u.AquaFans.ru

Швидкий запуск акваріума

швидкий запуск акваріума

За свій невеликий досвід в акваріумістики якщо я чого і навчилося, так це дуже швидко запускати акваріум. У мене, як і у більшості початківців акваріумістів, спочатку з`явилися рибки, а вже потім знання про те, як їх потрібно утримувати правильно. Мої гуппі жили в 7 літрах і періодично гинули. Я й гадки не мала, що можуть бути обмеження за обсягом для риб, що в акваріумі потрібніше фільтр, а не компресор, і взагалі, що компресор це вже минуле століття. І ні про яке «правильному запуску» теж не знала. Просто була мрія з дитинства завести зграйку неонов.

Ось з них все і почалося. Спочатку я купила неонов, потім дочка випросила сомика і мені благополучно втюхували таракатума, а потім акваріум 30 літрів, мовляв для цього сомика обсягу цілком достатньо, а вже потім я вирішила почитати щось розумне в Інтернеті. І адже у більшості початківців акваріумістів саме так все і відбувається, і той, хто читає цю статтю напевно вже має рибок і, можливо, вони вже неодноразово гинули. Стаття ця і буде розрахована на цю категорію.

Почну, на мій погляд, з головного. Якщо у вас рибки дуже великі в перспективі, наприклад золоті рибки, вуалехвости (та інші родичі золотушек), скалярии, гурамі, великі сомики (таракатуми, анциструс і ін.), Цихліди і багато інших (шукаємо в Гуглі, дивимося майбутній розмір рибки) , а акваріум менше 100 літрів, то тут засвоїти головне: ця риба вам не підходить. Варіантів тут два: або готуватися до покупки великого акваріума, або віддавати рибок назад в магазин, міняти на більш дрібну. Зрозумійте, ці рибки, нехай вони зараз і маленькі, довго у вас не протягнуть. Якийсь час можна протриматися на дуже частих підмінах води і сифонка грунту, але кінець завжди один, вельми сумний.

Один раз була свідком розмови в магазині. Молодий хлопець запитує у продавця: ось беремо скалярій, вони живуть якийсь час, кілька місяців (тобто поки не підростуть), а потім гинуть.

Продавець: Який обсяг акваріума?

покупець: 60 літрів.



Продавець: Ну, цілком достатньо для скалярій, не знаю в чому справа:

А справа в тому, що на одну скалярию потрібно мінімум 40 літрів води, а краще 50, і скільки б ви їх не брали, вони все одно підростуть і загинуть! І продавці в магазинах в цих питаннях найчастіше некомпетентні, тому цілком можуть порадити завести вуалехвоста в 5 літрах води.

Якщо риба дрібна, але її дуже багато, краще зайву роздати. Хоча при правильному облаштуванні акваріума і догляді за ним численне населення цілком може існувати. У моїх 30 літрах (реально 27 літрів води) зараз живе близько 20 штук дорослих риб, з десяток мальків, всі живі і здорові, але моя баночка дуже густо засаджена рослинами і робляться регулярні підміни води за всіма правилами. Риб було набагато більше, але за час моєї відсутності у відпустці бідних тварин регулярно просто засипали кормом, в результаті кілька жителів загинуло.

Значить з населенням визначилися. Наступне про що потрібно подбати це акваріумний фільтр, зовнішній або зовнішній, донний або будь-який інший він повинен бути і працювати в акваріумі цілодобово. Вимикається фільтр тільки на час підміни води, губка промивається в злитої з банки воді і фільтр знову включається. Якщо ситуація безвихідна, то тимчасово риб цілком можна утримувати в акваріумі тільки з водою і фільтром, але краще кинути в акваріум будь невибаглива рослина, наприклад, кушир. Навіть при малому світлі невибагливі рослини будуть рости і виконувати свою функцію по очищенню води. У мене зараз в моїх перших 7 літрах росте рослина дідіпліс Диандра, здавалося б досить вимоглива рослина живе там зовсім без додаткового освітлення далеко від вікна.

Якщо ви налаштовані на довге життя ваших риб і їх процвітання вам необхідний грунт в акваріум. Грунт невеликий, фракцією 2-5 мм, бажано весь приблизно одного розміру. Його можна купити (грунт не так уже й дорого коштує), можна самостійно відсіяти грунт потрібного розміру. Тут важливо знати, що більший грунт - це проблема, його бути не повинно. По-перше, у великому грунті не зможуть вижити рослини з великою кореневою системою, по-друге, екскременти вашого населення будуть осідати між великими каменями і позбутися від них навіть за допомогою сифона неможливо. Грунт потрібно на шар 3-5 см. Чому без грунту акваріум довго не проіснує? Та й сам <запуск> без грунту просто неможливий. Саме на поверхні грунту селяться необхідні для нормального існування водного світу бактерії, і чим грунт дрібніше (але не менше 1 мм, можливо закисание), тим більше бактерій в ньому оселиться, а значить тим перспективніше існування вашого акваріума.

Рослини, будь-які, бажано невибагливі і швидкозростаючі, і побільше! Для успішного швидкого запуску вони просто необхідні. Бактерії, які оселилися в грунті переробляють випорожнення живого населення акваріума в сполуки, необхідні для росту рослин, тобто добрива, які рослини з радістю поглинають.

Чому, власне, запуск акваріума з великою кількістю риб може бути проблемою? Головне завдання аквариумиста - встановити в акваріумі необхідний біологічний цикл. Що це за цикл? Рибки в акваріумі, як і всі живі істоти, їдять, а відходи життєдіяльності виділяють в навколишнє середовище, тобто, пардон, пісяють і какають. У природі ці відходи рибам не шкодять, так як розчиняються в величезній масі води водойми. А в акваріумі, в замкнутому просторі, вони накопичуються, з кожним днем ​​їх стає все більше і більше. Допомогти впоратися з цим можуть так звані нитрифицирующие бактерії, які, споживаючи ці відходи, виділяють вже інші, нешкідливі для риб з`єднання. Ці сполуки є всім відомим азотним добривом, яке успішно споживають рослини (якщо вони є). Якщо рослин немає, то і споживати їх буде нікому, а значить рано чи пізно їх буде надлишок.

У новому акваріумі поки немає абсолютно ніяких бактерій, або вони присутні в малих кількостях і просто не здатні впоратися з надто великими виділеннями риб. Ось чому перенаселення може бути проблемою. Тому часто рекомендують заливати в новий акваріум воду зі старого, щоб швидше населити його мікрофлорою. Але де будуть селитися бактерії в порожньому акваріумі без грунту? На губці фільтра (якщо він є), але цього занадто мало, так що грунт - це другий, можливо навіть більш необхідний фільтр акваріума. Ну і рослини повинні бути, щоб споживати всі отримані добрива (про необхідний рослинам світло писати не буду, це тема окремої статті).

Ще один спосіб швидко населити новий акваріум нітріфіцірующімі бактеріями - встановити фільтр зі старого акваріума. Фільтруючий матеріал старого фільтра не можна кип`ятити або мити під проточною водою, можна промити в воді з старого акваріума. Якщо перезапускаєте один акваріум, на час процедури запуску фільтр повинен залишатися повністю зануреним у воду.

Ще одна річ дуже бажана для швидкого старту, хоча і не є обов`язковим, це препарати так звані біостартери. Вони містять вже готові бактерії, тому все пройде набагато швидше і безпечніше.

Отже, все перераховане вище підготовлено і можна зробити швидкий запуск. Наявних рибок відкидають в окрему ємність, наприклад відро. Акваріум моєму водою, на дно укладаємо грунт і заливаємо водою з-під крана. Зараз можна багато прочитати різноманітних думок про те, яку воду потрібно заливати в акваріум, скільки її відстоювати, які додавати кондиціонери. Знову ж таки, з власного досвіду можу сказати, що ця проблема занадто роздута, і наслідки використання води з-під крана занадто перебільшені. Я для підміни води в своїх акваріумах воду набираю о 12 годині дня, а о 7 вечора вже роблю підміну, і чекаю так довго лише для того, щоб вода нагрілася до кімнатної температури. Так, в моїй воді, як і в будь-який водопровідної, є хлор, а в нашому регіоні вода ще й дуже жорстка, але при правильному догляді за акваріумом ніяких проблем від води не виникає. Так що скажу так, якщо у вас є можливість додати кондиціонер - додавайте, але особливо на цьому не зациклюватися увагу. Краще вже витратити гроші і купити таблетку з бактеріями для запуску, це набагато важливіше.

Вода в акваріумі повинна постояти хоча б кілька годин, поки температура в ньому не буде кімнатної. Прогрілася вода - можна садити рослини і, якщо є можливість, додайте в акваріум засіб для швидкого старту акваріума. Оскільки ваш акваріум «чистий», самостійно бактерії будуть його заселяти дуже довго, а готове засіб в цьому дуже допоможе.

Все, можна запускати перших поселенців. Для початку можна запустити пару перших жителів, наприклад, ампулярій, і подивитися на їх поведінку пару годин, а потім запускати інших. Ось уже з цього моменту і почнеться «запуск». Рибки почнуть випорожнюватися, а бактерії (якщо були додані готові) це їсти, цикл буде запущений. Якщо бактерії не додавалися, вони рано чи пізно самі з`являться в акваріумі і почнуть свою таку необхідну роботу. І не переживайте, що бактерії самі не з`являться, якщо ви їх не бачите це не означає, що їх немає! Вони атакують ваш акваріум вже в перші дні, злетяться як мухи на :, ну ви самі в курсі.
Важливо: в перші дні, незалежно від того, є у вас перенаселення чи ні, ні в якому разі не перегодовуйте рибок! Годуєте їх 2 рази в день зовсім по чуть-чуть. Якщо риби все з`їдають, годуєте по часу так, щоб за 5 хвилин все було з`їдено на льоту. Пам`ятайте, що переїду рибки швидше забруднюють воду. Якщо багато корму осіло на дно, краще відразу грунт злегка просифонить і долити чистої води.

Примітка. Врахуйте, що деякі види риб і акваріумних креветок категорично не можна утримувати в тільки що запущеному акваріумі! Акваріум повинен пройти повний азотний цикл, перш ніж їх можна буде завести. Це відноситься до отоцинклюс аффинис, акантофтальмус кюля, мікрорасборе галактика і мікрорасборе ерітромікрон, дорогим рідкісним видам креветок, там як панди, тигри, кінг-конги. Читайте попередньо опису риб і креветок на предмет витривалості.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Швидкий запуск акваріума