u.AquaFans.ru

Панакія

d41

Сьогодні, повернувшись з рідної землі і відмінно відпочивши, я побачив повідомлення, в якому мені пропонувалося хоч краплю напружити мізки і взятися за написання цієї статті. Це одне з моїх перших творінь, так що прошу не судити строго. Або судити. Мені все одно.

А мова сьогодні піде про цілий роді найулюбленіших мною сомів, а саме про рід Panaque (Панакія). Взагалі, ім`я «Панакія» цим сомам привласнили мешканці Венесуели, але який перший з Панака став «Панака» ми не дізнаємося ніколи.

348

Отже, почнемо по порядку. Як же відрізнити Панака від інших лорікаріевих (L) сомів? Все дуже просто! Головною відмінною рисою цього роду є специфічної форми зуби. Їх основу зуба значно вужчими ніж його край. Тобто йде різке розширення від ясен до краю зуба, тому їх називають «ложковіднимі» (мають форму ложки).

Другий і, мабуть, найпомітнішою рисою є характерна геометрія черепа, що нагадує перший вагон швидкісного потяга, а також співвідношення голови до тіла (голова займає приблизно третину загальної довжини риби).

Також дуже важливою відмінністю є вуса Панака. Вся справа в тому, що в природі раціон Панака складається в основному з деревини, а тому смакові і дотикові аналізатори йому не потрібні.

У зв`язку з цим чутливі вуса, і то, вкрай рудементірование є тільки близько ніздрів, основні ж вуса роль аналізаторів не виконують, а служать, швидше за все, для сприйняття сомом власних габаритів (зможе він пролізти куди-небудь чи ні).

І ще варто звернути увагу на промені спинного плавця! Їх завжди 8 і вони сильно розгалужуються ближче до краю.

Так, ну начебто з зубами розібралися. Тепер залишилося розібратися, що ж цими зубами є. У природі, як уже говорилося, основним раціоном всіх Панака (в плані харчування вони все ідентичні) є деревина.

Все своє життя ці не дуже то сором`язливі створення проводять на повалених у воду деревах і їх коріння. І харчуються ними ж, тому при утриманні цих сомів в акваріумах не варто забувати про наявність в них корчів.

Особливо добре підходять для цього коріння плодових дерев таких як слива, яблуня, горобина і т.д. (Які ви завжди можете придбати у нас vk.com/aquabiotopru).

Рекомендую використовувати в акваріумах саме коріння, тому що звичайні гілки ці водні рубанки дуже швидко розгризають і перетворюють ваш домашній куточок природи в лісопилку. Так як Панакія пережовують корчі і випускають у воду тирса, які є вкрай доступним джерелом целюлози, яка необхідна геофагусам, то тримати їх разом чудова ідея! (Vk.com/geophagus - кращі геофагуси країни тут!)

геофагус Хеккеля
Acarichthys heckelii


Також в раціоні цих сомів в акваріумі повинні бути кабачки, огірки та інші «щільні» овочі якими ви зумієте їх нагодувати. І чим більше їх різноманітність тим краще це позначиться на темпах зростання і здоров`я вашого вихованця.

Ще з радістю наминали спеціальні «сомів» таблетки з чистою спіруліни або спіруліни містять вищої якості.

Тепер поговоримо про комунікативності і про уживчивости Панака в акваріумі. Власне говорити тут нема про що, риба до жаху самобутня.

Весь свій вільний час вона буде досліджувати всі куточки кореня запропонованої їй корчі, зрідка пікіруючи на овочі. Внутрішньовидової агресії в акваріумі, в якому багато корчів і все поділено на зони, немає. Але якщо цих зон немає, то більший Панакія може загризти чи спробувати загризти меншого.

Пов`язано це з підлогою риби чи ні - незрозуміло, але такі інциденти спостерігалися. Не особливо територіальні. Максимум, чого варто очікувати, - це стусани мордою в бік сусіда іншого виду, який абсолютно не цікавиться сомом, та й сомам, як правило, сусіди з товщі води нецікаві. Нересту в акваріумах, наскільки мені відомо, не спостерігалося.

Приступимо до морфології. Як говорилося вище, всього рід Panaque включає в себе 14 видів, диференційованих за місцем проживання, геометрії і візерунку тіла:

  • L027, Panaque armbrusteri (L027, Tapajos Royal Pleco LDA077, Thunder Royal Pleco)
  • L090, Panaque bathyphilus (Papa Panaque)
  • Panaque cf. armbrusteri`araguaia` (Rio Araguaia Royal Pleco, Teles Pires Royal Pleco)
  • L027 Panaque cf. armbrusteri`tocantins` (Platinum Royal Pleco Tocantins Royal Plecо)
  • L027, L027А Panaque cf. armbrusteri`xingu (Xingu Royal Pleco, Longnosed Royal Pleco, Red Fin Royal Pleco)
  • Panaque cf. cochliodon «upper magdalena» (Colombian Blue Eyed Pleco)
  • L330, Panaque cf. nigrolineatus (Watermelon Pleco)
  • Panaque cochliodon (Blue Eyed Royal Pleco)
  • L190, Panaque nigrolineatus (Schwarzlinien-Harnischwels)
  • L203, Panaque schaeferi (LDA065, Titanic PlecoL203, Ucayali - Panaque (Germany), Volkswagen Pleco)
  • Panaque sp. (1)
  • L191, Panaque sp. (L191, Dull Eyed Royal Pleco Broken Line Royal Pleco)
  • Panaque suttonorum Schultz, 1944 (Venezuelan Blue Eye Panaque)
  • L418, Panaque titan (Shampupa Royal Pleco Gold-trim Royal Pleco)


Щоб нам з вами простіше було розібратися, я розділю ці 14 видів на умовні групи, створені з подібних видів, щоб після їх опису не виникало питань по їх відмінності.

943

Перша група - «смугасті Панакія». До них ми відносяться:

  • L027, Panaque armbrusteri (L027, Tapajos Royal Pleco LDA077, Thunder Royal Pleco)
  • Panaque cf. armbrusteri`araguaia` (Rio Araguaia Royal Pleco, Teles Pires Royal Pleco)
  • L027 Panaque cf. armbrusteri`tocantins` (Platinum Royal Pleco Tocantins Royal Plecо)
  • L027, L027А Panaque cf. armbrusteri`xingu (Xingu Royal Pleco, Longnosed Royal Pleco, Red Fin Royal Pleco)
  • L190, Panaque nigrolineatus (Schwarzlinien-Harnischwels)
  • L203, Panaque schaeferi (LDA065, Titanic PlecoL203, Ucayali - Panaque (Germany), Volkswagen Pleco)
  • L191, Panaque sp. (L191, Dull Eyed Royal Pleco Broken Line Royal Pleco)
  • L418, Panaque titan (Shampupa Royal Pleco Gold-trim Royal Pleco)
ju75f


Друга група - «точки». До них відносяться:

  • L090, Panaque bathyphilus (Papa Panaque)
  • L330, Panaque cf. nigrolineatus (Watermelon Pleco)
  • Panaque sp. (1)
hj789

Третя і, мабуть, найчарівніша група - «Блакитноокі Панакія». Чому вони так і залишилися без номера, мені поки неясно, але як тільки дізнаюся, ви дізнаєтеся про це перші!

  • Panaque cf. cochliodon «upper magdalena» (Colombian Blue Eyed Pleco)
  • Panaque cochliodon (Blue Eyed Royal Pleco)
  • Panaque suttonorum Schultz, 1944 (Venezuelan Blue Eye Panaque)


З класифікацією і її розфасовкою для розуміння того, що відбувається закінчили. Тепер перейдемо на найскладніше для мене і найкорисніше для вас. Розберемося в чому ж відмінності Панака в межах виділених мною умовних груп.

Почнемо з кінця. Отже,

«Блакитноокі Панакія»

  • Panaque cf. cochliodon «upper magdalena» (Colombian Blue Eyed Pleco)
  • Panaque cochliodon (Blue Eyed Royal Pleco)
  • Panaque suttonorum Schultz, 1944 (Venezuelan Blue Eye Panaque)


Panaque cochliodon, а точніше дві його морфи, є корінними жителями Колумбії, а саме мешкають у верхів`ях річки Río Magdalena (Ріо Магдалена) а точніше в Rio Cauca (Річка Каука).

Але Panaque cochliodon (Blue Eyed Royal Pleco) поширився і в річку Rio Catatumbo (Річка Кататумбо). Хоча мені здається, швидше за все, було навпаки (з Кататумбо в Каука)

У чому ж різниця? А відмінності, на жаль, не так вже й очевидні.

Panaque cf. cochliodon «upper magdalena» (Colombian Blue Eyed Pleco) матиме номер 1 (буде першим), а Panaque cochliodon (Blue Eyed Royal Pleco) буде другим.

Panaque cf. cochliodon & quot-upper magdalena & quot- (Colombian Blue Eyed Pleco)
Panaque cf. cochliodon «upper magdalena» (Colombian Blue Eyed Pleco)
Panaque cochliodon (Blue Eyed Royal Pleco)
Panaque cochliodon (Blue Eyed Royal Pleco)


Спільними рисами є, як видно з назви, блакитні очі. Також ці соми мають подібні розміри близько 30 сантиметрів.

На масивних грудних плавцях є шипи, які є похідними шкіри. Їх функція полягає в захисті від хижаків і потрібні для того щоб сом міг зрозуміти куди він може пролізти, а куди ні.

Що стосовно визначення статі у них - відомостей немає. Але ризикну дуже боязко припустити, що основним ідентифікатором можуть служити крайні промені хвостового плавника які утворюють «косиця», тобто розростаються куди сильніше інших.

А ось у кого вони більше розрослися - неясно- ризикну припустити, що у самців (по аналогії з кактусами).

Повернемося до справи. Перші відмінності першого виду від другого, яке кидається в очі - це форма тіла.

Перший істотно більш витягнутий, що пов`язано з проживанням в більш швидкій течії.



Друга відмінність - шипи спинного плавника. У обох їх 8, що є ознакою приналежності до роду Panaque, як уже говорилося вище. У обох шипи мають розгалуження на декілька ближче до кінця плавця.

Середні промені розгалужені найсильніше. Так ось, у першого промені від 3 до 6 включно починають роздвоюватися приблизно на середині, у другого ближче до верхньої третини плавника. Також не варто забувати про другий спинний плавник, представлений відокремленим шіпчіком.

У першого він знаходиться набагато ближче до дорсальному (спинному плавці) і з віком практично зростається з ним, утворюючи єдине ціле. У другого ж він знаходиться ближче до хвоста.

Як бачите, відмінності між цими сомами не так вже й очевидні, ця стаття буде доопрацьовуватися, і якщо угляжу щось ще, обов`язково внесу корективи.

А, як я можу забути про Panaque suttonorum Schultz, 1944 (Venezuelan Blue Eye Panaque)? Ніяк. приступимо.

Panaque suttonorum Schultz, 1944 (Venezuelan Blue Eye Panaque)
Panaque suttonorum Schultz, 1944 (Venezuelan Blue Eye Panaque)


Мешкає це працьовите тварина в швидких і каламутних водах Ріо Негро і його притоці Rio Yasa (Яса), а також в басейні Маракаибо. Загалом, господар вод Венесуели.

Єдиним помітним, на мій погляд, відчутним відмінністю від описаних раніше видів є більш масивний хвостовий плавець з великою кількістю розгалужених променів, крайні з яких утворюють «косиця».

Ще можна додати - відлив луски. Якщо у попередніх товаришів луска мала блакитний відтінок, який змінювався з віком, то у цього луска від чорного відходить до коричневих і бежевим тонам.

В іншому, вид до болю схожий з попередніми, за винятком деяких невеликих нюансів в геометрії тіла які не так вже очевидні не маючи перед собою особин всіх трьох видів.

З «блакитноокий» зрозуміло, що нічого не зрозуміло. Йдемо далі -

«Точки»

Нагадаю, що ця абсолютно умовна група включає в себе всього 3 види, а саме:

  • L090, Panaque bathyphilus (Papa Panaque)
  • L330, Panaque cf. nigrolineatus (Watermelon Pleco)
  • Panaque sp. (1)

Радикально від останніх, практично повністю ідентичних видів, відрізняється L090, Panaque bathyphilus (Papa Panaque). Мешкає цей сомик значних розмірів (до 40 см) в Бразилії, в річці Амазонці і двох її притоках: Solimões River і Purus River (координати на карті 3 ° 39`52 "S, 61 ° 28`53" W)

L090, Panaque bathyphilus (Papa Panaque)
L090, Panaque bathyphilus (Papa Panaque)


Якщо чесно, коли я глянув на цього сома вперше, єдина думка, яка крутилася у мене в голові, звучала приблизно так «Це L600 мальок? Або L025? »

Так було до тих пір, поки я не придивився до морди, і тоді стало абсолютно очевидно, що це Панакія. Ще однією визначною, крім неймовірної схожості з кактусами, особливістю цього виду є нетипові для всіх Панака пропорції тіла.

Голова відносно невелика, тіло вузьке (в порівнянні з іншими видами цього роду) і дійсно дуже нагадує представника роду Pseudacanthicus і Acanthicus.

Але на цьому схожість не закінчуються! На боках цього сома є кілька рядів колючок, які так не характерні для Панака, як характерні для двох згаданих вище пологів.

В общем-то, якби мені сказали, що це перехідний вид між двома цими родинами, сумнівам цей вислів б не піддалося. Вилитий кактус, якому не вистачило падали на дні річки і він з голоду почав гризти дерева.

Однак в поведінці і способі харчування це типовий представник Panaque. Загалом, з іншими Панакія я його порівнювати не буду. Побачивши шипи і пропорції, ви відразу зрозумієте, що мова про Отця Рода Панажьего.

Тепер ми підступах до двох вкрай схожим видам, які часто плутають або ж просто не бачать особливої ​​різниці:

L330, Panaque cf. nigrolineatus (Watermelon Pleco) (Далі згадується як перший)

L330, Panaque cf. nigrolineatus (Watermelon Pleco)
L330, Panaque cf. nigrolineatus (Watermelon Pleco)


Panaque sp. (1) (Далі згадується як другий)

Точне визначення виду при сумніві між цими двома стане справжнім кошмаром для прискіпливого аквариумиста! Єдине, що хочеться зауважити, що Panaque sp неймовірно рідкісний, і на Planet Catfish числиться всього одна людина, яка володіє цим сомом, так що, швидше за все, у вас L330-ий.

https://youtu.be/F8k2y_qjaRA

У підлітковому віці різниця ще більш-менш відчутна. У обох сомів забарвлення представлена ​​цілим набором фігур круглої і овальної форми з невеликою кількістю пігментних смуг на верхній частині голови і тіла риби.

Різниця підлітків полягає в тому, що у першого набагато більше гуртків дрібного діаметру по всьому тілу, у другого гуртків менше, але вони істотно більшими.

L330 має невеликі смужки навколо очей, в той час як у Panaque sp 1 біля очей візерунок НЕ ізменяется- там так само знаходяться великі гуртки, як і на всьому тілі. Все, на цьому у підлітків відмінності закінчуються!

У дорослих же риб показником служать розміри - 330-й значно більші другого. З віком він втрачає забарвлення і стає типового для великих Панака темно-сірого або чорного кольору, в той час як другий сом зберігає строкате забарвлення протягом усього життя.

Ну і нарешті остання група

«Смугасті Панакія»

  • L027, Panaque armbrusteri (L027, Tapajos Royal Pleco LDA077, Thunder Royal Pleco)
  • Panaque cf. armbrusteri`araguaia` (Rio Araguaia Royal Pleco, Teles Pires Royal Pleco)
  • L027 Panaque cf. armbrusteri`tocantins` (Platinum Royal Pleco Tocantins Royal Plecо)
  • L027, L027А Panaque cf. armbrusteri`xingu (Xingu Royal Pleco, Longnosed Royal Pleco, Red Fin Royal Pleco)
  • L190, Panaque nigrolineatus (Schwarzlinien-Harnischwels)
  • L203, Panaque schaeferi (LDA065, Titanic PlecoL203, Ucayali - Panaque (Germany), Volkswagen Pleco)
  • L191, Panaque sp. (L191, Dull Eyed Royal Pleco Broken Line Royal Pleco)
  • L418, Panaque titan (Shampupa Royal Pleco Gold-trim Royal Pleco)

Ця умовна група налічує найбільшу кількість видів. Щоб нам з вами було ще простіше розібратися, я введу 2 підгрупи. Головним нашим завданням в рамках цієї статті буде навчитися відрізняти саме одну групу від іншої, а вже більш детальні описи кожного виду вийдуть в іншій статті, якщо ви всіляко підтримайте цю J.

1) Перша група включає в себе Panaque armbrusteri і всього його морфи (далі як Панакія Армбрустера (назва морфи, річки) або перші.


2) Друга група включає в себе всіх інших «смугастих Панака» і носитиме ім`я «інші» або «другі», але головними, через популярності, будуть L190 і L191.

Перша група включає в себе:

  • L027, Panaque armbrusteri (L027, Tapajos Royal Pleco LDA077, Thunder Royal Pleco)
  • Panaque cf. armbrusteri`araguaia` (Rio Araguaia Royal Pleco, Teles Pires Royal Pleco)
  • L027 Panaque cf. armbrusteri`tocantins` (Platinum Royal Pleco Tocantins Royal Plecо)
  • L027, L027А Panaque cf. armbrusteri`xingu (Xingu Royal Pleco, Longnosed Royal Pleco, Red Fin Royal Pleco)


друга група включає в себе:

  • L190, Panaque nigrolineatus (Schwarzlinien-Harnischwels)
  • L203, Panaque schaeferi (LDA065, Titanic PlecoL203, Ucayali - Panaque (Germany), Volkswagen Pleco)
  • L191, Panaque sp. (L191, Dull Eyed Royal Pleco Broken Line Royal Pleco)
  • L418, Panaque titan (Shampupa Royal Pleco Gold-trim Royal Pleco)


Почнемо з першої підгрупи. Перше, що кидається в очі, дивлячись на назву, це відсутність номера L027 у Армбрустера з Ріо Арагуайя. З чим це пов`язано, для мене незрозуміло, але я думаю, великі вчені пробачать мене, якщо я дам той же номер і йому.

У плані геометрії тіла і будові плавців ці соми вкрай схожі, є невеликі відмінності в плані висоти тіла або більш «крутого» підйому черепа, але повірте, ви цього не помітите, якщо тільки у вас перед носом не плавають всі чотири морфи двадцять сьомого. А якщо плавають, то я думаю, в моїй статті ви точно не потребуєте.

Перейдемо до загального опису виду. Всі ці морфи приблизно одного розміру (ростуть приблизно до 40 сантиметрів), мають однакове співвідношення розмірів масивної голови до тіла і ідентичні плавники, і розщеплення їх променів. Єдине, що допоможе нам розрізняти морфи, це їх забарвлення.

Найвигідніше відрізняється від інших і в Малькової, і в дорослому стадії життя житель стрімких вод Річки Арагуйа Panaque cf. armbrusteri`araguaia` (Rio Araguaia Royal Pleco, Teles Pires Royal Pleco).

Рівні лінії темно-кавунового кольору покривають всі його тіло від голови до хвоста, не перериваючись. Основний колір - чорний. Другий спинний плавник, представлений стандартним для роду «гачком» з 1 шипа, гранично близький до основного спинному плавці і з віком утворює з ним одне ціле.

До цього шипиків потрібно ставитися вкрай шанобливо: при ідентифікації виду, не варто нівелювати його важливість! Він рятує нас і в цей раз!

Panaque cf. armbrusteri`araguaia`
Panaque cf. armbrusteri`araguaia`


Ось основна відмінність L027 з Шінгу (L027, L027А Panaque cf. armbrusteri`xingu (Xingu Royal Pleco, Longnosed Royal Pleco, Red Fin Royal Pleco) від всіх інших двадцяти сімок!

У нього другий спинний плавець розташований гранично віддалено від спинного, т. Е. Знаходиться значно ближче до хвостового плавника, а у всіх інших Панака номер 27 він практично повністю зростається з основним хвостовим плавником.

Очевидно, це пов`язано з тим, що води Шінгу куди більш стрімкі, ніж води інших приток Амазонки, де мешкає описувана підгрупа. І цей плавник служить свого роду стабілізатором тіла при русі в перебігу.

Тепер ми знайшли з вами відмінні риси Panaque cf. armbrusteri`araguaia` (Rio Araguaia Royal Pleco, Teles Pires Royal Pleco) і L027, L027А Panaque cf. armbrusteri`xingu (Xingu Royal Pleco, Longnosed Royal Pleco, Red Fin Royal Pleco).

У першого унікальний кавуновий колір, у другого другий спинний плавник знаходиться далі від основного, ніж у інших (повірте, це помітно).

Залишилося розрізнити L027 Panaque cf. armbrusteri`tocantins` (Platinum Royal Pleco Tocantins Royal Plecо) і L027, Panaque armbrusteri (L027, Tapajos Royal Pleco LDA077, Thunder Royal Pleco)

Найпростіше знайти відмінності між жителем Токансіса і Тапайоса в Мальково-підліткової стадії. У першого на мальків практично все тіло біло-олікового-бежевого кольору, на якому розташовується парочка невеликих кривих смуг.

У той же час у його родича з Тапайоса повністю покрито відносно рівними білими лініями на чорному тілі. З віком їх візерунок стає практично ідентичним, але зате у Токансіса з`являються на хвості характерні коси, в той час як у L027, Panaque armbrusteri (L027, Tapajos Royal Pleco LDA077, Thunder Royal Pleco) промені хвостового плавника практично не диференційовані по довжині і ширині. Сподіваюся, з 27-мимі все хоч краплю прояснилося!

L027 Panaque cf. armbrusteri`tocantins`
L027 Panaque cf. armbrusteri`tocantins`


А тепер нам залишилося розібратися, чим відрізняються 190 від 191, і 203 від 418, а також всі ці соми від описаної вище підгрупи 27.

приступимо:

  • L190, Panaque nigrolineatus (Schwarzlinien-Harnischwels)
  • L203, Panaque schaeferi (LDA065, Titanic PlecoL203, Ucayali - Panaque (Germany), Volkswagen Pleco)
  • L191, Panaque sp. (L191, Dull Eyed Royal Pleco Broken Line Royal Pleco)
  • L418, Panaque titan (Shampupa Royal Pleco Gold-trim Royal Pleco)


Найпоширенішими в нашій країні є два види, які носять номера 191 і 190, з них і почнемо. У Малькова віці їх складніше переплутати, ніж впізнати. 191 Панакія має характерний білий хвостик, в той час як у 190 хвіст чорний і лише на кромці має світлий оттенок- але може бути і білим, тоді потрібно звернути увагу на локацію білого кольору.

Справа в тому, що у 191 білий колір йде від краю до основи, і початок хвостового плавника завжди чорне, у 190-ка все в точності навпаки. Підстава, як правило, біле, а окантовка чорна.

L190, Panaque nigrolineatus
L190, Panaque nigrolineatus


Ще однією значною особливістю є вся палітра кольорів сома: якщо 191 швидше чорний, ніж світлий, то у його родича все в точності навпаки.

Особливу увагу варто звернути на візерунок навколо очей сома! Якщо у 190 смужки практично проходять очей наскрізь не перериваючись, то у 191 навколо очей, як правило, смужок практично немає, або вони оминають його утворюючи світла пляма безпосередньо поруч з окуляром.

Ще варто звернути увагу на смуги поблизу хвостового плавника: у 190 смуги зливаються разом або ж йдуть окремо, але залишаються рівними лініями практично до самих променів хвоста, у 191 ж смуги деформуються в візерунок з овалообразной фігур.

Коли соми підростають, все стає ще простіше. Смужки у 191 поступово сходять нанівець і перетворюються в точки або ж тіло стає щодо однакового темного панажьего забарвлення, у 190-ка смужки видно протягом усього життя, а з віком стають лише менш помітні.

Хвіст у 190 масивніший, він позбавлений пари рядів невеликих шипів ближче до хвоста, в той час як його родич ці шипи має.

І ось, нарешті:

  • L418, Panaque titan (Shampupa Royal Pleco Gold-trim Royal Pleco)
  • L203, Panaque schaeferi (LDA065, Titanic PlecoL203, Ucayali - Panaque (Germany), Volkswagen Pleco)

Основним розходженням у дорослих риб є розмір. Чомусь сом, що носить горде ім`я Титан (418) зростає всього до 39см, що є практично найнижчим показником серед всього роду, в той час як 203 зростає аж до 60 сантиметрів!

L418, Panaque titan
L418, Panaque titan


У Мальково-підліткової стадії Шаефер має значні косиця на хвостовому плавці, в той час як 418 таких не має.

Пізніше косиця рудіментіруются (швидше за правильніше буде сказати, що розростаються, інші промені і вони стають менш помітними), і хвіст стає вкрай масивним і розлогим, в той час як хвостик у Титана набагато акуратніше і скромніше.

L203, Panaque schaeferi
L203, Panaque schaeferi


За колірною гамою відмінностей немає, візерунки до болю схожі в Малькової і підліткової стадії. Єдине, що 203 втрачає, - строкате забарвлення, він стає однорідного кольору (забарвлення може варіюватися від темно-сірого до блідо-бежевого).

Титан ж завжди суворо сірий з невеликим візерунком на кордоні пластинок у вигляді чорних рваних смужок, має значні жорсткі вуса з боків щелеп.


Фуух, ну ось і підійшло до кінця моє оповідання. Це тільки перший зразок цієї статті, в подальшому вона буде доповнюватися.

У ній будуть виправлятися неточності і вноситься більш детальні описи видів і їх порівняння. А поки так, якщо у вас виникнуть запитання, задавайте їх у коментарях там, де висить ця стаття.

І головне, якщо вона вам сподобалася, не забудьте розповісти про це друзям в соцмережах! Дякую за увагу, ще побачимося)

Олександр Новиков, адміністратор http://vk.com/club108594153 і http://vk.com/aquabiotopru

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Панакія