u.AquaFans.ru

Про запуск акваріума з нуля

Про запуск акваріума з нуля

ЗАПУСК АКВАРИУМА

Запуск акваріума, є найважливішою відправною точкою в житті аквариумного світу! Саме тому, даного питання потрібно приділити максимальну увагу. У зв`язку з тим, що на форумі FanFishka.ru користувачі регулярно ставлять запитання про правильному запуску акваріума, про перший місяць його життя, виникла необхідність доповнити цю статтю даними передмовою, мета якого в доступній та зрозумілій формі розкласти новачкові акваріумістики все «по поличка», і дати основу розуміння суті акваріума.
Перше, на що варто звернути увагу - це те, що у всіх нас різні акваріуми: за параметрами, по гідробіонтів і т.д. У зв`язку з чим, вивести еталон запуску і подальшого догляду за акваріумом просто не можливо. У кожної «банки» є своя специфіка, свої нюанси. З цього, можна зробити важливий висновок - перш ніж щось робити, початківець акваріуміст повинен самостійно читати, вивчати інформацію щодо специфіки змісту тих чи інших гідробіонтів, новачок повинен зі спрагою поглинати інформацію про нюанси змісту саме його акваріума. Без цього нікуди! Як то кажуть, не допоможеш собі сам, ніхто тобі не допоможе!
Частим помилкою людей є їх розуміння суті акваріума - як певної банки з водою і рибами. Це далеко не так! Акваріум - це не тільки вода, риби і акваріумні рослини. Це цілий мікрокосмос - майже замкнута біологічна система, в якій, як і в природі, все взаємопов`язане. Потрібно розуміти, що акваріум - це сукупність гідробіотнов, тобто всіх живих акваріумних організмів і це не тільки риби і рослини, це ще молюски, ракоподібні, водорості, найпростіші організми, бактерії і грибки. Можна сказати що акваріум як такої - це складені організм, що складається з ланцюжка «живих ланок»!
Звідси можна зробити ще один важливий висновок, що першочерговим завданням акваріума є налагодження злагодженої роботи всіх ланок ланцюга. Часто можна чути вирази: «біобаланс акваріума», «біологічне рівновагу», «здоровий акваріум», «правильний акваріум» і т.д. - по суті це означає, що акваріум працює, як годинниковий механізм, де всі шестерні знаходяться на своєму місці і виконують свою функцію.
Так само, слід розуміти, що акваріум - це складний механізм. Процеси, які в ньому протікають, складні і різноманітні. Частим помилкою новачка, є думка про те, що: «Ось я щас кину пігулку, яку мені порекомендували і все пройде», немає ... немає ... немає і ще раз немає! Чарівних пігулок не існує. Вся акваріумна гідрохімія лише полегшує життя аквариумисту, але не є запорукою успіху.


Сподіваємося, що наші відео-матеріали будуть вам корисні і сподвигнуть вас до творчості!

Сподобалося? підписуйтесь на YouTube канал ФанФішкі!

Щоб нічого не пропустити: 104:

Для більш глибокого розуміння, нижче приведу приклади деяких процесів (ланцюжків), які протікають в акваріумі.

Приклад №1. Так званий «Азотний цикл»

Відходи життєдіяльності риб і відмерла органіка (далі - «ПДж»), регулярно потрапляють у воду.

зелена стрілка
Під дією корисних бактерій - нитрификаторов, ПДж розпадаються на отрути:
спочатку аміак / амоній (NH3 / NH4),

зелена стрілка
потім нітрити (NO2),

зелена стрілка
потім в нітрати (NO3),

зелена стрілка
а потім, бактеріями денітріфікатори, нітрати розкладаються до газоподібного стану і виводяться з акваріума.

Приклад №2 «Азотний цикл з рослинами»

ПДж, регулярно потрапляють у воду.

зелена стрілка
Під дією корисних бактерій - нитрификаторов, ПДж розпадаються на отрути:

зелена стрілка
спочатку аміак,

зелена стрілка
потім нітрити,

зелена стрілка
потім в нітрати,

зелена стрілка
Нітрати NO3 (а точніше азот N) є добривом для акваріумних рослин і використовуються ними в процесі фотосинтезу

зелена стрілка
Якщо процес фотосинтезу налагоджений (в акваріумі є належна кількість освіження, СО2 і др.удобреній), то рослини "витягають нітрати" беруть азот (N) і виділяють воду H2O і кисень (О2), що дуже навіть корисно для гідробіонтів і в цілому для процесів окислення.

Приклад №3 «Негативний»

ПДж, регулярно потрапляють у воду. І в акваріумі немає достатньої кількості корисних бактерій, немає рослин.

зелена стрілка
Накопичується концентрація отрут, убивча для всього живого.

зелена стрілка
Акваріум, як цілісний організм «Сидить і думає, що мені робити? Як мені знизити концентрацію отрут ... і тут згадує про суперечки водоростей, які завжди в пригніченому стані знаходяться в акваріумний воді »

зелена стрілка
Відбувається «водорослевая спалах» - акваріум покривається нижніми рослинного світу: зеленими, коричневими, чорними водоростями.

зелена стрілка
За рахунок водоростей, акваріум намагається позбутися від шкідливих речовин.

зелена стрілка
Ну, а далі, якщо вчасно не схаменеться ... акваріум обростає «зеленню», гасне, закисає і вмирає!

Можна і далі продовжувати наводити приклади взаємозв`язку окремих елементів акваріумний ланцюга. Їх багато! Але, думаю, суть зрозуміла. Додатково дивіться матеріал: каламутна АКВАРІУМ, Нітрати і нітрити в акваріумі.
І ось ми підходимо до основного завдання цієї статті - до питання, ніж акваріуміст може допомогти своєму рідненький акваріуму, при запуску і першому місяці життя?
Найголовніше, що щасливий володар нового акваріума повинен розуміти - це те що в молодому акваріумі геть відсутня біоблананс - тобто фактично нічого не працює: немає належної кількості бактерій, грибків, свіже посаджені рослини ще не зміцніли і т.д. ... а риби-то вже видають ПДж, деякі листочки рослин відмирають, залишки недоїденого корми розкладаються...

У зв`язку з чим, нижче приведу звід правил по догляду за акваріумом в перший місяць:
1. За загальним правилом, в перший місяць риб в акваріумі, зі зрозумілих причин не повинно бути. Часто новачки запитують ... ну можна, ну можна посадити вже рибку))) З власного досвіду знаю, це пекуче п`яту бажання завести перших рибок! Тому відповім так - можна, але обережно))) ... бажано хоча б почекати два тижні ... ну хоч тиждень))) При цьому починати заселяти акваріум рибками потрібно поступово, починаючи з самих стоїків і невибагливих. Ними найчастіше є сомоподобние риби (наприклад, корідораси, анциструси). Ну, а далі, якщо все нормально, можна вже наглядати і підсаджувати «основних персонажів Вашого аквариумного театру».
Часто на просторах Рунета можна зустріти думки і висловлювання, такого змісту: «Тю ти, подумаєш, я відразу посадив риб в акваріум і всі живі!» Зауважу, що таке ставлення до питання не допустимо. Чому? Відповідь дасть ось ця наочна таблиця про зростання концентрації отрут в перший місяць акваріумний життя.
таблиця зростання концентрації нітритів і нітатов в акваріумі
З цієї таблиці видно, що отруйні речовини просто «лізуть вгору» і зашкалюють, тому, що немає тих самих бактерій, немає балансу. І ось уявіть тепер, Ви приносите із зоомагазину першу рубку! Зауважу, що в більшості зоомагазинів рибки містяться в поганих умовах, в зв`язку з чим, здоров`я більшості з них не найкраще. Так ось, від пересадки і перевезення у Вашій рибки в добавок ще стрес, тут її ще садять в новий акваріум з іншими параметрами води, та до того ж у воді зашкалює концентрація аміаку, нітритів і нітратів !!! Що станеться з рибкою? ... Рибка з сильним імунітетом «потерпить» і може все обійдеться, рибка зі слабким імунітетом захворіє і потрібно буде її лікувати, лікування негативно відіб`ється на стані акваріума в цілому і ускладнить життя аквариумисту в кілька разів, ну, а рибка без імунітету просто за добу двоє «склеїть ласти».

2. У перший місяць життя акваріума його намагаються не турбувати! Що це означає? Це означає: не потрібно в нього постійно лазити, не потрібно робити прибирання, підмінювати воду або проводити сифонка аквариумного дна! Так Так Так!!! Саме так!!! Здавалося б, якщо ми будемо все ретельно прибирати, все сифонить і натирати, то не буде ПДж, а значить і проблем! Але, на жаль, цими діями ми лише заважаємо корисним мікроорганізмам розвинутися.
Наприклад, у воді тільки, тільки утворилася колонія корисних бактерій, тільки, тільки сформувалася сприятливе середовище, а ми давай знову міняти воду і заливати свіжу - «порожню» воду! Або, наприклад, дно акваріума ... адже по суті - це біологічний фільтр - «будиночок, де живуть 90% -ів наших корисних бактерій» ... за першу, другу тиждень вони тільки, тільки почали «обживати нове містечко», а ми їх давай сифонка висмоктувати з будиночка!!!
Звичайно, вищесказане не догма, але за загальним правилом, рекомендується не чистити акваріум (і все його обладнання) протягом першого місяця. Тим самим, ми даємо можливість акваріуму, що називається «настоятися».

3. Оскільки вода не стерильна, то рано чи пізно акваріум самостійно «наповниться» невидимими для людського ока організмами. Проте, можна і навіть потрібно використовувати акваріумну гідрохімію, яка допомагає акваріуму знайти біобаланс. це Tera SafeStart і Tetra AquaSafe, і Tetra Bactozym, і Tetra NitratMinus, Tetra NitrateMinus Pearls, цеоліт і багато, багато інших аналоги, про які Ви можете прочитати повну інформацію на сторінках нашого сайту. Суть дії їх проста:
- одні препарати «облагороджують воду», тобто роблять воду придатною для існування гідробіонтів (АкваСейф) і сприяють їх розмноженню корисних бактерій (Бактозім).
- інші є готовим концентратом, тих самих корисних бактерій, які боротися з отрутами (Тетра СейфСтарт, Сірка Нітрівек).
- або на біологічному або хімічному рівні знижують концентрацію отрут (Цеоліт, Сірка токсівек, Тетра Нітрат Мінус).
Всі ці препарати можна застосовувати як окремо, так і спільно.
ЗАМІТКА: У зоомагазині або у знайомих акваріумістів, можна попросити вижимки з фільтра, який працював в здоровому акваріумі. Ця витримка - коричнева рідина містить величезну коліечтво корисних бактерій, тобто по суті замінює стартові препарати. Вам потрібно просто вилити її в свій акваріум протягом трьох годин після віджимання.

ВИСНОВКИ:
1. Важливо не тільки правильно встановити акваріум і все підключити, це лише півсправи.
2. Потрібно, як можна ретельніше розібратися і зрозуміти, що акваріум - це цілісний організм, замкнутий куточок природи у Вас вдома, а не просто посудину з рибами.
3. Акваріум - це не картина, поставив і забув. Він вимагає уваги, терпіння і посидючості. Потрібно читати, дізнаватися і пробувати поліпшити свій акваріум - в цьому і є принадність акваріумістики. Потрібно навчитися бачити «акваріум на око», потрібно навчитися «відчувати його».
4. У той же час, завжди потрібно слідувати золотому правилу - акваріум не любить різких рухів. Все потрібно робити з розумом, поступово і не з бухти-барахти!

Нижче, представлена ​​посилання на матеріал нашої «форумного бджілки» Yanina, в якому вона ділиться своїми враження і досвідом при запуску свого 600л. акваріума із золотими рибками.
запуск акваріума
ЗАПУСК ВЕЛИКОГО АКВАРИУМА
покроковий приклад облаштування аквариумного світу

А також, цікавий розповідь нашого форумчанина Ірен2321, про свої враження при запуску першого акваріума

Мій перший акваріум - шлях новачка

Від адміна:
Приблизно десять місяців тому, на сайті FanFishka.ru з`явилася Ірен2321 - дівчина з добрим і чуйним серцем, яка мріє всією душею про свій перший акваріумі ... Саме спілкування з нею, остаточно сформувало моя думка тоді про те, що запорукою успіху будь-якого сайту є: доброта, любов до всього що ти робиш і безкорислива допомога ближньому...
Нині ФФ - це величезне коло друзів, це живе, цікаве спілкування, це обмін досвідом та емоціями, А ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ РЕСУРСУ - ВІРНА!
Наведена нижче стаття, є звітом Ірини.

* * *
Останні 5 років одним з найзаповітніших моїх бажань було придбання акваріума! Мені дуже хотілося бачити - це «дзюркотливі булькаючі» чудо, з яскравими мешканцями і красивим дизайном всередині. Сидіти на кухні, пити чай і милуватися...
І ось! Мрії збуваються! Завдяки форумчанам нашого всіма улюбленого ФФ, я зважилася на придбання акваріума. Відразу скажу, що задоволення недешеве, тому маючи досить обмежений бюджет намагалася максимально збалансувати свої "хочу" і "можу".
Сам акваріум можна купити недорого, а от все, навіть найнеобхідніше, обладнання та аксесуари "влетять в копієчку".

вибір акваріума
Перше, від чого я відштовхувалася при виборі форми і розміру акваріума - це місце, де він буде стояти. Спираючись на рекомендації техніки Фен-Шуй, особисті уподобання і максимальну ефективність використання простору, єдиним місцем в нашій невеликій квартирі, відповідним для акваріума виявилася тільки кухня. Вона у нас досить велика і простора, до того ж було вільне місце між двох вікон шириною 70 см.

По-моєму, досить непоганий варіант:
1. Кухня - завжди зручно обслуговувати акваріум.
2. Чи не заважає спати дзюрчання фільтра (в результаті він виявився безшумним).
3. Відмінне місце для правильного милування акваріумом - якраз навпроти обіднього столу. Центр акваріума - на рівні очей.
Виходить, потрібен акваріум, який вписався б в ширину між вікнами, але не був і занадто маленький, щоб гармоніював з інтер`єром кухні.

Друге, з чого я дуже довго думала - який обсяг акваріума я зможу правильно облаштувати, не маючи ні найменшого досвіду в акваріумістики.
Після тривалих роздумів, консультацій з досвідченими акваріумістів, я зупинилася на акваріумі середнього обсягу в 100 к. Це не багато, але й не мало. Акваріум більшого обсягу матиме неприпустимі для мене розміри, а меншого - спричинить немало труднощів з налагодженням біосистеми.

Наступне питання - форма акваріума.
Мені до душі була традиційна прямокутна форма акваріума і лінза (з опуклим переднім склом). Вирішальним фактором у визначенні форми акваріума став фінансовий аспект. Щоб заощадити я вирішила замовити виготовлення акваріума, тому вибір припав на прямокутник. Клеїв його не професіонал (як потім я зрозуміла), а просто людина, яка кілька акваріумів вже клеїв і у нього вийшло.
Розміри акваріума - 70 * 35 * 40 см, тобто фактично навіть не 100 л, а 90 л.
Так, вийшло дешевше, ніж придбання акваріума в магазині, але деякі огріхи все-таки є. Були приклеєні ребра жорсткості вгорі акваріума висотою в 7 см, що візуально і функціонально зменшило його висоту. Неякісно приклеєна самоклейка і при перевезенні були зроблені подряпини на склі. Все це мене, звичайно, дуже засмутило, але ж - це мій ПЕРШИЙ акваріум!!!! Через 3 місяці, ніяких проблем з якістю проклеєних швів не виникло, а значить - все не так уже й погано! :)
перший акваріум
установка акваріума
Поки в якості тумби під акваріум пристосувала старий радянський стіл-книжку: зняли коліщатка і висувні опори, під ніжки підклали шматочки лінолеуму, перевірили рівнем обидві сторони столу. Під акваріум поклали шматок пінопласту висотою в 5 см (який вдома знайшли). Пізніше замаскували його листами МДФ. Вже 3 місяці стоїть так акваріум, кришка столу не прогнулася.

Підготовка акваріума до запуску
Акваріум помила без старанності, тобто без миючого і чистить, залила водою на добу для перевірки якості швів. Все добре! воду злила.

освітлення
Питанням висвітлення займався мій чоловік. Він дістав із засіків радянський світильник і приклеїв його до скла, розміри якого відповідають ширині акваріума, але менше його глибини, щоб залишався зазор для проводів і можливості годування рибок. До внутрішньої частини світильника приклеїв дзеркало в якості світловідбивачі. В світильник вмонтував 2 люмінесцентні лампи типу ЛД по 20 Вт (теж які були в наявності).

устаткування
Поки я чекала акваріум, замовила в Інтернет-магазині найнеобхідніше обладнання:
1. Фільтр внутрішній, Aquael FAN 3 Plus.
2. Терморегулятор Xilong AT-700, 200 Вт.
3. Таймер Feron TM12 - таймер добовий електро-механічний компактний.
4. фон двосторонній.
устаткування на першому акваріума
Фільтр, на мою скромну досвіду початківця аквариумиста, з очищенням 100 л води цілком справляється.
Таймер - річ потрібна, купити його можна в магазині електроприладів, коштує 5 у.о. дуже виручає. Встановила час освітлення і світло сам вмикається і вимикається, коли потрібно.
З приклеюванням фону не склалося. Фон клеїли разом з чоловіком якось похапцем, поспішали запускати акваріум. Чоловік наполіг клеїти на мило, він типу знав, як це робиться. Клеїли із зовнішнього боку акваріума.
результат:
- фон тому і не приклеївся.
- залишилися моторошні мильні розводи, які прекрасно проглядалися на передньому плані акваріума.
У підсумку я цю неприємну картину ще місяць поспостерігала, а потім плюнула - відклеївся фон, протерла задню стінку насухо і приклеїла його з боків на скотч, тимчасово. Мені полегшало, хоч жахливих білих розлучень не видно.
Висновок: клеїти потрібно фон правильно і зсередини акваріума. Дивіться статтю на ФФ - тут.

Вибір грунту і його підготовка. допущені помилки.
Грунт я вибрала чорний базальт дрібної фракції. На свій обсяг акваріума мені знадобилося 20 кг грунту, це, звичайно, впритул, можна і трохи по більше.
Грунт я промила 3 ​​рази. Втомилася і вирішила, що буде досить. Помилилася. Після того, як залила воду в акваріум, піднялася страшна каламуть і осіла на його стінки. Бруд довелося із зусиллям віддирати по всьому периметру акваріума, яка, в свою чергу, осідала на обладнання і рослини. Видовище не з приємних!
!!!Грунт потрібно промивати, поки вода не буде абсолютно чистою!!!
Крім того, для хорошого росту рослин потрібно в грунт засипати прошарок підгодівлі. Я цього не зробила, про що пізніше пошкодувала.

декор
Я хоч і новачок, але штучних декорацій не уявляла в своєму акваріумі. Мрію про шикарному травнику, створеному своїми руками. Тому красива корч, обвита мохом - саме те!
Одну корч, я замовила через Інтернеті, вже готову для приміщення в акваріум, а другу вирішили ми з чоловіком зробити самі.
Так як я просто в захваті від сомиків (а в подальшому виявилося, що всі інші члени сім`ї теж) вибрали для цієї мети виноградну лозу. Чоловік її очистив і приніс мені для подальшої обробки. Я півдня виварювала корч в розчині солі, а після дві доби вимочувала в воді.

Вибір і посадка рослин
Для мене акваріум без живих рослин - НЕ акваріум, тому почитала я інформацію про рослини для новачків - не особливо вимогливих до параметрів води і висвітлення, надивилася фото і опису створення аквадизайну і придбала такі рослини:
1.Папоротнік Таїландський - 2шт.
2.Кріптокоріна (не знаю яка) - 10 шт. (Точно не пам`ятаю).
3.Мох яванський - 1 сп.короб. (Прикріпила на корч)
4.Анубіас -нана - 3 шт. (Прикріпила на корчі)
5.Папоротнік індійський - 2 шт. (Поки плаває на поверхні)
6.Лімнобіум - 5шт.
7.Пістія - 3шт.

Засипала в акваріум грунт, як годиться - до задньої стінки рівень грунту вище, ніж на передньому плані (для посилення ефекту глибини і обсягу акваріума). Залила акваріум до половини відстояною водою, з додаванням Tetra AquaSafe. Обплела волосінню корч, закріпивши на ній Яванский мох і висадила рослини. Повністю заповнила акваріум водою.
установка першого акваріума
Через тиждень я стала щасливою власницею цілого відерця рослин, які вислав мені наш всіма улюблений адмін Олег.

Там були такі рослини:
1.Кріптокоріна - 8 шт.
2.Валліснерія - багато.
3.Ехінодоріус - 1 шт.
4.Людвігія червона.

Все з радістю висадила.
рослини в першому акваріумі

Основні акваріумні приналежності
Після запуску акваріума в найближчі дні в магазині свого міста я купила такі аксесуари для акваріума, без яких не обійтися:
1.Градуснік - наклейка фірми JERO (найдорожчий, який був в магазині).
2.Сачок.
3.Сіфон.
4.Магнітная щітка.

Єдине, чим я задоволена, так це сачок, але, власне кажучи, серйозних технічних вимог до нього і немає.
З градусником через свою недосвідченість я обійшлася вкрай нерозумно - приліпила його всередині акваріума, а не зовні. Дізналася я про те вже набагато пізніше після того, як викинула в урну настільки недешеве в своїй товарній категорії придбання. Розміщений в воді, він показував не зрозуміло що, можна було тільки здогадуватися, одночасно світилося відразу кілька показників температури. За ним збиралася бруд, яка мене моторошно дратувала. У підсумку я його відклеїти, а назад він вже не приклеївся ... викинула. На даний момент градусника в акваріумі немає. Каюсь, забуваю купити, сподіваюся на відмінну роботу терморегулятора.
Сифон купила єдиний який був в магазині - найдешевший за 35 грн., Вибору не було. Я їм не задоволена. Планую придбати ось такий:
Від магнітної щітки я була спочатку просто в телячу захваті. Потому, як вона швидко очистила зі стінок акваріума всю накопичилася після його запуску бруд, я вважала її одним з найбільш вдалих винаходів людства. Потім я помітила, що вся ця грязюці осіла на рослинах, грунті і декорі. Це видовище нагадувало місцевість близько металургійного заводу. Благо, фільтр не підкачав і за кілька днів все очистив. Ще через час, я зробила цієї щіткою подряпини на склі зсередини. Якщо хоч найменша пещінка, навіть сама непомітна потрапить між зубами щітки - всі, моторошні подряпини на склі неминучі. І до цілковитого мого розчарування в цьому пристосуванні, я помітила, що в міру її експлуатації, її очищувальних здібності згасають. Як висновок, потрібно шукати їй альтернативу.

акваріумні мешканці
У моєму акваріумі живуть такі мешканці:
1) Сом Анцитрус - найперший житель, поселила в день запуску, незважаючи на всі заборони і застереження. Переніс відмінно! Улюблена рибка мого маленького сина!
2) Скалярия - головна в акваріумі, періодично всіх ганяє, рибка з характером.
3) Мечоносці - 5 шт.
4) водорослеед - просто пречудова рибка, що приносить багато користі акваріуму.
5) Апистограмма Рамірез - красива і незвичайна маленька невинна Цихліда.
6) Креветки чері - не знаю точно, скільки на даний момент штук, адже їх рідко навіть поодинці можна побачити. Є побоювання, що на креветок полює Скалярия.
7) Ампулярии - 2 шт., Потрапили в мій акваріум у вкрай занедбаному стані - зелений! Їх чоловік приніс з акваріума дитячого садка, де він працює. Мені навіть страшно уявити, яка там вода! Через місяць обидві равлики майже повністю симпатично оранжевенькіе!
Було 2 Гурамі - Медова і Мармурова. Мармурова зовсім не росла і померла у мене на очах, а Медова довгий час жила за фільтром, її інші акваріумні жителі якось не сильно любили, а потім раптово і безслідно зникла (не знала, що так буває).


Виниклі складнощі після запуску акваріума
Протягом перших двох днів після запуску акваріума пожовкла частина плаваючих рослин і почали активно розшаровуватися Криптокорин. Добрив для рослин ніяких в акваріум я не завадила, тому терміново побігла в магазин і купила Аква Біо Старт і PlantaMin. Перше, розкривши 1 капсулу, я посипала в воду, а друге влила як зазначено в інструкції 5 мл на 100 л.
Не знаю, на скільки ефективні були ці дії, але через місяць загинула половина Криптокорина (мабуть у них почалася Кріптокоріновая хвороба).

На сьогоднішній день через 3,5 місяці після запуску акваріума стан рослин наступне:
- Криптокорин узколистние хілінькіе і особливо не розмножуються.
- Пістія пропала, мабуть її витиснув Лімнобіум.
- Папороть Таїландський на останньому диханні.
- Червоних рослин майже немає.
- Ледве тримається Яванский мох.
- Розмножується і росте папороть Індійський.
- зростає Лімнобіум.
- Повільно, але впевнено зростають анубиасов-нано.

Проблеми догляду за акваріумом. Мої спостереження.
Проблема освітлення і водоросль Чорна борода
Найстрашнішою новиною на другому місяці, після запуску мого акваріума стала поява однієї з найбільш гидких водоростей - чорної бороди. Ознайомившись з рекомендаціями на ФФ і інших ресурсів, я вжила заходів. Через 2 тижні від страшних довгих волосків Чорної бороди залишилися тільки коротенькі білі волосинки, ледве видно на парочці рослин. Сподіваюся, рецидиву не буде. Свої помилки, чи то пак причини появи настільки неприємного аквариумного гостя я проаналізувала і усвідомила.
Як я припускаю, в результаті поганого освітлення рослини в моєму акваріумі почували себе погано. Тому через 2,5 місяці після запуску я замінила одну звичайну на спеціальну аквалампу Sylvania Aquastar F18W / T8 / G13. Спочатку я від радості так і залишила освітлення на 10 годин з перервою на 2 години. Через 3 дні все рослини побурели - скоротила світловий день до 6 годин. Чесно кажучи, ніяких позитивних змін не побачила. Рослина ростуть погано (по-моєму навіть гірше, ніж раніше), червоні так і не почервоніли, до того ж задоволення від спостереження за акваріумом набагато менше, адже освітлення тільки 6 годин. Що робити? Поки не знаю. Але, однозначно буду слідувати вказівкам цієї статті Освітлення акваріума і вибір ламп.

Приємні несподіванки і враження від нового захоплення
В кінці другого місяця життя мого акваріума ми з чоловіком зробили установку для подачі СО2, скориставшись інструкцією. Результат дуже порадував - рослини значно прискорилися в зростанні.
СО2 в першому акваріумі

Я довго не наважувалася купувати акваріум не тільки в зв`язку з фінансовими причинами, а й в результаті сумнівів: "А чи зможу я?", "А чи вистачить у мене ще й на це часу, адже є маленька дитина?", "Чи достатньо терпіння? ".....
Змогла! вистачило всього!
Догляд за акваріумом займає небагато часу. У мене це приблизно 1 годину в тиждень. Можна, звичайно, і швидше замінити воду і провести сифонка грунту, але я отримую колосальне задоволення, коли перебираю руками рослини, пересаджую їх, тому роблю все повільно. При цьому, займаюся прибиранням акваріума не колись дитина спить, а разом з ним. Йому дуже подобається натискати на помпу сифона, щоб почала текти вода, сидіти і мити в відрі руки або перебирати залишки рослин. Час можна знайти завжди. Адже все-таки краще разом з дитиною доглядати за рибками, ніж сидіти перед телевізором.
Іноді акваріум мене дуже виручає, коли потрібно на час відвернути сина, починаю питати: "А де сомик?", "Покажи нову рибку, яку ми вчора разом купили?", "А що зараз роблять равлики?". Дитина миттю біжить до акваріуму і може застрягти біля нього навіть на кілька хвилин! А для молодої мами з величезною купою справ можна гаяти жодної хвилини!
Моїй дитині ще немає двох років, поки не говорить, але прекрасно відрізняє назви рибок - чому не розвиваюче заняття з малюком?
Акваріум полюбила вся наша сім`я, навіть чоловік, який "бухтелі", що це дорого, де його ставити, коли тобі за ним доглядати, що ти впадеш в дитинство, іноді приставляє до акваріуму стільчик і сидить дивиться, як телевізор.
Акваріум став частиною життя всієї нашої родини! Хочу ще раз подякувати Олегу - адмінаФФ і всіх небайдужих форумчан, які подарували мені можливість увійти в такий загадковий і чарівний світ акваріумістики!

Відео-інструкція про запуск акваріума


Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Про запуск акваріума з нуля