u.AquaFans.ru

Акваскейп: через зірки в астрал

лігво Химери

лігво Химери

Мріяти - це творити.

Бажання - заклик.

Створити в своїй уяві химеру -

значить наділити її життям.

Віктор Гюго

Щастя - це ілюзія. Життя - це дія. Ілюзія життя - прагнення знову і знову знаходити стан гармонії.

«Лігво Химери» - це розповідь про моє нове етапі розуміння аквариумного мистецтва, про мою подорож через зірки в астрал. Я радий, що, незважаючи на всі труднощі, у мене вийшло зробити ще один впевнений крок. Сподіваюся, що цей матеріал і мої думки стануть мотивацією і закликом до творчості для інших.

Отже, ви готові зануритися в підводне «Лігво Химери»?!

Horror-атмосфера, гармонія в хаосі, неоднозначність, все це: породження Тифона і Єхидни - втілення Химери!

народження Химери

Мене завжди надихали роботи, які представляють собою не тільки певний пейзаж, але і створюють атмосферу або відчуття часу. На самому початку, моїм бажанням було - створити щось нестандартне, але в той же час, що не виходить за рамки гармонію з Природою. Вже точно не хотілося ліпити черговий «мшарнік», «ліс» або «джунглі», яких в IAPLC незліченний полк.

Я вирішив, що буду використовувати тільки камені. Мені завжди вони подобалися: фактурою і масивністю. У той же час, мені б хотілося піти від класичного Івагумі.

Івагумі акваріум класика

Івагумі акваріум класика

Не хотілося створювати «надцяту» роботу з драконівського каменю.

Акваскейп з драконівського каменю

Акваскейп з драконівського каменю

Моїм еталоном була чудова робота українського колеги - Григорія Поліщука «Meandering» (Звивиста) - 13 місце IAPLC 2015!

Акваскейп: через зірки в астрал

Ювелірна, неповторна, складна робота, титанічна праця, спрямований на створення детальної «кам`яної перспективи»!

Я прекрасно розумів, що не зможу втілити щось подібне, оскільки не володів відповідними навичками та можливостями (за необхідне акваріумом і кількістю матеріалу). Вирішено було спростити завдання і звернути увагу на гнейс і сланець, які люб`язно надав бренд «Laguna».

Гнейс для акваріума Лагуна

Гнейс для акваріума Лагуна

Сланець для акваріума Лагуна

Сланець для акваріума Лагуна

Проштудіювавши Аілпакі за останні роки, я знайшов лише одну роботу з використанням сланцю.

Акваскейп зі сланцем

Акваскейп зі сланцем

Робота досить проста, що мені сподобалося, але в той же час відштовхувала убогість рослинної палітри...



З такими настроями, я приступив до свого проекту. На мій погляд, найголовніше, на початку шляху - це мати уявлення, що ти хочеш отримати в кінцевому підсумку. Як створюються унікальні Акваскейп ?! Думаю, що ні один майстер спочатку не бачить всієї картини цілком. Починаючи, він робить лише начерки, потім креслить основні лінії і тільки в кінці робить фінальні мазки. Мені сподобався вислів мого колеги і товариша - Івана Пономарьова: «Те що, ми бачимо в Ютюбі, коли за один короткий ролик збирається акваріум - це комерційний скейп. По-перше, він досить простий і неунікален, а по-друге, автор вже не один раз зібрали подібний акваскейп для своїх клієнтів. Він знає, який потрібен матеріал і як він себе поведе в подальшому ... ».

Мені б хотілося акцентувати увагу читача на цьому. Потрібно розуміти, що акваскейп - це не халтура: я його зліпила з того, що було, а потім, що було, то і полюбила =) потрібно бути готовим, що в подальшому будуть митарства, коригування та доробки. Від частини в цьому і проявляється творення.

Але повернемося до нашої Химері і питання про те, як вона зароджувалася? Ви знаєте, радий тому, що спочатку, приступаючи до роботи, я завів на форумі акваріумний дневничок. По суті, вийшов відмінний матеріал в динаміці. Можна простежити весь шлях від і до. Нижче, я зібрав в хронологічному порядку всі фотографії акваріума, звів в єдиний відео-ролик і отримав втілення «лігва Химери».

Ех, дорогоцінні хвилини творчих ілюзій! Але не думайте, що все так просто, часом скейпер замикається в своїй акваріумний комірчині і влаштовує Вальпургієвої ночі, шукає рішення.

Що ж таке акваскейпінг? Напевно - це есенція: бажання, внутрішньої гармонії і досліди. Перше - мотивація, друге - базис творчості, третє - дія. Баланс цих трьох складових дає хороший результат, друзі!

облаштування Химери

Акваскейп: через зірки в астрал

Технічні моменти створення даної роботи описані на форумі, тому я не буду вдаватися в їх детальний опис. Крім того, є цілий розділ сайту Акваскейп, де вже багато зібрано матеріалу. Розставимо лише акценти.

освітлення акваріума

Краще висвітлення для травника - змішане (від різних джерел), що дає можливість відтворювати ефект Сонця - «світанок-зеніт-захід». Про це неодноразово говорив Такаші Амано. По суті, рослинам необхідні три години інтенсивного освітлення, весь інший час висвітлення акваріума повинно бути помірним.

В даному акваріумі, я використовував два прожектори Ферон по 70 Ватт, ЛЛ Т5 червоного спектра і дві світлодіодні панелі Laguna. З їх допомогою я варіював світловий день, про що докладно розказано на форумі.

Світлодіодні панелі Laguna

Світлодіодні панелі Laguna

Питання інтенсивності освітлення акваріума - індивідуальний, «потужність» підбирається практичним шляхом (виходячи з характеристик і типу акваріума, видів рослин, бази добрив). Пам`ятайте, що недолік, а так само і надлишок освітлення веде до деградації рослин. Потрібна золота середина.

Фільтрація і грунти

В акваріумах з щільною рослинністю, акцент фільтрації робиться на механічній отчистке води. Обумовлено це тим, що в «правильному травнику» біологічне очищення забезпечується грунтом (див. С.Спотт) І ставити додаткову біологічну фільтрацію, немає необхідності. У свою чергу, в щільному травнику здійснити сифонка грунту, прибрати детрит і зваж - завдання не з легких.

Акваскейп: через зірки в астрал

У цьому проекті використовувалося два зовнішніх фільтра Laguna 1200 л / ч і Tetra Ex 600 Plus. Перший був встановлений спочатку і працював: біологія / механіка 50/50, надалі був підключений другий фільтри, який повністю був покладений синтепоном. Потім, через відсутність місця для забірної і вихідний трубки в акваріумі, другий фільтр був прибраний, про що майже в кінці проекту були жалю (див. Форум). У терміновому порядку, Tetra Ex Plus з синтепоном був повернений.

Також додатково використовувався внутрішній фільтр Tetra IN 400 з синтепоном, для швидкого видалення суспензії після «прибирань» акваріума.

Що ж стосується грунту, за підсумками, на задньому плані покладений Tetra active substrate: Легкий, пористий субстрат для акваріумних рослин. Єдине, він цегляного кольору, що не дуже вписувалося в мою концепцію, тому на передній план був покладений чорний окантований граніт Laguna.

Акваскейп: через зірки в астрал

В сукупності, вийшла відмінна біологічна фільтрація!

Добрива для акваріума

В акваріумі з Химерою використовувалося все, що дарував Посейдон =) І Tetra, і АкваБаланс, і Акваер, і JBL ... В цьому питанні, аквариумисту, особливо новачкові, потрібно навчиться розбиратися в асортименті, розуміти, що таке МІКРО, що таке МАКРО, знати пропорції, розуміти навіщо взагалі це потрібно і чи потрібно?

Зверну увагу читача на «допоміжні» препарати для рослин і акваріума в цілому. На початковому етапі запуску, дуже виручав Tetra ToruMin - відмінна штука для «старіння» акваріумний води, легкого, природного зниження kH і pH до потрібних значень. Можна використовувати в цьому плані чай. Але в ньому, немає гумінових кислот, які корисні і рибам, і рослинам. Крім того, якщо звернутися до суті Тетра ТоруМіна - це торф`яна витяжка. Загугли склад, в витяжці міститься пристойну кількість макро і мікро-елементів, що не може не радувати, бо розігнаний травник «літрами лопає» добрива.

був корисний Tetra Vital, містить йод і вітамін B, що корисно всім гідробіонтів, особливо креветок, яких в моєму акваріумі цілий полк.

І нарешті, два слова про Tetra PlantaStart - рослинні гормони, для розгону травника. Якщо подивитися мій дневничок, можна побачити, що я дуже довго не діяв і схаменувся тільки в березні. Потрібно було розганяти травник, для цього були створені ідеальні умови і застосовані гормони. Причому використовував я і ПлантаСтарт, і препарат іншого бренду, але на відміну від останнього, ПлантаСтарт таблетуванні, його можна ділити на частини і вносити під коріння, в грунт, тобто за місцем призначення. Інший же препарат був в капсулах, його потрібно було просто розсипати в воду. Як би нічого страшного, але зваж з його крупинок цілодобово стояла біля поверхні води і до того ж при такому способі внесення, очевидно гормонами з радістю користувалися не тільки рослини, але водорості.

Подача СО2 здійснено балонами ISTA - хороший бюджетний комплект.

На цьому дозвольте завершити технічну частину. Всі інші практичні питання детально розписані на форумі.

Химерні проблеми і рішення

На завершення матеріалу, мені б хотілося зробити тезово висновки. Акцентувати увагу на проблемах, які виникали «по ходу п`єси» і на варіантах їх вирішення.

освітлення травника. Мабуть, найважливіше - це налаштувати потрібне освітлення. Воно повинно змінюватися в міру дозрівання акваріума - від меншого до більшого. Повторюся, відмінно себе зарекомендувала система змішаного освітлення і постулат Амано про те, пік інтенсивного освітлення має становити три години, решту часу має витримуватися помірне освітлення.

У «лігві Химери», я постійно поспішав зі світлом і часто отримував ось такий результат на стеклах.

Акваскейп: через зірки в астрал

Власне повторював помилку з минулого роботи, коли «випалював» акваріум, думаючи, що чим більше, тим краще. Однак, це не так.

Не прагніть до Пересвіту, повірте, якщо ви зробите так, що три-чотири години на добу ваші рослини будуть активно булькаючої, а весь інший час ~ 3-6 годин буде помірне освітлення, буде краще, результат не змусить себе довго чекати і ви отримаєте хороший габітус рослин.

Застосування силікону в акваріумі. Думаю, що багатьом відомий факт застосування силіконового герметика та супер-клею для побудови акваріумний композиції. Мені б хотілося нівелювати побоювання початківців акваскейперов з приводу шкоди і токсичності даних матеріалів. Моментальний супер-клей можна використовувати для склеювання невеликих декорацій і закріплення моху, навіть «на мокру» - під водою в чинному акваріумі.

Що ж стосується силіконового герметика, я часто чую думку про те, що потрібно використовувати спеціальний силіконовий герметик певної фірми. Особисто я йду в будівельний магазин і прошу видати будь-який прозорий силікон в тубі. За п`ять років практики, навіть при використанні «по мокрому», ніяких проблем не було.

Варто відзначити, що застиглий силікон дуже добре тримає навіть найважчі каміння, плюс створює амортизацію, тобто, якщо ви випадково дерните камінь рукою, наприклад, при чищенні акваріума, нічого страшного не станеться, камінь амортизується і повернеться на своє місце.

З урахуванням, сказаного вважаю недоцільним кріпити камені скажімо на епоксидку і вже тим більше слідувати рекомендаціям застосування крихкого «гарячого клею».

Зазначу, що все-таки дуже важливо застосовувати силікон «на суху» і давати йому висохнути близько доби. Використання силікону в воді - крайня і проблематична міра, він не встигає схопитися з основою. Якщо все-таки потрібна «мокра доопрацювання», краще спустити акваріумну воду до потрібного рівня, швиденько висушити місце склейки феном, здійснити приклеювання, дати хоча б півгодинки силікону схопитися. І після, можна назад заливати воду.

Акваскейп: через зірки в астрал

І ще, і в господарстві і в акваріумі, дуже зручно використовувати силіконовий пістолет.

Планарії в травнику, креветочника. Цього разу зіткнувся з проблемою появи планарий в акваріумі. На самому початку, це виразилося в тому, що помітно зменшилася колонія креветок. Потім було відзначено, що будь-які равлики не виживали більше двох діб після посадки. Ну, а потім в один прекрасний день побачив на передній стінці акваріума причину - планарий «вершників апокаліпсису».

Акваскейп: через зірки в астрал

Харчуються планарії риб`ячим кормом, дрібними безхребетними, креветками, равликами, ікрою риб, а також здатні нападати на дрібних риб, закриваючи своїм тілом зябра, викликаючи задуха. Планарії здатні довгий час обходитися без харчування, що робить їх невразливими.
Завдяки високій швидкості розмноження при наявності сприятливих умов здатні просто заполонити собою акваріум. Розмножуються планарії шляхом відкладання ікри під камені, прикраси, в грунт. Крім того, ці черв`яки здатні розмножуватися поділом. Вважається, що для успішного відновлення тіла, цього хробака досить однієї частини з 279 від тіла. Ось такі ось монстри!

Проблема насправді не така вже страшна. На форумах можна прочитати, що дуже добре допомагає засіб «Ноу-планария» і вет.аптечний «Фебтал». Мені особливо не хотілося шукати ці препарати в своєму місті, тому я спустився в аптеку під будинком і взяв таблетку Немазол 400 мг. Розділив таблетку на четвертинки, розтер в порошок і вносив: четвертушка вранці, четвертушка на ніч, четвертушка вранці, четвертушка на ніч. У підсумку, всі живі, здорові, а «вершники апокаліпсису» поскакали в невідомий напрямку.

Акваскейп: через зірки в астрал

Разом, не буду стверджувати на всі сто відсотків, але, по суті, якщо в акваріумі з`являються планарії, будь протигельмінтний засіб надає високоефективну дію без шкоди для креветок. Вносьте препарат частинами, спостерігаючи за гідробіонтами, протягом двох трьох діб.

Підбір рослин для травника. Плануючи акваскейп, спочатку підбирайте «поєднувані» рослини. У цьому Акваскейп використовувалося наступне рослини: Staurogyne repens, Staurogyne sp. brown, Staurogyne Low Grow, Marsilea quadrifolia, Pogostemon helferi, Lilaeopsis brasiliensis, Echinodorus tenellus, Eleocharis parvula, Eleocharis sp. "Xingu", Eriocaulon sp. Cinereum, Hygrophila pinnatifida, Hygrophila Araguaia, Polygonum sp. Sao Paulo, Fissidens fontanus, Taxiphyllum sp. Flame, Christmas Moss, Weeping moss.

Що значить «поєднувані»? По-перше, вони повинні вписуватися в вашу концепцію, по-друге, вони повинні бути схожими за характером змісту. Останнє дозволяє рівномірно розвиватися всім рослинам одночасно.

Також слід враховувати особливості того чи іншого рослини. Наприклад, в «лігві Химери» основна галявина зроблена з стаурогінов - репенс, браун і лоу грей.

Акваскейп: через зірки в астрал

Важливою особливістю даних рослин є харчування через кореневу систему і повільне зростання. Внаслідок чого, стаурогін погано приживається після посадки, особливо, якщо висаджувати його відростками без коренів. Після посадки рослину чахне, листя часто покриваються дірочками і розчиняються, а при інтенсивному освітленні, ще й покриваються зеленим нальотом. Відбувається це до тих пір, поки рослина не пустить хорошу кореневу систему, і тільки після починає добре розвиватися і кущиться.

У моєму випадку, після посадки стаурогіна, я затінював його (клеїв на прожектор шматочки чорної ізолети, отримуючи помірно-розсіяне освітлення над галявиною). А під коріння щільно укладав Ермолаевском таблетки і четвертинки Тетра ПлантаСтатр. Після адаптації рослин, ізолетна знімалася.

На цьому дозвольте завершити свою розповідь, але буду радий продовжити розмову на форумі. Бажаю собі і вам щастя і незабутніх акваріумних вражень!

Автор Олег Мацевич

Сподіваємося, що наші відео-матеріали будуть вам корисні і сподвигнуть вас до творчості!

Сподобалося? підписуйтесь на YouTube канал ФанФішкі!

Щоб нічого не пропустити: 104:

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Акваскейп: через зірки в астрал