u.AquaFans.ru

= Жива пил для малюків =

жива пил для розведення рибок

Жива пил для малюків - розведення в домашніх умовах

Купуючи акваріум і заводячи в ньому риб, початківець акваріуміст, зазвичай не замислюється, що ж буде далі.

А далі, як правило, відбувається наступне. У багатьох, при гідному зміст своїх акваріумних вихованців, рано чи пізно, рибки починають нереститися і в Вашому домашньому водоймі неждано-негадано, з`являються мальки. Тут відразу виникає питання, а чим же годувати настільки маленьких мешканців акваріума, особливо в перші дні їх життя?

Як ви вже зрозуміли, я був не виключенням і перед мною, свого часу, виникло це питання і завдання. Довелося багато перелопатити інформації, що б вирішити цю проблему. І ось сьогодні, я хочу поділитися своїм досвідом.

Зараз, в зоомагазинах можна знайти різноманітність сухі корми, в тому числі і для малюків. От саме ними на перших парах я і користувався. Тетра МінБейбі взагалі відмінний корм для малюків - повноцінний корм у вигляді мікро-пластівців, що забезпечує повноцінний раціон для щоденного харчування і здорового росту мальків декоративних риб довжиною до 1 см.

Корми для малюків акваріумних рибок



У той же час, якщо у вас є можливість або ви піднімаєте мальків елітної риби, то найкраще годувати їх живими кормами. Обумовлено це тим, що мальки багатьох видів риб їдять тільки живу здобич, головним чином тому, що вони взагалі не сприймають нерухомий корм як їжу, по крайней мере, спочатку.

Яким би прекрасним ні покупної, сухий корм для малька, живий буде завжди корисніше і краще. Сухий корм, в тому вигляді, в якому вони продаються, давати малька можна, їх треба попередньо перетерти на порох і давати в мінімальних дозах, щоб корм повністю з`їдався і не псував воду, а це не завжди виходить. Годувати малька треба 6 - 8 разів на добу. Погодьтеся не дуже зручно, тим більше, коли є ще й інші обов`язки, наприклад, ходити на роботу))). А що ж з живим кормом? У статтях про розведення риб, написано, що стартовим кормом для малька є так звана ЖИВА ПИЛ (Інфузорії). Ось від цього, я і став відштовхуватися!

Що ж це таке - жива пил? А це всього на всього найдрібніші мікроорганізми, серед яких є інфузорії. До типу інфузорії відносять близько 6000 видів найпростіших, одна з них є інфузорія туфелька.

інфузорія будова
жива пил під мікроскопом

Інфузорія туфелька (Paramaecium caudatum) - найпростіше одноклітинне "тварина", її розміри 0,1 - 0,3 мм. Харчується бактеріями. Розмножується поділом надвоє - приблизно раз на добу, при температурі 24 - 26 ° С. Утримувати її можна в будь-який скляному посуді при кімнатній температурі і розлучається в домашніх умовах протягом цілого року. Саме так її ми і будемо розглядати в якості стартового живого корму для малька.

Існує величезна кількість рецептів і способів розведення інфузорії на сіні, кірках банана, дріжджах, сухофруктів, овочах, молоці і т.д. Я ж, розповім про найлегшому, на мій погляд, способі розведення, який я застосовував на практиці.

Для цього нам знадобиться інкубатор для інфузорій - пластикова або скляний посуд від 3-х літрів. У моєму випадку - це звичайна 3-х літрова банка. Наливаємо туди 2-2,5 літра кип`яченої води кімнатної температури, кладемо шматочок сушеної бананової шкірки і капаємо 5 крапель молока (2-3 краплі). Тепер залишилося додати культуру інфузорій. Її можна взяти у знайомих - досвідчених акваріумістів, достатньо всього кілька крапель. Але, у мене такої можливості не було, і я просто взяв склянку води з акваріума і долив у банку - в акваріумний воді вже є деяка кількість інфузорій. Потім, нещільно накрив банку пакетом і поставив в затінене місце - під стіл. От і все!

На наступний день моя банку помутніла, що говорить про те, що там почали розвиватися бактерії, якими якраз і харчуються інфузорії. Як вище вже сказано, інфузорії розмножуються поділом надвоє один раз на добу, з цього, їх чисельність щодня збільшується вдвічі. Приблизно через тиждень вода банку прояснилася і я побачив величезну кількість білих рухомих точок - це і є інфузорії. Можна починати годувати малюків, але для початку я заквасити ще одну банку з живим пилом, взявши вже існуючу колонію інфузорій.

Для годування живий пилом, я використовував звичайний 2-х кубовий медичний шприц. Діставав банку з тіні - поки все інфузорії знаходилися зверху, біля поверхні і акуратно вибирав їх шприцом і вливав прямо в акваріум з мальками. Намагайтеся не збовтувати воду в банку, щоб виключити потрапляння великої кількості бактерій в акваріум, це може негативно позначитися на мальків, аж до повної загибелі. У міру витрачання рідини з живим пилом, необхідно додавати в банку свіжу кип`ячену воду кімнатної температури або стару воду з акваріума до потрібної кількості. Так само, слід не забувати підгодовувати інфузорій один раз в 2-3 дня, 3-4 краплями молока. Крім бананової шкірки і молока можна одночасно додавати і інші харчові інгредієнти, наприклад шкурки овочів і (або) сухофрукти і т.д. Чим різноманітніше ці інгредієнти, тим поживні жива пил.

Хочу застерегти !!! Не захоплюйтеся кількістю інгредієнтів, вода може згаснути. В такому середовищі інфузорій не будуть розмножуватися і загинуть.

Завдяки живій пилу, кількість годувань мальків, я скоротив до трьох разів на день, інфузорії повністю з`їдаються, вода в виростном акваріумі не псується, мальок став швидше рости і розвиватися.

У міру зростання молоді, можна переводити її на більший живий корм. Ну, ось ніби і все. Якщо будуть якісь питання по даній темі - із задоволенням відповім. Всім удачі!

Відео про розведення живий пилу для розведення рибок

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » = Жива пил для малюків =