u.AquaFans.ru

Деталі при виборі пари анціструсов

Як купувати анціструсов, це досить дивна назва для статті. Дуже просто - ви можете знайти їх як в зоомагазинах, так і на ринку у розвідників.
Як правило, ви просто купуєте пару сомів в ваш загальний акваріум, що б вони чистили його. А значить справа за малим, вибрати здорову рибу у хорошого продавця. Саме так вперше анціструси з`явилися в моєму акваріумі з півниками.
9328261993282619


Що я виявив пізніше, це те що якщо ви хочете успішно розвести анциструса, то потрібно зробити трохи більше, ніж просто купити і посадити в акваріум. Я шляхом свого досвіду вивів кілька важливих деталей, які збережуть вам багато часу і нервів.

Перш за все, коли ви купуєте анціструсов для розведення, є два шляхи.

Перший - ви купуєте групу підлітків, запускаєте їх в загальний акваріум, створюєте хороші умови, потім просто чекаєте поки вони подорослішають і природа візьме своє. Це широко поширений спосіб, але він може призвести до плутанини. Молодь анциструса важко розрізнити по підлозі, до того часу поки вони не підростуть і самці не вирости шикарні роги. Саме тому, доводиться купувати зайве кількість особин, щоб збільшити ймовірність отримання різностатевих.



Другий - досвідчені розвідники купують доросле пару або трійку. Цей метод має свої переваги, вже готова пара або самець і дві самки це майже 100% вірогідність отримання ікри. Який із способів вибирати - справа кожного.

Отже, ви купили пару анциструсов і хочете отримати від неї здорове потомство. І тут ховається помилка. Ви можете отримати потомство від брата і сестри, але ви як покупець не знаєте, як багато поколінь перед вами були схрещені. І часто продавець сам не знає / не хоче вам сказати, як довго вже йде внутриродовое схрещування. Далеко не всі розвідники замислюються над цією темою.

Саме тому, різниця в генах дуже важлива при розведенні анціструсов, як, втім і будь-яких інших видів акваріумних риб. Отже, коли ви пробуєте отримати малька від близьких родичів, ви можете добитися успіху. Ви навіть побачите що риба здорова, відкидала багато ікри, але вона поступово зникла і в підсумку вийшло лише кілька мальків. Це відбувається через те що при внутріродового схрещуванні, зменшується опір хворобам, збільшується кількість бракованих особин.

Саме так вийшло у мене. І тоді я задався питаннями - може справа в воді, в годуванні, в хворобах? Але в підсумку прийшов до простого відповіді - вся справа в тому, що схрещуючи між собою братів і сестер, ми послаблюємо генетику.

Рішення проблеми елементарно - купите пару-трійку анціструсов, а потім підіть і купіть ще пару, але вже в зовсім іншому місці. Коли визначаться самці і самки, ви просто продасте зайвих, порадувавши покупця тим, що це різні генетичні лінії.

Отже, не забувайте важливий нюанс - вибирайте виробників з різних джерел. Удачі вам в розведенні цієї красивої і незвичайної риби.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Деталі при виборі пари анціструсов