u.AquaFans.ru

Краплинні тести vladox для акваріума: огляд, знайти відгуки і

Краплинні тести VladOx для акваріума

Краплинні тести VladOx для акваріума

В цьому році, на вітчизняному акваріумному ринку, з`явилася нова лінійка крапельних тестів VladOx від компанії МЕДОС. ФанФішка не могла обійти стороною цю подію. І ось з яких причин:

По перше, вартість. На сьогодні, в інтернет-магазині Аква-Лого тести Владокс продаються по: pH, kH, gH - 181 рубль кожен, NO3 - 247 рублів, NO2 - 203 рублів, NH4 - 276 рублів, PO4 - 305 рублів. Весь набір 1407 рублів. Погодьтеся дуже низька і приваблива ціна!?

По-друге, нарешті, на вітчизняному ринку з`явився конкурентоспроможний суперник всім відомої НІЛПА.

Ми за чесну конкуренцію =)

Ми за чесну конкуренцію =)

Залишається лише оцінити якість тестів і винести отримані результати на суд спільноти ФанФішкі. Для того щоб огляд був всебічним та об`єктивним, ми роздали набори тестів VladOx серед форумчан ФФ і дали єдине завдання - провести тестування на своїх акваріумах, поділитися свої враження. Ці враження будуть зафіксовані тут, на форумі.

Нижче мій офіційний звіт, як адміністратора ресурсу, про тестування тестів VladOx.

Отже, для початку мені б хотілося озвучити думку, яку я роками доношу на ресурсі ФФ: «Завжди потрібно намагатися відчувати і бачити свій акваріум!» Тести, добрива, кондиціонери і т.д. - все це окремі інструменти, які допомагають нам підкоригувати процеси, що протікають в акваріумі. Але тільки ми - люди можемо бачити всю «акваріумну картину» цілком! Вищий акваріумний пілотаж - це коли на основі візуального огляду, накопиченого досвіду, інших складових ми починаємо розуміти, відчувати свій акваріум.

Особисто я використовую тести, як правило, на самому початку - при запуску акваріума, коли є велика ймовірність «перекосів» через становлення біологічної рівноваги. А також, коли «травник сформувався» і потрібно виміряти постійну дозування макро-добрив. Всі! Весь інший час я намагаюся не використовувати тести і справлятися самостійно. Але вони завжди у мене під рукою!

Для мене, як акваріумного травоведа, найголовнішими тестами є тести на фосфат і нітрат, оскільки їх співвідношення дуже важливо в рослинному акваріумі. З них і почнемо.

Крапельний тест PO4 VladOx для акваріума

Тести Владокс фосфати

Тести Владокс фосфати

Співвідношення P до N в травнику має становити приблизно 1: 10-20. Більш докладно про це можна дізнатися з нашого «Акваріумних навігатора для початківців № 4», а також тут.

Обнулення фосфатів в рослинному акваріумі, може спричинити проблеми. Оскільки С-вуглець, N-азот, P-фосфор - три кити в світі акваскейпінга! Важливо стежити за ними і не допускати перекосів.

Отже, визуализируем тести VladOx PO4, ось відео-інструкція.

Інструкція РО4 VladOx.pdf [167,99 Kb] (cкачиваний: 32)

Діапазон вимірювання у цих тестів від 0 до 2. З кроком 0,0,5 / 0,1 / 0,25 / 0,5 / 1/2 мг / л. Особисто для мене цього достатньо, щоб працювати цими тестами в травнику. Заявлений виробником кількість аналізів - 60 разів. Що дуже навіть добре!

Результати тесту PO4 VladOx я порівняв з результатами чутливих і дорогих тестів JBL. Тест акваріумний води Владокс PO4 показав 0,25+, тобто колір перетікає від 0,25 до 0,5. Тест JBL PO4 показав середній колір між значеннями 0,2-0,4. Таким чином, можна сказати, що обидва тести засіки фосфати і дали схожі значення.

Тести Владокс фосфати

Тести Владокс фосфати

Як я вже говорив вище, для мене тест на фосфати дуже важливий! Тому, я вирішив перевірити PO4 VladOx ще раз з пристрастю - на осмосі. Суть, експерименту проста. Набрав 10л. осмосу (де значення N і P по нулях). Взяв моносостав добрива АкваБаланс P, згідно з інструкцією якого: 10 мл. удо підвищує PO4 до 0,45 мг / л. в 100л. води.

Відповідно 1,1 мл. удо в 10 л. осмосу має показати ~ 0,5 мг / л. Влив, розворушив, воно! Прям чіткі 0,5 мг / л по Владокс!



Разом, я задоволений, рекомендую. У мене все зійшлося! Тест в рази дешевше, ніж закордонні аналоги, може не такий вже «чутливий і ніжний», як JBL, але особисто мені, шкали VladOx досить.

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Важливим аспектом крапельних тестів є їх інтерпретація, тобто зіставлення кольору отриманої рідини, з колірною шкалою, яка йде в комплекті.

Краплинні тести VladOx для акваріума: огляд, знайти відгуки і

Важливо, щоб тест давав чітку колір для більш правильної інтерпретації.

Тест VladOx NO3 я порівнював з тестами JBL і Tetra. За всіма тестами отримав значення ~ 10 мг / л.

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Але, я вже неодноразово піднімав питання на форумі, про те, що NO3 від JBL через осаду дає мутний колір, особисто мої очі не можуть його інтерпретувати =)

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Тест VladOx на нітрат дає чисті рожеві кольори, як тест Тетра чистий жовтий.

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Крапельний тест NO3 VladOx для акваріума

Але у Владокс крок 0/1/5/10/20/50/80 мг / л. у тестів Тетра крок 0 / 12,5 / 25/50/100 мг / л. Вибір за вами!

Інструкція NO3 VladOx.pdf [168,24 Kb] (cкачиваний: 52)

VladOx NO3 я також, як і тест на PО4, перевірив осмосом і моносоставом удо Аквабаланс N. Все зійшлося!

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Мене важливими для мене є тести на аміак і нітрит. Ними я користуюся на першому етапі запуску акваріума, коли стає азотний цикл. У стабільно акваріумі, яким в апріорі є щільний, доглянутий травник - ці тести не потрібні. Для аматорського акваріума, для новачків, для акваріума з щільним поселенням риби - ці тести вкрай необхідні. І повинні бути завжди під рукою. Вони допомагають контролювати вкрай небезпечні азотисті сполуки і регулювати частоту підмін води, інтенсивність фільтрації, аерації та інших складових, які допомагають тримати азотний цикл в нормі. Відео-інструкція до тестів:

Інструкція NO2 VladOx.pdf [187,53 Kb] (cкачиваний: 40)

Інструкція NH4 VladOx.pdf [187,32 Kb] (cкачиваний: 25)

Вміст аміаку і нітриту в моєму травнику по тестах VladOx, НІЛПА і JBL всюди по нолям!

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Краплинні тести NH4 і NO2 VladOx для акваріума

Краплинні тести kH, pH і gH VladOx для акваріума

Тестування води на kH pH важливо для акваріумів-травників бо більшість рослин віддають перевагу м`якій-слабокислу середу, також показники kH pH важливі для любителів креветок і складною, мягководной риби.

kH і pH від Владокс я порівнював з НІЛПой і отримав однакові результати kH 3 pH 6,5.

Інструкція pH VladOx.pdf [187,46 Kb] (cкачиваний: 19)

Інструкція kH VladOx.pdf [184,96 Kb] (cкачиваний: 26)

Цікаво, що маніпуляції даних тестів у VladOx і НІЛПА ідентичні. Тільки ось у НІЛПи тара пластикова і не зрозумієш, як дивитися тест - чи то зверху, чи то збоку (як деякі рекомендують). У Владокс мензурки скляні - дивись хоч збоку, хоч зверху, хоч знизу))).

Тест на gH мені порівняти ні з чим було, особисто я їм дуже рідко користуюся. Тому просто коротеньке відео.

Інструкція gH VladOx.pdf [185,54 Kb] (cкачиваний: 32)

підводимо підсумки. Однозначно можна рекомендувати тести VladOx хоча б тому, що весь набір з 7 тестів можна купити практично за ціною одного імпортного аквариумного тесту.

З критики, куди ж без неї =)

- Мірна ложечка все ж у JBL зручніше. Набирати ложечку Владокс без гірки у мене особливо не виходило.

- Реагенту-порошку в пластиковій тарі дуже багато. При відкритті висипається і залипає в кришечці.

- Рісочка на мензурки 5 мл. не збігається з 5 мл. зі шприца. При зверненні до МЕДОС, як до виробника, було надано роз`яснення, що ця обставина не впливає на результат тесту, але обіцяли незабаром виправити це візуальний недолік.

Отже, дорогі друзі, такий мій звіт. Знаю, що форумчани також готують свої висновки, т.ч. чекаємо їх думки, цікаво буде почитати, зіставити, обговорити!

Автор - Олег Мацевич

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Краплинні тести vladox для акваріума: огляд, знайти відгуки і