u.AquaFans.ru

Створюємо природні умови за допомогою листя в акваріумів

4c

Уже кілька років я використовую різні види опалого листя у себе в акваріумі. Почалося все з великих коричневих листя, які я побачив в акваріумі місцевого продавця кілька років тому.

Я зацікавився, з якою метою вони там знаходяться, на що господар сказав що експортери завжди поставляю вимогливих риб з кількома листками в воді, і вони мовляв містять якісь лікувальні речовини.

Я був заінтригований і навіть отримав в подарунок, так як листя вже було в надлишку. Після чого я приніс їх додому, опустив в акваріум і забув, поки вони повністю не розчинилися.

Через час, я дізнався ці ж листя, на сайті, де вони продавалися на аукціоні, як листя індійського мигдалевого дерева і після деяких роздумів я придбав пару. Завданням було зрозуміти, чи реально вони корисні чи все це фантазії.

Після перших позитивних результатів і подальших досліджень, я перейшов на колекціонування місцевих листя і оцінці їх корисності для акваріумістів. А чому б і ні? Адже використовують так само місцеві корчі і гілки для декору, а ніж листя гірше?

Тепер я постійно застосовую опале листя в кожному своєму акваріумі, особливо з рибами, які в природі живуть у воді де дно встелене такими листами. Це дика форма півників, вогняні барбуси, апістограмми, бадіси, скалярии та інші риби, особливо якщо вони нерестяться.

Ці рослини лише мала частина всього того, що я спробував і сподіваюся в майбутньому вдасться ще більше розширити цей список. Звичайно, сам я перебуваю в іншій країні, і не всі рослини, які ростуть у нас можуть зустрічатися у вашій, але впевнений що деякі, а можливо і багато видів все ж попадуться. Однак, все ж будьте обережні, використовуючи опале листя, особливо якщо утримуєте чутливі види.

5788

Навіщо потрібні опале листя в акваріумі?

Справа в тому, що деякі акваріумні риби, такі як дискуси, в природі цілком собі можуть прожити життя і не зіткнуться з живими рослинами жодного разу. Особливо це відноситься до риб, які живуть у воді з опалим листям на дні, де висока кислотність і брак світла роблять середовище проживання для рослин вкрай несприятливою.

Там немає розкішної почвопокровкі, густих заростей длінностебелькі та кришталево чистої води. Там багато листя на дні, вода кисла і темно-коричневого кольору від дубильних речовин, які потрапляють у воду з гниючого листя.



Опале листя грають дуже велику роль в житті багатьох видів риб, так, наприклад, я бачив кілька сотень Apistogrammai spp на квадратний метр, які порпалися в такий листі.

У чому плюси?

Так, вся справа в дубильні речовини, які опале листя виділяють в воду. Додавання мертві опалого листя дає ефект звільнення гумінові речовин, і це дозволить знизити рН акваріумний води, виступить в якості антибактеріального і протигрибкового засобу, а також знизити вміст важких металів у воді.

Доведено що така вода діє стимулюючий на рибу готову до нересту, допомагає швидше відновитися рибі яка перенесла стрес або постраждала в бійці. На мою особисту думку, використання листя в акваріумі несе куди більше плюсів ніж мінусів.

Колір води в акваріумі служить індикатором того скільки дубильних речовин накопичилося. Вода з надмірною кількістю швидко змінює свій колір на світло-коричневий, і це легко помітити не вдаючись до тестів.


Деякі роблять по-іншому. Ставиться окреме відро з водою, куди рясно висипають листя і замочують. Якщо вам потрібно трохи підфарбувати воду, то просто берете кілька такої води і додаєте в акваріум.

Ви помітите, що багато тропічні риби стануть більш активними в коричневою воді і при приглушеному освітленні.

Різниця між водою звичайною і з дубильними речовинами
Різниця між водою звичайною і з дубильними речовинами

Чи є ще плюси?

Так є. Я помітив, що розпадаються листя в акваріумі служать джерелом їжі для риб, особливо для малюків. Малек зростає швидше, більш здоровим і часто можна бачити зграйки мальків, які збираються в місцях де багато листя.

Мабуть розпадаються листя виробляють різну слиз (так як у воді з вмістом дубильних речовин процеси проходять по-іншому), якою харчуються мальки. Ну і не забувайте що це хороша живильне середовище для інфузорій, якими годувати дрібного малька просто чудово.

Які листя підходять?

Найважливіше, це правильно ідентифікувати, зібрати і підготувати листя. Важливо використовувати тільки опале, на не ту що ще жива і зростає.

Восени, листя відмирає і опадає, в достатку закриваючи землю. Саме вона нас і цікавить. Якщо ви не знаєте як виглядають потрібні вам види, то найпростіше подивитися в інтернеті, нас цікавлять листя дуба, мигдалю, в першу чергу.

Хоча дуб, мабуть знають всі і знайти його нескладно. Збирайте листя подалі від доріг і різних звалищ, які не брудні і не покриті пташиним послідом.

Зазвичай я збираю кілька пакетів листя, після чого відношу додому і просушують.

Краще сушити в гаражі або у дворі, так як в них може міститися велика кількість комах, які вдома не дуже потрібні. Зберігати їх дуже просто, достатньо темного і сухого місця.

Як використовувати листя в акваріумі?

Чи не проварюють і не обдавайте їх окропом перед використанням. Так, ви їх простерілізуете, але заодно і видаліть безліч корисних речовин. Я просто опускаю їх як є, зазвичай вони плавають на поверхні, але протягом доби опускаються на дно.

розпадаються листярозпадаються листя
розпадаються листя

На жаль, немає єдиного правила як і скільки листя використовувати, вам доведеться діяти методом проб і помилок.

Вони містять різну кількість дубильних речовин. Наприклад, можна додати листя бука або дуба, поки вони повністю не покриють дно і вода злегка забарвиться.

Але покладіть чотири або п`ять листів мигдалю і вода стане кольору міцно завареного чаю.


Листя не потрібно видаляти з акваріума, так як вони поступово самі розпадаються і просто замінюються на нові порції. Деякі з них будуть розпадатися протягом пари місяців, як листя мигдалю, а деякі протягом півроку, як листя дуба.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Створюємо природні умови за допомогою листя в акваріумів