u.AquaFans.ru

Золотий анциструс або альбінос - чарівний і неповторний

58006

Анциструс альбінос або як його ще називають - білий або золотий анциструс, це одна з найбільш незвичайних риб, яких містять в акваріумах.

Я в даний момент утримую кілька вуалевих анціструсов альбіносів у мене в моєму 200-літровому акваріумі, і можу сказати, що це моя улюблена рибка. Крім скромних розмірів і помітності, вони відрізняються спокійним характером і цікавим поведінкою.

Я був настільки зачарований моїми альбіноса, що вибрав їх як тему цієї статті. Інформація в даній статті зустрічається в різних авторитетних джерелах, але до неї я додав ще свій досвід, щоб якомога повніше розкрити всі секрети змісту анціструсов альбіносів.

Основне завдання цієї статті - допомогти любителям містить або думаючим купити цю чудову рибку.

У природі анціструси живуть в Південній Америці, особливо їх багато в басейні Амазонки.

Природно, особини яких ви придбали вирощені вже в акваріумах любителів. Хоча в природі анціструси можуть досягати великих розмірів, в акваріумах вони набагато менше, зазвичай не більше 7-10 см, що робить їх званими гостями навіть в невеликих акваріумах.

Рибка дуже територіальна. Хоча я особисто не спостерігав такого, але кажуть що американські цихліди можуть пошкоджувати у анціструсов очі, тому я б застеріг вас від змісту їх в одному акваріумі.

Цікаво що у анціструсов є кошти для захисту від нападу. Вони покриті жорсткої лускою і у них шипасті плавники, крім того у самців є шипи на зябрах, і в разі небезпеки вони ними нащетинюються.

Так що сама по собі рибка, аж ніяк не беззахисна. Тривалість життя золотого анциструса до 5 років, але самки живуть трохи менше.

Зміст в акваріумі



Білі анціструси не вимагають особливих умов для утримання, але є загальні вимоги, які потрібно дотримати. Альбіноси воліють воду температурою від 20-25 градусів, і pH від 6.5 до 7.6 (хоча деякі успішно утримує її при 8.6).

Рибі необхідно безліч укриттів, і вам обов`язково потрібно додати їх в акваріумі. Це можуть бути керамічні горщики, трубки або кокосові горіхи.

Добре засаджений рослинами акваріум, також дуже не завадить для комфортного утримання.

Часта заміна води так само необхідна, я як правило міняю 20-30% обсягу щотижня, але я рясно підгодовую мої рослини добривами і така заміна необхідна для того щоб не порушити баланс в акваріумі.

Якщо ви не користуєтеся добривами, то можна замінювати близько 30% води. Щотижнева заміна води також допомагає позбутися від відходів, які анціструси виробляють досить рясно.

Оскільки ці риби чутливі також до кількості нітратів у воді, необхідно встановити фільтрацію, особливо якщо акваріум без або з малою кількістю рослин.

годування

У харчуванні кращі рослинні корми - салат, капуста, листя кульбаб, спіруліна і сухі корми для анціструсов. У мене вони дуже люблять кабачки і терпляче чекають в кутку акваріума улюблених ласощів.

Вони абсолютно точно знають коли і де воно буде їх чекати. Один продавець в зоомагазині сказав мені що він годував анціструсов альбіносів сирою картоплею, але мої спроби не увінчалися успіхом.

Як я згадував раніше - корч це хороша ідея. Золоті анціструси дуже люблять об`їдати коряжкі, так як вони містять лігнін і целюлозу, які дуже необхідні для правильного травлення анціструсов.

Я помітив що вони проводять значну частину часу обробляючи коряжку в акваріумі. Вони отримують задоволення, пережовуючи улюблений лігнін і відчуваючи себе в безпеці серед коряжника.

Розведення

4d4

Для тих хто задумався про розведення золотих анціструсов, розповім деякі деталі підготовки.

Перш за все об`ємний акваріум, від 100 літрів і більше, з безліччю укриттів і печер. Як тільки пара виробників визначиться, вони сховаються разом в обраному укритті і самка відкладе 20-50 ікринок.

Самець охоронятиме і обмахувати ікру плавниками до того моменту як вона дозріє. Це приблизно 3-6 днів.

А самку після нересту можна і потрібно відсадити. У період догляду за ікрою, самець не буде харчуватися, нехай вас це не лякає, так закладено природою.

Як тільки ікра проклюнеться, з неї не відразу з`явиться мальок, а буде личинка, яка залишається на місці, через свого великого жовткового мішка. З нього вона і харчується.

Як тільки вміст мішка буде з`їдено, мальок досить зміцніє щоб поплисти, в цьому момент рекомендується видалити самця.

Годувати малька можна замороженої креветки, мотилем, але основу повинна становити рослинна їжа. Також необхідна часткова заміна води два-три рази на тиждень.

Малька можна перенести в загальний акваріум як тільки він досягне розміру близько сантиметра.

Сподіваюся дана стаття допоможе вам у змісті і розведенні анциструса альбіноса. Мій досвід з золотим анциструса тільки позитивний, це красива, мирна і корисна рибка!

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Золотий анциструс або альбінос - чарівний і неповторний