u.AquaFans.ru

Робота переможця конкурсу: `ціхлідние війни`

Нещодавно на сторінках нашого ресурсу пройшов конкурс "Ціхлідние війни", який був спрямований на привернення уваги до великого і дуже цікавого сімейства риб - цихлидам. Нижче опублікована робота переможця - душевний і цікаву розповідь. Сподіваємося, що рядки автора зачеплять серця багатьох акваріумістів і розвинуть щиру любов до ціхлідамі і нашого спільного хобі.

Конкурсна робота: "Хвилина", автор Юрія Rybak

Пам`ятаю дитинство. Третій клас. І рядки з книги, видобутої з великими труднощами: «Цихліди - великі агресивні хижаки ... бла-бла ... ні з ким не можна ... з травою не можна ... і навіть самку і самця розділяти склом, інакше один іншого заб`є . »Потім розглядаєш картинки і думаєш, що Бога все ж таки і немає. Якщо б він був, хіба міг би він допустити, щоб така краса була такою злою? Зітхаєш, ставиш книгу на полицю і повертаєшся до своїх барбусом-мечоносців. А в голові ще довго сидять картинки з книги. Уже в 3D.

Йшли роки. Рядки з тієї книги цвяхом засіли в мозку. Табу. Ніяких цихлид. Але думки постійно з чергового повороту згортали в цей глухий кут з таким привабливим і захопливою, як заборонений плід, назвою - Цихліди. Вже і перечитав про них купу книжок, і дізнався багато, а заводити не наважувався. Втім, як і всі мої деякі знайомі акваріумісти. І їх нерішучість мимоволі передавалася і мені.

1991 рік. Пітер. Вже після двох місяців навчання я обзавівся баночкою на 60 літрів. Благо недалеко від інституту був зоомагазин з трьома рибками і різними аксесуарами акваріумними. Вода в Пітері - сама м`якість. Тому перлинні гурамі, корідораси і неон і їм подібні жили у мене без проблем.

Потім був кондратьєвський ринок і дідок, який, в общем-то, і пристрасті мене до цихлидам. Правда, сам того не відаючи. Пам`ятайте як у Твардовського? «З тисяч осіб дізнався б я хлопчину, але як звуть забув його запитати». Так і у мене. Тільки в моєму випадку - дідок. Пам`ятаю його стареньке пальтечко, капелюх, бувалу, потерті штани і трилітрову банку в руках з якимись рибами. Пам`ятаю його зморшкувате сухе обличчя. А ось як звуть - не спитав. Адже ті риби, яких він тримав у руках, і долучили мене до того забороненого плоду під назвою Цихліди. Його, напевно, і в живих-то вже немає, дідка того. Тому, царство йому небесне. І величезне спасибі.

І, швидше за з жалості, ніж з інтересу, я купив у нього ці чотири сірі, непоказні, смугасті рибки. Приніс в свою кімнату в гуртожитку, запустив в акваріум. І - книги. Ідентифікація. Я думаю, ви вже здогадалися - чернополосая ціхлазома. Ну, що ж, думаю, нехай будуть. По крайней мере, спробую побачити на практиці те, що знав в теорії.

Перший час нічого цікавого не відбувалося. Жили і жили. Я і уваги на них не звертав. Все більше за гурамкамі моїми наглядав. Дуже красиві були. Та й взагалі акваріум однією своєю присутністю дуже мені допомагав. Морально. Після всіх пар, уроків, іноді - гулянок, спостереження за рибками діяло заспокійливо.

Тому після лютневих канікул я з величезним нетерпінням рвався до Пітера, в общагу. Як рибки там без мене? Приїжджаю, відкриваю двері - жах. Просто жах. Вся трава рваними клаптями плавала по поверхні в компанії трупиків гурамок і двох ціхлазом. Корідораси сиділи за аерліфтний фільтром, боячись носа висунути. Неони, швидше за все, пішли на корм. Високоживильний. А найголовніше - грунт. Він весь був, як бульдозером, зрушать до однієї сторони акваріума, а в протилежному стояв красень самець.

Злість прямо накотилася на мене! Це ж треба! Так спотворити мою красу, з таким запалом створену. Я рішуче попрямував до акваріума, маючи намір розправитися з цими шкідниками. Але, підійшовши ближче, я побачив хоробро мчить на мене з палаючими очима і з распушённимі зябрами і плавниками самця! І тільки скло завадило йому розправитися зі мною!

Сказати, що я був в шоці, це нічого не сказати. Хвилювання, радість божевільна, передчуття чогось незрозумілого накотили на мене. Риба як собака? У неї інтелект? Розум? Я ж бачив, що вона цілеспрямовано мчала на мене, щоб прогнати. Перевівши дух, я став розглядати уважно свій водойму. Або не мій? Мій водойма був гарний. А тут вже інші господарі з`явилися, які красу бачать по-своєму.

На дні великої ямки, в кутку, фактично на склі, я побачив камінь, всипаний ікрою. А над ним, помахуючи плавниками, стояла красуня самка з яскраво-бронзово-золотим черевцем.

За одну хвилину я зрозумів дуже багато. І те, що я їх простив. І що завжди буду прощати. І що я буду підлаштовуватися під них, а не навпаки. І що це і є - рибки, а все інше - красива картинка, не більше. І що вони розумні. І що - назавжди.

Ось так ось, за хвилину, я став ціхлідофілом, ціхлідоманом, ціхлідіотом. Як завгодно можна назвати. Суть від цього не змінюється. Цихліди - це те, що займає мене вже більше 25-ти років. І, сподіваюся, і далі моя любов до них не вичерпається.

Потім було все: і нересту, і розчарування, і перші виводки і перші втрати, і дуже багато різних видів цихлид, але той момент мені не забути, адже він був перший. Перше враження. Перше кохання.

Ось частина цихлид, з якими у мене була любов. І є. сподіваюся взаємна.

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:



Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Робота переможця конкурсу:

Післямова.

Про цихлид можна говорити нескінченно. Про їх красі, формі, кольорі. Про індивідуальності кожної особини. Але найголовніше - інтелект. Вони реально просять їсти. Вони точно знають хто господар, а хто - гість. Вони виберуть самий затишний куточок для свого будинку. Вони вирвуть траву, якщо є ймовірність, що, ховаючись за цією травою, до їхнього будинку може підкрастися хижак. Вони годують дітей і доглядають за ними як люди. Вони водять дітей на прогулянку. І у них можуть бути скандали в родині! Вони вибирають супутника життя. Хоча є і гаремні. (Малавійську джигіти. Мабуть, інше віросповідання.) Вони захищають свій будинок, безстрашно атакуючи порушників спокою, в кілька разів перевершують їх за розміром. І з ними бувають комічні ситуації!

Ось одна. Сталося так, що в акваріумі у мене жили чернополосая ціхлазоми. Уже років через дванадцять після описаних вище подій. Самець і дві самки. Назвемо їх чоловіком, дружиною і подругою. Пара облюбувала собі печерку в лівому кутку акваріума, а подруга - в правом. Пара жила дружно, а подруга займалася прибиранням свого житла, в надії зустріти принца на білому коні. І навіть кілька разів відкладала ікру, доглядала за нею, обмахувала плавці, але все було марно, як ви самі розумієте. Спостереження за її діями викликали жалість, але віддати її було нікому. І принца я їй теж не міг знайти.

Якось раз пара відклала ікру і всі тяготи по догляду за потомством лягли на ... плечі, або плавники дружини. Чоловік вештався неподалік від будинку і ні чим не займався. Звичайне явище. Подруга побачила красеня-самця і почала його зазивати в своє гніздечко. Чоловік якось нерішуче, але все ж почав наближатися до будинку подруги. Та, бачачи його нерішучість, пустилася в танок і стала кликати його ще старанніше. І таки домоглася свого! Заманила в печеру і влаштувала йому такий «Белі денс», що навіть я позаздрив! Тільки живіт золотий миготів в танці! Бери мене, нехочуха! Але тут дружина побачила, що чоловіка немає, і пустилася на пошуки. Навіть не пустилася на пошуки, а цілеспрямовано попрямувала до сусідки на розбирання. (Ми, спостерігаючи з дружиною всю цю картину, затамували подих.) Дружина увірвалася в будинок до сусідки, стукнула кілька разів совратітельніца і погнала чоловіка додому! І ще вдома кілька разів давала йому стусанів і більше без нагляду не залишала.

Ми з дружиною, спостерігаючи цю картину, не вірили своїм очам. І посміялися від душі. Все, як у людей.

Або ось недавно. У мене в двох великих печерах живуть дві красуні нікарагуанських ціхлазоми. Самець-тютя ніяк не може визначитися. Те до однієї, то до іншої. Самки між собою самця ділять кожен день, відносини з`ясовують, а він яму капає і нуль емоцій. Визначається. Пропливе біля однієї печери - одна йому хвостом махає і в печеру кличе, біля іншої печери - інша подруга вмовляє. Так і плаває вже кілька днів з печери в печеру. Мені вже самому цікаво, чому ж справа скінчиться. Прям, Санта-Барбара якась.

КОНКУРС БУВ ПРОВЕДЕНО ЗА ПІДТРИМКИ

КОМПАНІЇ ЗАТ ​​«ВАЛТА ПЕТ ПРОДАКТС» І БРЕНДА

Hydor у всіх магазинах країни!

СПАСИБІ ЗА ЧУДОВІ ПРИЗИ І СПОЖИВАЧІВ

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Робота переможця конкурсу: `ціхлідние війни`