u.AquaFans.ru

Як доглядати за акваріумом

Акваріум і догляд за ним

Нещодавно мені довелося бути свідком розмови кількох жінок про те, кого з домашніх тварин найлегше утримувати. Папуги - сміття багато, кішки, собаки - шерсть, догляд, ну і так далі. І одна з них і каже: так ось була в гостях недавно, а там акваріум з рибками! Так ось господар акваріума їй розповів, що у нього стоїть фільтр, і тому воду в акваріумі міняти більше не потрібно. Загалом, краса: запустив рибок, годуй їх регулярно і насолоджуйся!

Подібні міфи я останнім часом чую дуже часто. Одні, як я сказала, впевнені, що воду в акваріумі можна взагалі не міняти, інші навпаки - якщо вже змінювати воду, то всю, а акваріум повністю потрібно помити.

Я сама поки не найдосвідченіший акваріуміст, але у мене зараз три запущених благополучних акваріума, які дуже мене радують, і жителі їх теж, так що грунтуючись на власному досвіді спробую розповісти як правильно доглядати за акваріумом і де правда, а де - міф.
І почну, мабуть, з обладнання, необхідного для акваріума для його благополучного існування.

Устаткування для акваріума

Головний, основний і природний фільтр акваріума - акваріумний грунт. Він повинен бути обов`язково. Саме в акваріумному грунті поселяться так необхідні для підводного світу бактерії. Фракція його може бути від 0,1 до 0,8 мм, в залежності від наявності рослин, їх видів і розміру акваріума.

Наступна незамінна річ для акваріума - акваріумний фільтр. Підбирається відповідно до обсягу води, видом акваріума і його населенням. Зовнішній або внутрішній - це вже вирішуйте самі. У моїх акваріумах з живими рослинами стоять внутрішні китайські фільтри і один Aquael, і всі вони мене цілком влаштовують - для такого типу акваріума з невеликою кількістю населення його цілком достатньо. Головне завдання такого фільтра - створення течії, регулярне змішування води, механічна та біологічна фільтрація (біологічна завдяки заселяють губку фільтра бактеріям).

Якщо є фільтр - компресор в акваріум, як правило, не потрібен. По-перше, в сучасних фільтрах є функція аерації води, а по-друге, якщо акваріум з живими рослинами і не перенаселений - аерація не потрібна.

акваріумний водонагрівач - не сама необхідна річ в акваріумі, але потрібен для теплолюбних риб і повинен бути на випадок, якщо температура води в акваріумі впаде нижче 21 градуса.



Світло в акваріумі - 0.5 - 2 вати на 1 літр, залежно від рослин.

акваріумні рослини - я за те, щоб вони в акваріумі були обов`язково, будь-які, нехай самі невибагливі - роголістникі, мохи, папороті. Виняток становлять акваріуми з деякими ціхлідамі і солоною водою.

Якщо все перераховане є і запуск акваріума пройшов успішно, то далі потрібно тільки правильно доглядати за акваріумом, підтримувати благополучне життя. Необхідна для цього обладнання: відро, сифон, водопровідна вода.

сифон

відро

Покроковий догляд за акваріумом:

1. Готуємо воду. За день до підміни води в акваріумі наливаємо воду і даємо їй відстоятися, нагрітися для кімнатної температури. Доби для відстоювання цілком достатньо - за цей час більша частина хлору випарується, а вода нагріється до потрібної температури. Відстоювати воду довше немає ніякого сенсу і розповіді про те, що воду потрібно відстоювати по 3 дні, а то й взагалі тижнями - вигадка. В крайньому випадку, воду можна залити і з-під крана, тільки якщо вона не холодна - перепади температур для риби набагато більш небезпечні, ніж хлор у воді.

2. Один раз на тиждень за допомогою сифона спускаємо з акваріума 25-30% води. Сифоном починаємо зливати воду з дна, збираючи при цьому залишки життєдіяльності риб, надлишки корму і все, що накопичилося на дні. Просифонить потрібно всю поверхню.

як сифонить акваріум

3. Фільтр дістаємо, відкриваємо і ретельно промиваємо (без миючих засобів) фільтруючий матеріал в воді, спущеною з акваріума. Ставимо фільтр назад на місце.

4. Стінки акваріума можна почистити чистої мочалкою для миття посуду або пластиковою карткою. Вона легко отчищает водорості на стінках і сліди від випарів води. Або використовуйте спеціальний скребок.

5. Заливаємо чисту воду.

6. Рибу годувати 1-2 рази на день щодня невеликими порціями так, щоб весь корм був з`їдений за 5-10 хвилин. 1 раз в тиждень можна влаштовувати голодний день.

важливо!

Повністю міняти воду, діставати і мити грунт потрібно тільки при повному перезапуску акваріума.

І це все! Догляд за рослинами це тема для окремої статті, тут не буду говорити про це.

Але хіба це складно? У мене в 30 літровому акваріумі ця процедура займає хвилин 15, не більше. З великим об`ємом повозитися доведеться трохи довше. Але якщо регулярно виконувати підміни води, риби не перегодовувати, що не заселяти в акваріум занадто багато риби - проблем не буде ніколи, а рибки будуть щасливі і радувати своїх господарів.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Як доглядати за акваріумом