u.AquaFans.ru

Кращий розмір акваріума для початківців - маленький чи великий акваріум?

Зацікавлені в покупці вашого першого акваріума, щоб почати займатися рибним господарством? Або ви плануєте купити один для своїх дітей? Якою б не була ваша причина, покупка акваріума в перший раз пов`язана з багатьма проблемами.

Ймовірно, найважливіший фактор, який входить в покупку кращого акваріуму, - це його розмір. Як ви можете визначити, який розмір акваріума найкраще підходить початківцю зберігачу риби? Це те, про що ця стаття.

Я дам вам докладний посібник про те, як вибрати оптимальний розмір для вашого нового акваріума, і на що ви повинні звернути увагу при його покупці.

Налаштуйте свій перший акваріум

Ви можете подумати, що при покупці нового акваріума краще використовувати менший, так як ви тільки починаєте займатися рибним господарством. Але чи так це насправді? Ми подумаємо!

Якщо ви купуєте менший акваріум, це означає, що у вашій риби буде менше середовища, в якій вони будуть жити. Щоб вони були щасливі і процвітали, вам потрібен досить великий акваріум.

Це тому, що я не говорю про особливу рибі в маленькому контейнері. Коли ви купуєте кілька риб, ви повинні переконатися, що розмір акваріума найкраще підходить для них.

Наприклад, більшість риб, які ви купуєте для себе, все ще досить молоді. Просто це те, що продають магазини. Отже, якщо ви купуєте кілька таких рибок, щоб помістити їх в новий акваріум, ви повинні переконатися, що акваріум досить великий, навіть коли риба виросте до повного розміру.

Багато людей вводять себе в оману, думаючи, що маленький акваріум підійде для багатьох молодих риб. Але не забувайте, що вони, ймовірно, будуть збільшуватися в розмірах, і акваріума, який ви купили деякий час назад, не вистачить для них, щоб процвітати.

Крім того, є ще один фактор, який робить більший акваріум краще для початківців. Це те, що відбувається, незалежно від типу або кількості риб, які ви будете мати.

Кожен акваріум повинен міститися в чистоті від усього твердого, хімічного і біологічного сміття. Якщо у вас є більший акваріум, він буде брудніше, ніж маленький акваріум. Зрештою, більший обсяг води означає більший період часу для забруднення.

Якщо ви купите невеликий акваріум, вода може повністю забруднитися протягом декількох днів. Особливо якщо в ньому мешкає кілька видів риб. Так що, вибираючи більший резервуар, краще підтримувати його в чистоті.

Третій аспект, який необхідно враховувати, - це той факт, що менший акваріум зажадає набагато більшого досвіду в підтримці хорошого водного балансу. Це цілком логічно. Великий акваріум буде завантажуватися шкідливими речовинами набагато повільніше. Це відбувається так само, як і попередній аспект, який я згадав.

Але чи означає це, що ви повинні купити великий акваріум, незалежно від обставин? Ні не зовсім.

Менший або Великий Акваріум?

Коли вам доводиться вибирати між меншим або більшим акваріумом, є як мінімум 3 важливих аспекти, які необхідно враховувати. Давайте поговоримо про кожного з них окремо:

риба

Перший фактор, який має велике значення в цьому питанні, - це тип риби, яку ви плануєте помістити в акваріум. Дозвольте мені пояснити, чому:

Наприклад, якщо ви вирішите купити рибу, яка стає більше по мірі дорослішання, вам, природно, буде потрібно більше місця для неї. Але для більш дрібної риби, яка не стане занадто великий навіть у зрілому віці, вам необов`язково потрібен величезний акваріум.

Тим не менш, це не завжди так. Це тому, що навіть дрібної риби може знадобитися великий акваріум, щоб процвітати. Існують породи, про які відомо, що вони весь час плавають і люблять долати більше дистанції, ніж інші.

Якщо ви купуєте групу таких риб, вам також знадобиться більший акваріум для їх розміщення. Одним з видів, який відомий цим поведінкою, є Тигр Барб.

Добре відомо, що ця порода риб багато плаває. І на додачу до всього, ви не можете мати тільки 1 або 2 в акваріумі. Це тому, що якщо ви не купите хоча б 5 або 6 з них, вони почнуть поранити іншу рибу в акваріумі.

Ось тільки як вони себе ведуть. Невелика група необхідна в їхньому випадку, щоб забезпечити благополуччя інших видів в акваріумі.

Це був тільки приклад, але я думаю, ви зрозуміли. Різні породи риб, потрібні акваріуми різних розмірів. Отже, перш ніж купити акваріум в перший раз, ви повинні знати, яку рибу ви плануєте в нього поміщати.

Коли ви це знаєте, проведіть ретельне дослідження того, що їм потрібно, і як вони поводяться в звичайному середовищі. Таким чином, ви точно будете знати розмір акваріума, який найкраще підходить для конкретного виду.

фінанси

Цей фактор може бути природним для багатьох людей, але ви повинні враховувати кілька факторів, коли ви думаєте про витрати.



Акваріум більшого розміру буде коштувати більше грошей (очевидно), чим менший. Під цим я маю на увазі покупку самого танка. Але є й інші витрати, які теж потрібно враховувати.

Будь-якому акваріуму знадобиться фільтр для води, спеціально розроблений для роботи з під рукою. Наприклад, є фільтри, які добре працюють з акваріумом на 10 галонів. Але якщо ви спробуєте встановити його в більшому акваріумі, він буде швидко перевантажений.

Такий пристрій може коштувати дорожче в залежності від розміру акваріума, для якого він потрібен. Той, який працює з 10-галон резервуаром, природно, дешевше, ніж інший для 20-галон резервуара.

Також кожне фільтруючий пристрій потребує регулярного чищення та обслуговуванні. Це включає в себе покупку нових фільтруючих матеріалів, що необхідно робити регулярно, щоб забезпечити чисту воду і хороший цикл азоту.

Є породи риб, які повинні жити в більш теплих водах через їх природи. Якщо ви не можете досягти температури, просто залишивши акваріум в теплому місці, вам, можливо, доведеться купити водонагрівач.

Отже, справа в тому, що є багато аспектів, які ви повинні враховувати, коли мова йде про покупку і обслуговуванні.

Якщо ви відчуваєте, що не можете дозволити собі великий акваріум, менший як і раніше хороший вибір. Однак, як я вказував вище, підтримувати якість води в кращому вигляді в маленькій акваріумі складніше.

де розмістити?

Ви могли б хотіти більший акваріум, але у Вас є достатньо місця, щоб помістити це в Ваш будинок? Є кілька речей, які ви повинні враховувати щодо місця, де планується розмістити акваріум:

  • Це від прямого сонячного світла? Це важливо, тому що пряме сонячне світло може сильно вплинути на температуру води в акваріумі. Якщо у вас є риба, яка не любить теплі води, краще не піддавати акваріум під прямим сонячним світлом.

Крім того, сонячне світло може прискорити зростання водоростей, що вплине на зовнішній вигляд і, що більш важливо, на здоров`я вашого акваріума.

  • Ви повинні вибрати кімнату, досить тиху для вашої риби. Навіщо? Більшості риб не подобаються гучні звуки, і вони особливо не люблять, коли їх постійно турбують зовнішні ефекти. Отже, виберіть кімнату, де вони можуть спокійно сидіти і відчувати себе як вдома.

Якщо у вас є місце, яке перевіряє всі вимоги зверху для більшого акваріума, чому б не купити його?

Але якщо у вас недостатньо місця для виконання цих вимог, краще виберіть менший резервуар. Таким чином, ваша риба не постраждає від прямих сонячних променів, гучних шумів або будь-яких інших зовнішніх факторів.

Тепер давайте поговоримо про деякі плюси і мінуси для маленьких і великих акваріумів:

маленькі Акваріуми

Першим професіоналом, який приходить на розум більшості людей, є бюджет. І це дійсно позитив. Як я згадував вище в розділі «Фінанси», менший акваріум більш економічний, ніж великий.

Крім того, менший танк не зажадає стільки грошей, щоб не відставати від великого. Зрештою, вам також знадобиться менший фільтр для води, з меншою кількістю фільтруючого матеріалу. Таким чином, ви не будете витрачати стільки ж на маленький акваріум, скільки на великий.

Другою перевагою, яке присутнє в разі маленьких акваріумів, є простота установки. Налаштувати маленький акваріум простіше, ніж величезний. Цілком очевидно, правда.

Але не плутайте це з проведенням технічного обслуговування. Це абсолютно інша історія.

Вам потрібно менше матеріалів для невеликого акваріума, наприклад, менше рослинності і навколишнього середовища. Великий танк потребує більшої кількості цих речей.

Крім того, невеликий акваріум доступний практично для всіх бажаючих. Це третій професіонал, про який варто згадати. Неважливо, хто ви або чим займаєтеся, невеликий акваріум, ймовірно, поміститься у вашому будинку або офісі.

І навіть місця, які забороняють тварин, зазвичай не вважаються акваріумом в цій категорії. Отже, якщо ви студент, куди не допускають тварин, можливо, вам дадуть невеликий акваріум.

Проте, є і мінуси: мати маленький акваріум замість великого.

Для початку, маленький акваріум складніше підтримувати. Як я вже говорив вище, бруд і всілякі шкідливі речовини будуть збиратися в акваріумі швидше, ніж у величезному акваріумі.

Вам потрібно буде виконувати роботи з технічного обслуговування набагато частіше. Це включає в себе очищення фільтра, але не тільки. Коли вода стане надто брудною, вам доведеться її поміняти. І це могло траплятися досить часто.

Крім того, токсини можуть накопичуватися протягом декількох годин, якщо ви не будете постійно стежити за акваріумом. Це пов`язано з невеликим об`ємом води, яка знаходиться всередині резервуара.

Ще один мінус невеликих акваріумів полягає в тому, що в них не може бути багато риб. Більшість маленьких акваріумів підтримують тільки жменьку риб, і ви не зможете розширити їх пізніше.

Ось чому краще починати з самого початку, якщо у вас є для цього кошти.

великі Акваріуми

Тепер подивимося, які плюси і мінуси у великих акваріумів. Коли я говорю про великий акваріум, я маю на увазі ті, які містять близько 30 літрів води або навіть більше.

Перша перевага великих акваріумів - це обслуговування, яке вони вимагають. Я думаю, що ви бачили зверху, що маленький танк складніше обслуговувати. Але великий акваріум вимагає меншого догляду, тому що всі відходи і токсини накопичуватимуться набагато складніше, ніж в маленькому контейнері.

Якщо у вас не так багато часу, щоб відремонтувати акваріум, краще, можливо, більший варіант. Однак це не означає, що не вимагає ніякого обслуговування.

Ви все ще повинні регулярно міняти воду і чистити фільтр. Різниця в тому, що час, проведений між однією ремонтної роботою і наступної, набагато більше, ніж в невеликому акваріумі.

Друга перевага, яке поставляється з усіма великими акваріумами, - це можливість, яку він дає вам. Що я маю на увазі під цим?

Якщо ви почнете з невеликого акваріума, ви не зможете збільшити його-вам доведеться поміняти танк на більший. Це не той випадок, якщо ви купуєте великий акваріум з самого початку.

Якщо ви купите 50-літровий акваріум, ви можете легко розширити його, додавши більше риби і інших морських мешканців. По-перше, ви, ймовірно, не будете поміщати в нього багато риб.

Але пізніше, якщо ви хочете купити більше риби, яка добре поєднується з уже знаходиться всередині, ви можете зробити це легко. У них буде достатньо місця, щоб плавати навколо та відчувати себе комфортно в їх оточенні.

Третя перевага великого акваріума - це те, що хімічний склад води легше підтримувати на одному рівні. Певна риба потребує певних ресурсах, щоб рости і процвітати.

Великий акваріум збереже властивості води протягом більш тривалого часу, що дозволить вашій рибі рости і процвітати в цій новій екосистемі.

Недоліком великого акваріума є ціна. Як і слід було очікувати, чим більше акваріум, тим більше ціна. Якщо у вас немає грошей на великогабаритний акваріум, вам може знадобитися маленький, що відповідає вашому бюджету.

Крім того, аксесуари, необхідні для танка, також стоять дорожче. Наприклад, хороший фільтр для води для 50-літрового акваріума не так дешевий, як інший, тільки для 20 галонів води.

Другим недоліком великих акваріумів є те, що їм потрібно набагато більше місця, щоб помістити їх в вашу кімнату. Якщо ви живете в маленькій квартирі, у вас може не вистачити місця для великого акваріума в крихітному місці.

Крім цих двох негативних аспектів, більший акваріум, як правило, краще, ніж маленький. Але це дійсно залежить від ваших особистих потреб і досвіду.

висновок

Давайте швидко повторимо те, що ми обговорювали в цій статті:

По-перше, ми говорили про те, що більшість людей, які починають, думають, що маленький акваріум краще великого. Проте, я дав вам кілька причин, чому це не зовсім так. З багатьох причин, про які я говорив вище, новачок буде легше підтримувати великий акваріум, ніж маленьку систему.

Після цього я розповів про 3 факторах, які ви повинні враховувати, коли плануєте купити собі новий акваріум. Це були такі:

  1. Рибу ви кладете в акваріум.
  2. Бюджет у вас є для інвестицій.
  3. Місце у вас є вільно розмістити акваріум.

Подумайте про всі ці трьох аспектах, коли плануєте купити новий акваріум. Якщо вам потрібно, проведіть ретельне дослідження, щоб переконатися, що ви прийняли правильне рішення. Це особливо необхідно в разі риби, яку ви плануєте помістити в акваріум.

І, нарешті, я розповів вам про деякі переваги і негативні аспекти, пов`язаних з володінням маленьким і великим акваріумом.

Загалом, вибір за вами.

Ідея в тому, що більший акваріум краще для новачка. Ви можете підтримувати його простіше, і для цього не потрібно особливих знань.

Але якщо вас стримують гроші, маленький танк теж варіант. Але якщо це те, що ви вибираєте, будьте обережні і завжди стежите за якістю води. Таким чином, ви завжди будете впевнені, що акваріум підходить для проживання морських мешканців.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Кращий розмір акваріума для початківців - маленький чи великий акваріум?