u.AquaFans.ru

Автогодівниці для риб: яку вибрати?

Автогодівниці для риб: яку вибрати?

Готуючи цей матеріал до публікації, я задумався, а наскільки інформація буде корисна читачеві? Ну добре, зрозуміло, що всі ми їдемо з дому: у відрядження або на відпочинок. І часто, нам незручно просити родичів доглянути за акваріумами і до того ж є ризики, що «дивиться Родя» перегодувати рибок, а того пущі що небудь напартачить ... Але ж, по суті, самі автоматичні годівниці для риб - це просто механізм, який запрограмований на видачу корму в певний проміжок часу! Яка різниця, яка вона буде?

Не дивлячись на те, що ми живемо в століття високих технологій і достатку товарів народного споживання, виявляється не все так просто! Кожна автогодівниця для рибок має свої особливості і нюанси.

Головні критерії, яким повинна відповідати годівниця для риб, це:

1. Простота і зручність в установці. Годівниця повинна кріпитися в зручному для вас місці, а не так як задумав виробник. Її установка не повинна вводити в ступор.

2. Автогодівниці повинна бути якісною. Засипаний корм не повинен злипатися або псуватися.

3. Годівниця для риб повинна передбачати велику кількість режимів роботи. Вона повинна підходити, як для стандартного годування риб, так і, наприклад, для частого годування при «піднятті» молоді риб.

З урахуванням сказаного, стає очевидним, що даний матеріал актуальний і сподіваюся, буде корисний читачеві.

Так сталося, що у випадку нашого форуму - Наталя Польська (м.Санкт-Петербург) нарешті вирішила обзавестися Автогодівни для риб. Її часті поїздки по роботі і відпочинок на південних берегах, зіграли не останню роль, в прийнятті рішення про витрату сімейного бюджету на автокормушки і, звичайно, користуючись такою нагодою, ми не могли упустити шанс зробити огляд про придбаних їй годівницях.

Звичайно, скупити всі «автокормушки світу» вона не змогла =) Але все ж, вона вибрала найпопулярніші. Отже, передаю слово Наталі.

Наталя. 20.08.2016 р .:

Настав і моя черга вибирати для своїх вихованців автокормушки. Пов`язано це, як зазвичай, з відпускним періодом і майбутніми відрядженнями.

Раніше, кілька років поспіль, я залишала поруч з кожним акваріумом баночку корми і докладну інструкцію про те, як, скільки і коли годувати риб. Бували випадки, коли я навіть фасувала щоденну дозу корму в окремі пакетики.

В цьому році, моє терпіння лопнуло, і я зважилася обзавестися Автогодівни. Акваріумів у мене кілька, а точніше - чотири. Населення - в кожному акваріумі лорікаріевие (L-соми) і мирні рибки: райдужниці, лимонні тетри, карликові гурамі пуміли, медові гурамі, мікрорасбори, гуппі, блакитні пеціліі і креветки вишні.

Скориставшись асортиментом і послугами партнера сайту - інтернет-магазину ReefTime.ru, я придбала чотири автокормушки популярних торгових марок:

- Автогодівниці ТМ «Juwel» «EasyFeed»;

- атокормушку «Eheim» «autofeeder»;

- Автогодівниці торгової марки Prime PR-H-9000.

- новинку від «Tetra» Автогодівни «myFeeder», яку порекомендував Ілля - власник РіфТайма.

Спасибі Іллі за знижку, оперативну і якісну роботу з пакування і відправлення замовлення.

Перші враження після отримання замовлення:

Розмір автокормушек порадував, дизайн теж. Комплектація стандартна, правда, у торгової марки «Prim» елементи живлення в комплект не входять.

Годую рибок я різноманітно: таблетки для лорікаріевих, пластівці, гранули. Таблетки, пластівці і гранули різних діаметрів і розмірів.

Що ж, приступаю до детального огляду:

Автогодівниці «EasyFeed»Від«Juwel»

Ціна цієї моделі 1713, 00 рублів.

У коробочці був диск з інструкцією. Вирішивши подивитися його пізніше, я почала шукати керівництво по установці автокормушки в друкованому вигляді.

Хм .... Ні його! Є в коробочці рекламний проспект з товарами цієї марки, є картинки з покроковими діями, які, на мій погляд, ніякої інформативною навантаження не несуть. Раніше справу з Автогодівни, я не мала, тому для мене ці картинки виявилися марними.

Зітхнувши, пішла за комп`ютер, знайомитися з вмістом диска.

З першого ж абзацу я зрозуміла, що так просто встановити цю модель у мене не вийде.

Цитата з диска: «Монтаж автоматичної годівниці JUWEL. Автоматична годівниця JUWEL може використовуватися для всіх акваріумів. Для цього, як правило, потрібно тільки вирізати отвір в захисній кришці акваріума, в яке можна вставити приймальню ванночку для автоматичної годівниці ».

Дійсно, які дрібниці! Всього лише вирізати отвір з пластиковою кришці! Зауважу, що один з моїх акваріумів теж фірми JUWEL. Отвори (заводського) в кришці мого акваріума не передбачено взагалі. А значить, мені доведеться вирізати його в пластиці товщиною 2 - 2,5 мм. Чи не радісна перспектива, скажу я вам.

Гаразд, думаю, відкрию кришку, закріплю Автогодівни на стінці акваріума. Не тут то було. Інших варіантів кріплення у цій автокормушки просто немає!

Довелося з жалем відкласти цю Автогодівни в сторону. До кращих часів. Треба підбирати інструмент, щоб акуратно вирізати отвір в суворій відповідності з розмірами. Ну, і не кожна жінка впорається з такою справою.

Ейфорія після отримання довгоочікуваної посилки поугасла. Доповнень "Форумний огляд даної автокормушки". З побоюванням я відкрила наступну коробочку ...

Атокормушка «Eheimautofeeder»

Ехейм ..... як часто це слово асоціюється у аквариумиста з поняттям німецька якість, надійність, стабільність, простота в експлуатації.

Пора перевірити, чи відповідає автоматична годівниця «autofeeder» ТМ «Eheim», цим властивостям.

Ціна даної моделі 4058,00 рублів.

Інструкція на паперовому носії, на двох листочках формату невеликого блокнотик. Інструкція проста і доступна для розуміння. Сама годівниця симпатична, акуратно виготовлена. Дизайн і розміри теж хороші.

Цікаві моменти, на що варто звернути увагу: не можна використовувати заряджаються акумуляторні батареї. Чому? Хто знає, прошу прокоментувати.

Установка режиму годування.

Можна встановити режим годування від 1 до 4-х разів на добу. При цьому можна встановити подачу подвійний порції. Друга порція корму подається через хвилинний інтервал, після першої подачі корму.

На мій погляд, зручно. Особливо, вирощуючи молодь рибок, адже їм потрібен більш щільний графік годування.

З наповненням барабана кормом проблем у мене не виникло. Відсік для корму матовий, що обмежує доступ світла до корму, що знаходиться в барабані.

На мій погляд, в інструкції не вистачає графічних зображень варіантів установки автокормушки.

Я, наприклад, не відразу зрозуміла, що «липучками» Автогодівни треба клеїти зовні акваріума. Спочатку, радісно припустила, що під кришку можна приклеїти.

Перейдемо до установки автокормушки на стінці акваріума.

На відміну від першого примірника, у цій автокормушки - три варіанти установки в акваріумі:

- якщо в кришці акваріума передбачено отвір для установки автокормушки, то годівниця встановлюється над відповідним отвором-

- якщо акваріум відкритий, то годівницю можна встановити на край ємності і пригвинтити її за допомогою кріплення, яке йде в комплекті-

- або за допомогою спеціальних «липучок» закріпити на кришці акваріума.

Наш відео-огляд про Автогодівни Ехайм

Пам`ятайте, що «липучки» кріпляться до кришки досить міцною клейовий основою. Якщо, в подальшому, виникне необхідність переставити Автогодівни, то «липучки» доведеться віддирати від кришки, або залишати їх там навічно.

У моєму акваріумі є ребра жорсткості, подивимося, чи вийде мені зміцнити годівницю на стінці акваріума так, щоб ребро жорсткості не заважало подачі корму. Інакше, весь корм так і залишиться лежати на ребрі.

Закріпити вийшло, але чисто естетично мені не подобається.

Довелося розсунути елементи кришки. Стирчить годівниця, як тополя на Плющисі.



А який сенс мені зміцнювати її в кутку? По кутах, зазвичай, обладнання розподілено. У моєму випадку, це вихідні трубки зовнішнього фільтра, внутрішні фільтри, помпи, обігрівачі.

У представленому на фото акваріумі, на боковій стінці встановлений фільтр-рюкзачок, який модернізований в невеликій фітофільтр. Далі, по центру акваріума, ближче до передньої стінки, зазвичай робиться поляна для годування, на якій відсутні декорації. Саме над нею і доцільно зміцнювати годівницю.

Я так і зробила. На дизайні це відбилося в гіршу сторону.

Якщо хочете Автогодівни встановити в кутку, значить там потрібно обладнати і місце для годування риб. Якщо в кутку встановлена ​​помпа або внутрішній фільтр, то плином вони розвіють корм по всьому акваріуму.

Притискним гвинтом, я пошкодила плівку, якою обтягнута основа під кришку. Знала б, наклеїла на поверхню притискного гвинта м`яку меблеву прокладку.

Та й саме кріплення прівінчівается до Автогодівни металевим шурупом. Було б краще, якби притискне кріплення вставляли в пази, аналогічно установці внутрішніх фільтрів.

Сил закриття щільно гвинт у мене не вистачило, і були побоювання, що укрутивши гвинт глибше, пошкоджу Автогодівни зсередини. Тому, вкрутила гвинт на стільки, наскільки він входив в пластик автокормушки, не застосовуючи сили. Надалі, я підібрала гвинт, що підходить за розміром. Інакше, притискної механізм бовтався щодо корпусу годівниці.

Гарантійний талон виробник не зволив перевести на російську мову, як і адреса сервісного центру, який знаходиться в Москві. Гарантія 24 місяці. Додатково дивіться повну інструкцію до Eheim autofeeder.

Тепер подивимося протягом місяця, як проходить годування, що не намокає чи корм.

А тим часом, перейдемо до наступного експонату.

Автогодівниці «Tetra myFeeder»

Ціна 3389,00 рублів. Ціна цілком демократична, враховуючи, що всі автокормушки коштують недешево.

Знайшла несуттєвий недолік - відкривши відсік для батарейок (йдуть в комплекті), ніде не знайшла позначки «-» / «+». Це зазначено в інструкції на схематичному зображенні. Інструкція забезпечена найдокладнішими схемами підготовки автокормушки до роботи.

Автогодівниці має можливість установки режиму годування від 1 до 3 разів на день. На кожному часовому інтервалі можна встановити від 1 до 3-х поворотів барабана з кормом, тобто максимум подача 3-х порцій корму.

Кількість подається корми легко регулюється. Налаштовувати часові інтервали краще із закритою стулкою для дозування кількості корму.

Якщо вам, перебуваючи вдома, необхідно додатково погодувати рибок, наприклад, показати гостям ваших рибок, досить просто натиснути відповідну кнопочку, і подача корму відбудеться додатково до встановленого графіку годування.

Автогодівниці має стильний дизайн і дуже проста в експлуатації.

Що важливо: відсік для корму у цій моделі автокормушки спеціально затемнений і більша його частина закрита пластиковим коробом. Для чого це зроблено? Для захисту корму від негативного впливу світла.

Сам відсік щільно закривається кришкою, що запобігає потраплянню вологи та повітря в відсік з кормом. Усередині годівниці встановлена ​​мембрана, яка перешкоджає попаданню повітря і вологи в барабан з кормом.

Кріплення годівниці можливо 2-ма способами:

- за допомогою затиску, який дозволяє встановити Автогодівни в двох напрямках-

- за допомогою опорних ніжок-

Виробник не пише, але, годівницю можна встановити і над спеціальним отвором в кришці, якщо вона таким забезпечена. Виходить способів кріплення два, а способів установки три blush.

У моєму випадку більше підходить варіант установки годівниці за допомогою затиску. Затиск сконструйований дуже просто і в той же час, грамотно. Їм ви ніколи не зашкодить стінки акваріума.

Встановити цю Автогодівни виявилося не складно. Чуть-чуть зсунувши кришку, створила невелику щілину, в яку з легкістю помістилася дана модель. Посприяло такій установці і те, що в цьому кутку акваріума я змогла легко обладнати місце для годування, не змінюючи дизайну акваріума і не перевішуючи обладнання.

Гарантійний термін на дану годівницю виробник встановив 2 роки. Вказано адресу електронної пошти для направлення рекламацій.

Повернемося до даної моделі через місяць. Саме такий термін я встановила для тестового використання обраних мною автокормушек.

Автогодівниці торгової марки Prime PR-H-9000

Сама великогабаритна за розмірами автогодівниця, серед обраних мною моделей. Елементів живлення, як я і писала вище, в комплекті немає. Відсік для корму великої і абсолютно прозорий. Нічим не захищений, а значить, поки корм не закінчиться, він буде піддаватися впливу світла.

Ех, піду з будильника батарейки виймати =)

Барабан для корму дуже місткий, на мій погляд, навіть через чур місткий. Закривається звичайної кришкою, немає фіксують і притискують щільно кришку, елементів.

Режимів годівлі 2:

1-ий режим - годування 1 раз на добу з 24-годинним інтервалом.

2-ий режим - годування 2 рази на добу з 12-годинним інтервалом.

Час на цій Автогодівни не виставляти, ні поточний, ні заданий час годування.

Мені поки не зрозуміло, від якого моменту мікрокомп`ютер, керуючий цим агрегатом, відраховує 24-годинний інтервал? Від моменту включення? Буду встановлювати це дослідним шляхом.

До речі, сам виробник називає свою модель «Регульований дозатор корму».

Є можливість погодувати рибок і додатково, натиснувши і утримуючи кнопку «set».

Перейдемо до установки. Є два способи установки:

- притискним фіксуючим гвинтом-

- на присосках (аналогічно установці більшості внутрішніх фільтрів).

Притискної механізм йде в комплекті, гвинти стосуються безпосередньо скла або (як у моєму випадку) пластикового бортика.

Другий варіант установки годівниці мене надихнув і злегка згладив зазначені вище недоліки.

Однак ...! Прикріпити годівницю за допомогою присосок у мене не вийшло. Акваріум 300 літрів з ребрами жорсткості і стяжками. Пробувала прикріпити Автогодівни і на стяжку, і на ребро жорсткості, однак, через свої габарити вона ніде комфортно не помістилася. До того ж один її бік торкався впритул до лампи Т8. Корм при тестовому годуванні частково потрапляв на ребро жорсткості.

Залишивши безуспішні спроби, я приступила до другого способу кріплення - до стінки акваріума. прикріпила.

Тепер щось потрібно вирішувати з кришкою акваріума. Або підрізати її, або зрушувати одну половинку кришки. Різати кришку поки не буду. Вирішила залишити ось так.

На фото видно, який притискної механізм у цій моделі...

До речі, ціна її в районі 1300,00 рублів. Нда .... Ще одне підтвердження того, що дешева річ, найчастіше не буває якісною.

Поки все годівниці (не рахуючи першої моделі) працюють в тестовому режимі.

Буду спостерігати, в якій Автогодівни корм не відволожується, якими гранулами можна наповнювати барабан годівниць (максимальний і мінімальний розмір), щоб не порушити режим і якість харчування.

Перші висновки - дуже бажано при запуску, або навіть при купівлі акваріума передбачити, чи будете ви користуватися цим агрегатом. Таким чином, можна заздалегідь сконструювати кришку, щоб автогодівниця легко встала, не порушувала зовнішній вигляд акваріума і цілісність його елементів.

На першому етапі, з 3-ох встановлених автокормушек найпростішої в установці і настройці виявилася модель компанії «Тетра»: відповідність за ціною і якістю, продуманість моделі до дрібниць.

Після використання годівниць в роботі, будуть зроблені остаточні висновки.

Наталя, 25.09.2016г .:

Друзі, ну ось і підійшов до кінця місяць тестування вибраних мною автокормушек.

Щоб не ходити коло та навколо відразу скажу, що не завжди варто ганятися за дешевизною.

З годівницею «Juwel» «EasyFeed» дружби у нас не вийшло.

Однак, я не втрачаю оптимізму, може і наважуся на те, щоб акуратно вирізати отвір в стулці акваріума, аналогічної торгової марки «Juwel». У планах, не пов`язаних з акваріумістикою, покупка електричного лобзика. Ось тут-то я впритул наближуся до тестування цієї моделі.

Модель ТМ Prime PR-H-9000.

Дуже голосно працює, акваріум встановлений в кінці коридору, звук чути в моїй спальні, яка знаходиться в протилежному кінці коридору. Зате, на цей звук до поверхні «злітаються» все рибки =)

Дуже габаритна, програє і в розмірі, і в дизайні своїм аналогам.

Відсік для корму ..... він величезний. З огляду на, що корми в нього вміщається дуже багато, я не ризикнула забивати його під зав`язку. Краще свіженького насиплю. Для великих акваріумів з великою кількістю рибок, такий відсік, можливо, є актуальним.

Як я писала раніше, пластик контейнера абсолютно прозорий. А значить: сонце, повітря і вода корму шкодять!

Сокирний дизайн кріплення з величезними сірими гвинтами.

Якість роботи: справно крутить барабан так, як налаштувала - 1 раз в 24 години. Але час ..... я не знаю від якого моменту вона відраховує ці 24 години! Від першого включення?

Годування відбувається ввечері, радіючи цьому, я не стала експериментувати з налаштуваннями далі. Добре, що хоч не вночі годуєsmiley

Якщо у когось є досвід роботи з цими годівницями, буду рада, якщо поділіться.

Окремо хочеться виділити «німців» - Автогодівни «Eheim» і

Автогодівниці «Tetra» «myFeeder».

Обидві годівниці виправдали себе. Хочу відзначити, що обидві працюють абсолютно безшумно! Перебуваючи в 1,5 метрах від акваріума, я не почула звуків їх роботи.

Але, моя задача вибрати кращу модель. приступимо.

Eheim на порядок дорожче автокормушки Tetra «myFeeder». Притискним гвинтом я пошкодила плівку, яка покриває підставу акваріумний кришки. Можливо, це проблема самої кришки, але притискної механізм тетровской моделі сконструйований більш грамотно.

Далі. Притискна деталь Tetra «myFeeder» кріпиться до корпусу годівниці легко і міцно, до того ж встановлювати її можна таким чином, що годівниця розгортається на 90 градусів. Тобто, Автогодівни можна встановити як поперек стінки акваріума, так і вздовж цієї ж стінки.

У «Eheim» притискної механізм кріпиться за допомогою шурупа ... чесно, намучиться я з цим саморезом. Чоловіка привернула, щоб допоміг підібрати потрібний розмір.

На Автогодівни Tetra «myFeeder» є кнопка «Інфо», натиснувши яку, ви дізнаєтеся: поточний час, встановлений режим годування - час годування і кількість обертів барабана з кормом, заряд батареї у відсотках.

Якщо кришка у вас не стандартна (є опуклі частини кришки), то встановити годівницю можна і на таку кришку, так само легко і просто, як і на пряму. У мене такої кришки немає, тому, я взяла модель акваріумний кришки з інтернету.

Годівниця Tetra «myFeeder» забезпечена маленькими ніжками, які можна викрутити на необхідну висоту, і тим самим вирівняти годівницю на поверхні опуклою кришки.

І взагалі, кріплення годівниці на кришці за допомогою крихітних ніжок, набагато естетичніше, ніж кріплення годівниці на «липучки».

Годівниця Tetra «myFeeder» забезпечує збереження корму і його властивостей. А це найголовніше, тому що від якості корму залежить здоров`я гідробіонтів.

На цьому етапі, я скористалася інформацією, яку виробники автоматичних годівниць розміщують, описуючи переваги своїх моделей.

Розберемо докладніше, чому автогодівниця Tetra «myFeeder» краще забезпечує збереження корму, на відміну від інших годівниць, пропонованих на ринку товарів.

Більшість торгових марок використовують принцип продувності і вентилювання вмісту барабана з кормом. Однак, від доступу повітря (кисню), що надходить в процесі вентиляції, корм псується - окислюється. Це відомий факт. І з цим не посперечаєшся - основи хімії середньої школи.

Годівниця Tetra «myFeeder» сконструйована так, що доступ світла, вологи та повітря до вмісту барабана з кормом, обмежений! Це унікальна потрійний захист, яка дозволяє зберегти всі корисні якості корму, тим самим зберегти здоров`я мешканців наших акваріумів!

Одним словом Tetra «myFeeder» - дійсно новинка на ринку автокормушек! Виробник явно постарався і врахував всі мінуси моделей інших торгових марок, і випустив воістину унікальну модель! Але і віддамо належне Ехайм-годівниці - теж масхевний девайс. Вибір залишається за вами!

Відео-замальовки я не робила, але хочу запропонувати вашій увазі маленький ролик про вподобану мені автоматичної годівниці Tetra «myFeeder».

Так само легко і просто, як показано в цьому ролику, встановлювала і я цю кормущку.

Маленький помічник допомагав писати мені цей огляд, за що і цілу його в носик.

***

Дякую Наталі, за такий детальний і цікавий огляд. Друзі, спеціально під цю статтю ми зробили форумную гілку - тут. У ній, ви можете задати додаткові питання, а так само поділитися своїм досвідом використання тієї чи іншої годівниці, він буде корисний і цікавий нашому акваріумному спільноті!

Нижче докладаємо повну інстуркції по експлуатації та налаштування автокормушки Tetra MyFeeder.

Автогодівниці Tetra MyFeeder і з чим її їдять.

Отже, перед нами автоматична електронна годівниця з автономним живленням. Пристрій досить просте, якщо в ньому детально розібратися. Цим ми сьогодні і займаємося!

Автогодівниці для риб: яку вибрати?

1. розпакування.

У комплекті з годівницею йдуть пальчикові батарейки, вони лежать першими зверху. Виймаємо батарейки і годівницю з коробки, звільняємо від упаковки.

2. установка батарейок.

Шукаємо товстий торець годівниці - на ньому напис Tetra. На бічній поверхні годівниці зліва від напису Tetra - перфорована кришка відсіку для батарейок. Вона відсувається великим пальцем з несильним натисканням. Вставляючи батарейки, дотримуємося полярність - на металевій пластині, приробленої до кришки акумуляторного відсіку, вказані значення + і -, вони повинні збігатися зі значеннями полярності батарейок. У кожного торця батарейки стоїть значок, у опуклого плюс, у протилежної рівного торця мінус. Першою з боку кріплень ставимо батарейку з + вгорі, другий ставимо батарейку зі знаком мінус вгорі. закриваємо кришку.

Пам`ятайте, якщо вийняти батарейки - всі налаштування обнуляться до заводських! Не забудьте заново виставити настройки, якщо міняли або виймали батарейки.

3. Налагодження та перевірка.

Далі шукаємо рідкокристалічний дисплей з кнопками під ним. Всього у годівниці 3 великі прогумовані кнопки, дві з яких, розташовані з боків, виконують подвійні функції і мають по два значка - зліва вгорі намальована рибка, під нею стрілочка & uarr- (вгору), праворуч вгорі кнопка INFO і стрілочка & darr- (вниз) , а посередині розташована кнопка SET.

Після вставки батарейок на дисплеї повинно з`явитися меню вибору годинного формату, напис 12 HR. За допомогою бічних кнопок - стрілок & uarr- (Вгору) або & darr- (Вниз) вибираємо зручний нам формат, рекомендується найбільш звичний для нас 24 годинний формат, вибираємо стрілочкою напис 24 HR і тиснемо кнопку SET.

З`являється меню установки часу в форматі (годинник) 01: 00 (Хвилини). Встановлюємо поточне значення години за допомогою стрілок & darr- (Вниз) або & uarr- (Вгору) і натискаємо кнопку SET, здійснюється перехід на настройку хвилин - задаємо стрілочками поточне значення хвилин і натискаємо ще раз кнопку SET.

з`являється напис «0» CLOCK. Тепер нам потрібно вийти з меню і упевниться в працездатності приладу.

Тиснемо на ліву кнопку з рибкою і стрілочкою & darr- (Вниз) - тим самим виходимо з меню налаштувань на головний екран - там буде відображатися налаштоване нами значення поточного часу. Натискаємо ще раз кнопку з рибкою і стрілочкою & darr- (Вниз).

Якщо на екрані з`являється напис FEEDING, а контейнер з кормом робить повний оборот на 360 ° - годівниця справна, можна приступати до подальшої налаштування. Для впевненості рибку можна натиснути ще кілька разів. Коли контейнер повернеться в початкове положення - на дисплеї знову відобразиться поточний час.

Для настройки годування натискаємо кнопку SET. з`являється напис «0» CLOCK. тиснемо стрілочку & uarr- (Вгору), на правій кнопці, на якій так само напис INFO. З`являється значок меню «1» і напис FEEDING TIME 1 - це меню установок першого годування. тиснемо кнопку SET, з`являється напис ON, яку стрілочкою можна змінити на OFF - тобто включити або вимкнути перше годування. вибираємо ON і натискаємо кнопку SET. З`являється меню установки часу першого годування таке ж, як при установці поточного часу. Вибираємо потрібний нам час першого годування, натискаємо кнопку SET, вибираємо потрібні нам хвилини і знову натискаємо кнопку SET. Далі відобразитися напис TURNS і з`явиться число 2, яке можна змінювати від 1 до 3 за допомогою кнопок зі стрілками. Число - це кількість повних обертів контейнера з кормом, тобто ми можемо відрегулювати, скільки порцій корму дасть годівниця за одне годування - одну, дві або три. Вибираємо потрібне нам кількість порцій за перше годування і тиснемо кнопку SET.

Ми знову повернулися в головне меню налаштувань, бачимо напис «1» FEEDING TIME 1, натискаємо стрілочку & uarr- (Вгору) на кнопці праворуч. з`являється напис «2» FEEDING TIME 2. Здійснюємо настройку другого годування, в залежності від того які нам потрібні значення. Всі дії в меню настройки другого годування аналогічні першому. Після закінчення налаштування другого годування, після натискання кнопки SET з`являється наступний пункт головного меню - «3» FEEDING TIME 3. Це меню налаштування третього годування. Знову по тій же схемі вводимо потрібні нам значення і виходимо в головне меню до напису «3» FEEDING TIME 3 і тиснемо стрілочку & uarr- (Вгору) на кнопці праворуч. Ми перейшли на головний екран і бачимо поточний час, а праворуч від значення часу видно значок «годинничок» - він означає, що годівниця активована і дасть корм в заданий час.

Якщо натиснути на головному екрані кнопку INFO , то відобразиться вся поточна інформація: спочатку рівень заряду батарей, напис BATT, потім число від 1% до 100%, значення числа відповідає рівню заряду батарей, потім по черзі йде інформація про задані параметри кожного з трьох годувань - час, кількість порцій.

4. заповнення кормом

Щоб заповнити Автогодівни кормом, потрібно дістатися до спеціального контейнера для корму, він знаходиться всередині годівниці. Насамперед знімаємо пластиковий кожух, що захищає контейнер для корму від світла і вологи. Для цього знаходимо спеціальні перфоровані області, розташовані з боків годівниці. Злегка натискаємо пальцями однієї руки на перфоровані області трохи нижче краю кожуха і одночасно різко відсуває механізм з дисплеєм іншою рукою. На механізмі залишається контейнер для корму з напівпрозорого пластика - його знімаємо з валу, просто розводячи контейнер і механізм в різні боки.

Перевертаємо контейнер догори дном, бачимо там зелений повзунок - зрушуємо його максимально в сторону написи CLOSED. За замовчуванням повзунок стоїть на цьому написі, але якщо в процесі розпакування і знайомства з Автогодівни він був зміщений, то така обережність врятує від розсипання корму при заповненні контейнера. Так само в майбутньому, перед заповненням годівниці не забуваємо завжди закривати цей повзунок.

Перевертаємо колбу і бачимо непрозору кришку. На ній стрілочки з написами англійською мовою: OPEN (Відкрити) та CLOSED (Закрити). Відкриваємо кришку, повертаючи її за годинниковою стрілкою. Засипаємо корм. Максимально допустимий рівень заповнення корму - щоб залишався один вільний сантиметр до краю колби. Краще завжди засипати однакову кількість корму, щоб краще контролювати процес.

Надягаємо кришку, повертаємо проти годинникової стрілки. Прикріплюємо колбу на вал, це можливо тільки в одному положенні. Потім повертаємо на місце захисний кожух.

5. вибір порції.

Тепер вибираємо кількість корму, що задається за один оборот контейнера, тобто розмір однієї порції. Знаходимо на торці годівниці контейнер з кормом, на ньому вже знайомий нам зелений повзунок. Над повзунком градуированная шкала, зліва шкала починається малюнком у формі рибки, а справа закінчується написом CLOSED. Повзунок регулює зазор, через який буде висипатися корм. Чим ближче вліво повзунок, в сторону малюнка в формі рибки - тим більше корму за один поворот контейнера видасть прилад.

Годівниця може робити максимум три годування на добу, при цьому кожне годування може бути налаштоване за кількістю порцій. За кожне годування годівниця може зробити 1, 2 або 3 повороту, тобто дати одинарну, подвійну або потрійну порцію корму, яка задана повзунком відкриття шторки - все залежить від того які налаштування вибере акваріуміст.

Щоб оцінити розмір отриманої порції - підкладіть під годівницю аркуш чистого паперу, поставте Автогодівни в робоче положення - ніжки з кріпленнями внизу, дисплей з кнопками нагорі. Натисніть кнопку зліва під дисплеєм із зображеною на ній рибкою. Годівниця видасть одинарну порцію корму. Якщо порція мала або навпаки завелика - скоректуйте значення зеленим повзунком і спробуйте знову.

Для зменшення похибки в кількості задається корму між годуваннями, краще налаштувати Автогодівни так, щоб за одне годування вона видавала три маленькі порції, ніж одну велику. Тобто зелений повзунок на 2 або 3 розподілі від напису CLOSED, а в налаштуваннях годувань зазначено в меню TURNS стоїть цифра 3.

Оптимальні для автокормушки стандартні щоденні корми у вигляді пластівців або гранул - TetraMin, TetraPhyll, TetraRubin, всі корми лінійки PRO в формі чіпсів. Великі таблетки, дуже дрібні або дуже великі гранули, великі палички - погано підходять для використання з Автогодівни.

Корм повинен бути сухою, не злипнувся, що не істёртим в пил.

6. Установка на акваріум.

Тепер звертаємо увагу на кріплення знизу автокормушки. Вони призначені для різних варіантів установки над акваріумом. Найоптимальніший варіант - закріпити Автогодівни на торці одного з стекол акваріума. Шукаємо на кріпленні болт регулювання, відкручуємо його, рухаючи рухому частину притискного механізму на необхідну товщину скла. Скло повинно знаходитися між рухомою і нерухомою частинами притискного механізму.

За замовчуванням кріплення налаштоване на скло товщиною до 12 мм. У разі, якщо товщина скла акваріума більше - можна повернути рухому частину притискного механізму в протилежну сторону, і він вже підійде для стекол товщиною до 23 мм. Для цього на максимум викручуємо болт, крутимо по своїй осі рухому частину притискного механізму на 180 °, тобто на підлогу обороту.

Надягаємо кріплення годівниці на торець скла, таким чином, щоб частина годівниці з дисплеєм була над склом, а контейнер з кормом над поверхнею води акваріума, закручуємо болт.

Якщо в акваріумі немає можливості розмістити Автогодівни на торці скла, то можна зняти кріплення, просто зрушивши його вниз, залишаться регульовані ніжки. За допомогою регульованих ніжок можна поставити годівницю на будь-яку горизонтальну поверхню - кришку або покривне скло. Головне, щоб відсік з виходом корму знаходився над відкритою поверхнею води акваріума.

ДОПОВНЕННЯ: Автогодівниці Laguna, яка не увійшла в даний огляд, але за служівалі вашої уваги.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Автогодівниці для риб: яку вибрати?