u.AquaFans.ru

Великий акваріум: запуск і облаштування!

запуск акваріума
Запуск акваріума 600 літрів.
Саме слово "акваріумістика" містить в собі кілька кілограм фундаментальних істин і пару тонн дрібниць і нюансів.
Для кого-то - це робота, для когось хобі. Для кого-то - це морські риби, а для кого прісноводні. Але для всіх "акваріумістика" починається з посудини під назвою - акваріум. А що може бути більш хвилюючим, цікавим, захоплюючим і безсумнівно відповідальним, як не перший запуск акваріума?
Я хочу поділитися з dамі своїм досвідом першого запуску акваріума об`ємом 600л. і розповісти про всі етапи: від покупки до споглядання прекрасного підводного будинку. Сподіваюся інформація, викладена мною в цій статті, допоможе початківцям аквариумистам і буде цікава для тих, хто вже пройшов цей етап.

Отже, все починається з вибору акваріума. При виборі потрібно враховувати по-перше скільки Ви готові на нього витратити. З 100% закладеного капіталу, віднімаємо 50%. Те, що залишилося Ви сміливо можете витрачати на акваріум. Друга половина піде на обладнання, декор, рослини і риб.
І так, приблизна сума є. Зменшити її можна лише за рахунок тумби. Подумайте, чи потрібна вона? Адже можна поставити акваріум на меблі, яка у Вас вже є.
запуск великого акваріума
На що варто звернути увагу при виборі акваріума, з чого складається його вартість:
Виробник акваріума. Зрозуміло, акваріуми зарубіжних виробників на нашому ринку коштують дорожче. Але їх якість, в більшості своїй не підлягає сумніву. Вивчивши ринок, я прийшла до висновку, що не зможу дозволити собі такий дорогий варіант і стала шукати вітчизняні фірми, перевірені часом і споживачами. З декількох варіантів було обрано компанію «ЗелАква», яка ось уже 10 років виробляє акваріуми, десь в закутках міста Зеленоград. Порадившись зі знайомими, почитавши відгуки на просторах інтернету, я поставила галочку.
Комплектація. Можна купити просто скляний короб, а решта зробити / купити самостійно. Так вийде в рази дешевше. Але я, вирішивши полегшити собі завдання, готова була трохи переплатити і отримати акваріум готовий до запуску, тобто, в комплекті з:
- спеціалізованої акваріумний тумбою, розрахованої саме на обраний акваріум, ідеально підігнана під його розміри-
- пластиковим піддоном, всередині якого вже є підкладка-
- зверху зрозуміло кришка з вбудованим світлом (у мене це 4 лампи потужністю 36В)-
- задній фон (двосторонній)-

Акваріум 600л з опуклим склом для мене виготовляли на замовлення. Термін очікування приблизно 2-3 тижні. При покупці / отриманні акваріума максимально уважно огляньте всі по кілька разів. Що потрібно шукати:
- відколи-
- подряпини-
- тріщини-
- потертості-
- візуальні нерівності-
- всі шви повинні бути: рівними, герметик щільним, без розривів і міхурів-
- підкладка, повинна бути цільною, а не з шматків-
- лампи краще перевірити на працездатність відразу-
Далі, перш ніж підписувати будь-які документи, уважно прочитайте, що там написано. При отриманні товару, Вам потрібно буде підписати накладні і отримати гарантійний талон, в разі якщо обраний Вами виробник надає гарантію. На що варто звернути увагу! Це важливо! Є маса ошуканців, які копіюють лейбли відомих виробників, що продають під їх брендом межах що. Покупці, ошукані такого роду шахраями, можуть переплатити, купити неякісний товар, навіть не зможуть повернути товар в разі шлюбу і т.д. Інтернет кишить подібними скаргами новоспечених акваріумістів!!!
- Гарантійний талон має вигляд офіційного бланка фірми. Тобто куди не глянь всюди написано назву (ЗелАква, ЗелАква, ЗелАква ...).
- На товарною накладною, яку Вам потрібно підписати, так само як і на гарантійному талоні має стояти ПРАВИЛЬНА друк. Купуючи товар, Ви повинні знати, яке юридична особа Вам його продає, і саме друк цієї юридичної особи повинна стояти на документах. Наприклад, у ТОВ «ЗеленийКрайРодной» не може бути друку ТОВ «ПчелкаПрофешнл». Не знайдете Ви потім цю бджілку ніколи...
«Це ж прописні істини !!!», скажіть Ви, «Будь-яка доросла людина знає, як приймати товар !!!» Але, на жаль величезна кількість людей постраждали від шахрайства на зоо-ринку. Будьте пильні!

Переходимо до вибору обладнання, а саме:

Фільтр
Фільтри бувають різні: зовнішні, внутрішні, вбудовані, навісні. Раніше на акваріумі 300 літрів мені вистачало двох внутрішніх фільтрів розрахованих в середньому на 200 л. кожен. Для акваріума такого великого обсягу як 600 літрів, я вирішила придбати зовнішній фільтр. Маючи за плечима не зовсім приємний досвід спілкування з фільтром (фірма Tetra, як не дивно) я поставилася до вибору нового фільтра максимально відповідально. Безвилазно просидівши в інтернеті з тиждень, я зупинила свій вибір на фільтрі фірми JBL серії Cristal Profi 1501e. Витончений дизайн, клапани та всі інші важливості елементарно откручиваются, закручуються, простий в збірці і установці. Всі фільтруючі відсіки мають зручні складні ручки. Із завданням справляється непогано, вода чиста, прозора. Цей фільтр настільки тихий, що якби не водопадик з трубки виходу води, я б так і не зрозуміла, працює він чи ні. Плюсів багато, сподіваюся, за час експлуатації мінусів не виявиться.
компресор
Більшість внутрішніх фільтрів цілком можуть замінити компресор, але якщо Ваш вибір так само як і мій упав, на фільтр без функції аерації, то без компресора не обійтися. Я зупинила свій вибір на компресорі фірми Sera серії air 550 plus. Цей компресор має 4 повітряний виходу, що дуже зручно, якщо Ви хочете поставити кілька розпилювачів повітря, наприклад різної пористості губки або різного розміру губки. Я встановила два розпилювача «тарілка» (діаметр 10см) і гнучкий розпилювач (довжина 100см). Тарілки він «продуває» чудово, а ось на гнучкий потужності не вистачає. Але, мене влаштувало, тому що гнучкий розпилювач закопаний в грунт біля стінки акваріума і рідкісні бульбашки, що піднімаються по рельєфному фону виглядають дуже навіть нічого собі. вийшло оригінально.
нагрівач
Непогано зарекомендував себе на ринку споживачів нагрівач «Jager».
Але, особистого досвіду використання нагрівачів у мене немає, так як мої риби досить холодноводного, і живу я в середній смузі - моторошних холодів в квартирі не спостерігається, підігрівати воду мені ні до чого. Навпаки краще стежити за тим, що б вона самостійно не нагрілася. Але, якщо Ви хочете завести тепловодних риб, то питання нагрівача не варто залишати без уваги.
Цей недовгий список устаткування необхідний для того, що б акваріум «заробив». Зрозуміло, можна додатково придбати і іншу корисну обладнання, яке значно полегшить догляд за акваріумом:
РЕКОМЕНДАЦІЇ І ПОРАДИ: УФ-стерилізатор, озонатор, системи охолодження, кулер, системи СО2.
Після того як Ви визначилися з обсягами акваріума і обладнанням, пора подумати про рибок, яких хотілося б завести. Вибір великий, але не забувайте уважно ознайомитися з принципами змісту обраного Вами виду риб. Чи підходить їм обсяг Вашого акваріума? Чи сумісні обрані види між собою? Яку обстановку в акваріумі воліють сподобалися Вам рибки, іншими словами - чи потрібні їм укриття, рослини, який потрібен грунт і т.д. Ознайомитися з усіма цими питаннями краще самостійно. Не покладайтеся на поради продавців-консультантів в магазині. Вам може попастися добропорядний громадянин, який розбирається в своєму питанні, а може навпаки. На жаль якраз навпаки буває частіше. Тримайте в розумі зібрану інформацію про рибок, вона стане в нагоді в подальшому.
Рекомендую подивитися розділ сайту АКВАРІУМНІ РИБКИ.
Так як ми розглядаємо як приклад мій акваріум, в моєму випадку вибрано сімейство Золотих рибок, тому що я вже містила їх раніше в 300 л. акваріумі.

Що ж потрібно ще? - Звичайно грунт.
Найкраще вибирати натуральний грунт, незабарвлений. Але, якщо все таки хочеться фарб, переконайтеся, що грунт не виділяє в воду шкідливих хімічних елементів. Існує думка, що краще підбирати грунт темного відтінку, так як забарвлення риб на темному тлі виглядає яскравіше. Міф чи ні, вирішувати Вам. Кольорові характеристики грунту цікаві тільки Вам, рибкам все одно якого кольору буде дно. А що важливо рибкам? Правильно - фракція грунту, іншими словами розмір зерна. Це ж питання важливий і для живих акваріумних рослин, для яких підходить грунт дрібної фракції.
Для багатьох золотих рибок (вони, збираючи корм з дна, заковтують камінчики) необхідний великий грунт. У зв`язку з чим, варто сказати що, якщо потреби Ваших риб не збігаються з вимогами рослин, а сад в акваріумі хочеться, то грунт потрібно брати змішаний. Змішаний не означає, що Ви купуєте невеликий грунт і великий грунт, висипав у акваріум і перемішують. Це означає, що потрібно створити шари субстрату - "такий собі донний акваріумний пиріг". Вниз кладеться невеликий грунт, так необхідний для коренів рослин, вгору великий грунт, необхідний для риб.
І так, колір і фракція грунт обрані. І тут у багатьох, виникає питання - скільки ж його треба? Ось формула розрахунку:
скільки грунту потрібно при запуску акваріума
1/10 обсягу акваріума = Х кг ґрунту
Тобто, якщо акваріум 100 л., То потрібно приблизно 10кг грунту
У моєму випадку знадобилося 60 кг. (600л. / 10 = 60 кг.). Я взяла 15кг грунту найдрібнішої фракції (2-3мм), 15 кг середньої-дрібної фракції (3-6мм) і 30 кг великої фракції (5-12мм). Колір чорний.

І так все необхідне до запуску акваріума готово! Можна подумати про візуальної стороні майбутнього підводного світу.
Задній фон.
Мені, прийшов акваріум з вже приклеєним фоном, на якому були зображені лісу червоно-зелено-бурих рослин на небесно-блакитному тлі, з іншого боку були зображені хирляві рослини в кам`яному ущелині.
Ви можете самостійно придбати інший фон, який буде відповідати Вашим смаком. Це може бути однотонний темний фон, який підкреслює яскравість всіх акваріумних декорацій і надає глибину. Це може бути і інший фон, що імітує природний ареал проживання риб, який буде поєднуватися з вибраними Вами рибками, рослинами, декором.
Порада: максимально природне оформлення не набридає і не ріже око.
Є ще варіант, який може зацікавити вибагливих акваріумістів 3D фон - візуально він виглядає об`ємніше, надає глибину. Існує міф про те, що рибкам такий фон не подобається. Мовляв візуальний обман дезорієнтує їх і дурні рибки тикають в нього, намагаючись поплисти туди «в простору гавань» намальовану на тлі. Однак, це не так.
3D фон для акваріума
Якщо і цей варіант заднього фону не підходить. Вас, напевно, приверне внутрішній об`ємний фон. Це фон товщиною від 3 до 20 см виконаний з силікону або пінопласту, що імітує різні підводні рельєфи. Вибір колосальний !!! Це найдорожчий вид фонів. Я вибрала фон 3-5см завтовшки, що імітує стіну графітового ущелини, колір темно-сірий графіт.
Фон є, продовжимо декорування. підберіть декор (Камені, корчі, замки, кораблі, черепа, космонавтів і т.д.). Вибір декорацій для акваріума не залишить байдужим нікого. Але, не забувайте перевіряти матеріал, з якого виготовлений декор. Він повинен бути нетоксичним, не з гуми або промислової пластмаси, що не виділяє в воду шкідливих хімічних елементів, неразлагающіеся і т.д. Знову таки тут кожен вибирає те, що душі завгодно, але я виступаю за «природність водойми». Не думаю, що африканські цихліди на своїй батьківщині - в р. Танганика зустрічали космонавтів або крихітні замки.
Вибираючи декорації для свого аква-світу, враховуйте особливості обраних рибок. Наприклад, деяким рибам необхідні укриття - забезпечте їм затишні містечка. У моєму випадку, золоті рибки люблять спеціально або випадково тертися товстими брюшкамі про все, що є в акваріумі. Тому я шукала декор, який ні в якому разі їх не поранить.
У будь-якому випадку, які б не були рибки, «оскільки від бабусиної кришталевого графина» не підходять для акваріума. Вибирайте безпечні прикраси!

Етапи запуску великого акваріума

Починається він з банних процедур. Новий акваріум потрібно добре помити. Якщо розмір обраного акваріума дозволяє, просто перенесіть його в ванну і помийте будь-яким зручним для Вас способом і засобами, потім ретельно сполосніть. Якщо акваріум великий, як у мене - 600л., Навряд чи Ви його дотягли і упхне в ванну. В такому випадку, скористайтеся харчовою содою. З її допомогою добре протріть акваріум зсередини. Після цього кілька разів протріть чистою ганчіркою рясно змоченою водою. Я протирала безліч разів, дуже довго. Але зате була впевнена, що в акваріумі не залишилося соди.
Перевірка якості акваріума перед запуском.
Спочатку, я залила половину акваріума водою і залишила на добу. Через добу подивилася, щоб ніде не було води, ні вогкості, ні патьоків. На цьому, первинна перевірка закінчена. Зрозуміло - це не дає гарантії, що через 5 років акваріум не дасть «пробоїну», але заспокоїть нерви хоча б на перший час.
Воду, набрану для перевірки, зливаємо. Додатково, для впевненості, я насухо витерла акваріум паперовими рушниками і протерла антибактеріальними серветками. Але, тут потрібно бути максимально акуратним! Я ці серветки замовляла через інтернет. Гіпоалергенні, без запаху, без шкідливих хімічних елементів! Після протирання, акваріум простояв ще 20 годин на просушування.

Вибираємо місце для установки акваріума
Це повинно бути місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Інакше вода в акваріумі зацвіте. Так само поруч з місцем установки акваріума не повинно бути дверей - не ставте акваріум в проході, це може лякати рибок. Так само варто враховувати, що акваріум трохи шумить. Якщо Ви чуйно спите, не варто встановлювати акваріум в спальні.
Ще один момент, який нерідко не беруть до виду при розміщенні акваріума, це Ваше власне зручність. Не ставте акваріум там, де Ви можете зачепити його руками, там, де встаючи зі стільця, крісла, ліжка можете друкувати в нього ногою або лобом.
Уважно поставтеся до питання міцності підлоги - чи витримає вибране Вами місце вага акваріума з водою? Простіше кажучи, не варто ставити акваріум в тонну, на другому поверсі дерев`яного будинку, споруди минулого століття. Це ж стосується і тумби. Як правило, купується спеціалізована тумба, з потрібним запасом міцності. Але, якщо Ви сумніваєтеся, зміцните несучі стіни тумби додатковим шаром дерева, або поставте залізні каркаси. Якщо акваріум встановлюється, на якусь іншу меблі, переконайтеся в її міцності і рівності. Рівність поверхні перевірте рівнем. Все повинно бути ідеально рівно.
приклеювання фону
приклеювання аквариумного фону
І так як описано Вище, я вибрала внутрішній об`ємний фон. Є цільні фони, з силікону, є як у мене пінопласт кусковий. На мій акваріум знадобилося 3 шматка розміром 65 * 50см. Якщо вірити інструкції, то потрібно просто намазати герметик на задню сторону фону і плавним рухом докласти величезний квадрат до обраного місця. Брехня! Герметик застигає протягом доби і якщо у вас є бажання сидіти багато годин і тримати пінопласт, поки він не стане триматися сам, то Ви повинні бути знайомі з людьми які, написали інструкцію до цього фону. На ділі я до таких людей не належу. Довелося перевертати акваріум на бік і вже в горизонтальному положенні кріпити фон, класти зверху відра з грунтом, що б притиснути до скла. Чекаємо добу. Готово!

І так: місце вибрано, тумбу зібрали і поставили, фон з горем навпіл прикріпили. Перевіряємо ще раз все рівнем. У мене, наприклад, в кімнаті, де встановлювався акваріум, лежить ковролін. Я постійно перевіряла всі рівнем - після кожної нової навантаження, так як м`який килим має властивість промінается під вагою, при чому, в різних місцях по-різному.
Перевіривши всі рівнем, ретельно протираємо поверхню тумби, не повинно бути ні смітинки ні волоска.
ставимо акваріум.
Якщо у Вас акваріум, як у мене, охоплений внизу пластиковим коробом, що містить підкладку, то Вам потрібно просто поставити і все. Якщо немає, то обов`язково підкладіть під акваріум прокладку товщиною близько 5 мм. Якщо у вас великий акваріум обов`язково спантеличте себе питанням пошуку добрих людей, готових допомогти в установці акваріумний скляній коробки на місце. Мій акваріум тягли три людини, з двома перекурами.
Акваріум варто. Подякуйте добрих людей і спокійно приступайте запуску. Працюйте спокійно, без суєти.

Починаємо укладати грунт
Я вирішила прокласти шар донного грунту, насиченого мінералами, необхідний для успішного старту рослин, їх вкорінення і подальшого зростання - Tetra Plant complete substrate. Такого роду почвогрунтовие підгодівлі представлені багатьма акваріумними торговими марками, вибір великий. Але, у мене є причини довіряти фірмі Tetra, тому недовго думаю, я купила його. Зрозуміло, на упаковці написано, на скільки літрів акваріума вона розрахована. Рівномірно розподіливши Tetra Plant complete substrate, можна зайнятися основним грунтом. Якщо у Вас грунт різної фракції, то рухаємося від найдрібнішого до найбільшого.
Перед засипанням основного грунту, його потрібно ретельно промити, а якщо грунт натуральний, то його ще можна ошпарити окропом. У мене був не натуральний - його потрібно дуже добре промити кілька разів, щоб змити виробничу пил і вимити непотрібний пісок та інші. Переконайтеся також, що грунт НЕ злипнувся в шматки, такі шматки видаліть.

промивання аквариумного грунту перебирання аквариумного грунту
миття акваруімного грунтувимивання аквариумного грунту при запускуперемивання аквариумного грунту
змив аквариумного грунту
Промитий невеликий, основний грунт висипаємо і рівномірно розподіляємо по дну акваріума.
розподіл акваруімного грунту по дну
Тепер потрібно ще раз подумати про рослини. Їм потрібні крім мінералів, вітаміни та інші важливі мікроелементи, що сприяють зростанню і зміцненню новопосажених рослин. Для цих цілей, я вибрала Tetra Plant Intial Sticks. Дозування ясна і зрозуміла, на баночці все цілком розбірливо написано. Розсипаємо потрібний обсяг добрива на шар щойно покладеного грунту. Зверху засипаємо ще один шар грунту, трохи більшою фракції.
Tetra Plant Intial SticksTetra Plant Intial Sticks
Після цих маніпуляцій, прокладете трубки аерації, пригвинтите труби фільтра, встановіть його на потрібне місце. Я зайнялася цим на даному етапі роботи, тому що захотіла заховати розпилювачі компресора під грунт, пов`язано це з тим, що мої золоті риби завжди викопують розпилювачі. Ви можете встановити обладнання пізніше. З обладнанням розібралися.
Наступне про що варто подумати при запуску акваріума - це про якісні характеристики акваріумний води. У «молодих» акваріумах нерідко відбуваються скачки нітратів і нітритів (отрут, які утворюються з відмерлої органіки). Позбавить нас від цієї проблеми Tetra Nitrate Minus pearl, розсипаємо його по передостаннього шару грунту і після цього кладемо вже останній шар грунту, найбільшої фракції. Намагайтеся укладати грунт так, що б його рівень був піднятий до задньої стінки акваріума. Це додає об`єм.
З грунтом покінчено. Тепер час заливати воду. Якщо у Вас є шланг, який можна протягнути від акваріума, до крану - Ви щасливчик! Якщо немає, заливаємо воду за допомогою відер - в ручну. Кладемо на дно тарілку, що б струмінь води не торкнулася акуратно розкладений грунт і починаємо наповнювати акваріум водою, приблизно до половини, навіть трохи менше.
тетра нітрат Мінс Перлс розсипання
Для того, що б водопровідна вода (шкідлива і повна непотрібних хімічних елементів) стала якомога швидше придатною для гідробіонтів, потрібно використовувати спеціалізовані кондиціонери для води, наприклад, Tetra Aqua Safe (Зрозуміло, я скористалася саме їм). Наливаємо в акваріум дозу АкваСейва, з розрахунку обсягу вже влитий води і йдемо пити чай, попутно змащуємо загоює бальзамом руки стерті при промиванні грунту.
затоку води в акваріум тарілка на дно
Я вважаю, що краще почекати хоча б добу, перш ніж приступати до наступного етапу, щоб всі трошки усталене, і кондиціонер встиг в якійсь мірі виконати свою функцію, але можна і не робити цього.
Я чекати не стала, так як замовлені мною рослини, на той момент вже добу лежали в відрі з водою, і я боялася, що їм стане погано.
Встановлюємо акваріумний декор.
Спочатку потрібно встановлювати великі декорації, потім ставити більш дрібні елементи.
установка коргягі при запуску акваріумазапуск акваріума установка декорацій
У мене були дві корчі. Для того, щоб вони не спливали в акваріумі, я дві доби топила їх у ванні з гарячою водою, з використанням солі. Хоча - це неправильно! Для того, що б корчі не спливали, їх потрібно варити кілька годин в соляному розчині. Мої корчі були гігантського розміру, на жаль, підходящої тари для них не знайшлося, довелося виходити з ситуації шляхом замочування. Але двох діб виявилося категорично мало. Що б корч не спливала, її потрібно топити близько 12-14 днів. Я не могла дозволити собі таку розкіш, ванна в моєму будинку одна для всіх і для корчів і для людей. Тому довелося встановлювати корчі прямо в акваріум і придавлює їх зверху камінням. Корчі перед цим я кілька разів обдавала окропом.
Далі за розміром йдуть камені. Їх теж розставляємо за смаком в акваріумі. Перед зануренням в акваріум рекомендується ошпарити їх окропом і добре промити.
Тепер настав час приступати до посадки рослин
посадка рослин при запуску акваріумависаджування акваріумних рослин
Рослини розділіть на невеликі пучки і укоротите відросло коріння. Видаліть пожовкле листя і акуратно висаджуйте їх в обраних місцях. Ясно кожному, але все-таки нагадаю, що длінностебельние рослини краще саджати ближче до далекої стіни акваріума, а розеткові і почвопокривні ближче до передньої стінки. При посадці рослин обов`язково враховуйте, що вони виростуть. Обов`язково продумайте майбутній вигляд акваріума.
Після посадки рослин, можна долити другу половину води в акваріум, при цьому додаючи в нього кондиціонер АкваСейф. Коли акваріум наповниться, можна запустити фільтр.
запущений акваріум
запущений акваріум
як запустити акваріум
Запуск акваріума проведений!

Під завісу статті, викладаю кошторис -Запуск акваріума. Думаю, ця
інформація так само буде корисна при вирішенні питання облаштування свого
аквариумного світу.

Поїхали: (в розрахунок взятий курс долара 36р.)

Вартість облаштування великого акваріума

1. акваріум + тумба 600л, з опуклим переднім склом (колір венге) 700 у.е.
2.Доставка 30 у.о.
3. Фільтр JBL Cristal Profi 1501e 250 у.е.
4.Компрессор Sera Air 550r plus 42 у.о.
5. Розпилювач "Таблетка" (10см) * 2 шт. = 20у.е.
6. Розпилювач гнучкий (100см) 14 у.е.
7. Внутрішній об`ємний фон (50 * 65) * 3 шт. = 142 у.о.
8.Грунт різної фракції (чорний) * 60 кг. = 100 у.о.
9. Донний грунт Tetra Plant Complete Substrate (100 -120л відро) * 5 шт. = 73 у.о.
10. Ґрунтова підгодівля для рослин Tetra Plant Intial Sticks (300мл. Баночка) * 2 = 14 у.о.
11. Засіб для зниження нітратів Tetra nitrat minus pearl (90 л. Баночка) * 7 = 32 у.о.
12. Кондиціонер для води Aqua safe (500мл) - 6 у.о.
13. Корч XL - 60 у.о.
14. корч XXL - 84 у.о.
15. Камінь (декор) від 8 до 23 у.о. * 14шт. = 150 200 у.о.
(У мене вони вже були, докупила пару штук і всі)
16. Сифон для чищення грунту 45 у.о.
17. Термометр 8 у.е.
Рослини в асортименті (близько 15 позиції) приблизно 70 у.о.
РАЗОМ: 1890 у.е.

Не поспішайте відразу висаджувати рибок, дайте акваріуму «настоятися», а
рослинам укоренитися. Найкраще запускати рибок, де то на 4-9 день.
Не саджайте відразу багато рибок, краще запускати їх партіями з перервою
між підсадки 4-5 днів.

Будинок для ваших рибок готовий. Якщо все зробити правильно, розмірено і з душею,
то в подальшому акваріум буде приносити Вам тільки масу приємних
емоцій.
Успіху і успіхів!

FanFishka.ru дякує
автора статті - Яну Терехова,
за наданий матеріал.

Сподіваємося, що наші відео-матеріали будуть вам корисні і сподвигнуть вас до творчості!



Сподобалося? підписуйтесь на YouTube канал ФанФішкі!

Щоб нічого не пропустити: 104:

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Великий акваріум: запуск і облаштування!