u.AquaFans.ru

Перезапуск акваріума: швидкий і нещадний!

Перезапуск акваріума: швидкий і нещадний!

Швидкий перезапуск акваріума!
Рано чи пізно, з тієї чи іншої причини будь акваріуміст стикається з необхідністю перезапуску акваріума. Мені б хотілося поділитися з вами своїм досвідом перезапуску акваріума, від якого у мене залишилися незабутні враження. Такого швидкого, блискавичного облаштування водойми у мене ще ніколи не було, мені довелося, як попелюшку поспішає на бал, переробити тисячу справ за лічені миті.
ПЕРЕДІСТОРІЯ
Підприємство, де я працював, у своїй інфраструктурі має бар-ресторан. Років 5-ть тому, як акції, один з великих зоомагазинів мого міста встановив в барі акваріум і зобов`язався регулярно обслуговувати його. На жаль, як воно зазвичай і буває, працівники зоомагазину прийшли пару раз, почистили акваріум і на цьому все! Акваріум повністю «впав» на плечі працівників бару, які так-сяк стежили за ним, решту часу. Взимку в зв`язку з виробничою необхідністю, бар закрили на три місяці. Навесні з початком сезону бар відкрився.

І ось, як то раз, проходячи повз бару, я звернув увагу на акваріум, який вже виглядав, як болото! Такого брудного водоймища, я ще жодного разу не бачив. Все, все все ... в ньому було зеленим, навіть грунт покрився зеленим килимом. Біля дна, плавав розкладається риб`ячий корм - виглядало це, як помиї в поросячий діжці. Фільтри не працювали, аерація відповідно. Рибки - два перевертиша, п`ять елоу, одна скалярія, і два аціструса в прискореному темпі плескали ротами біля поверхні води, намагаючись хоч трохи ковтнути свіжого повітря. Рибки були чахлими і хворими, одного перевертня взагалі роздуло від черевної інфекції. Коротше - палундра!


фото акваріума в барі (шкода фотографував мобільником, весь жах не передається)

Зваживши всі за і проти, я пішов до директора і влаштував показовий виступ:

«Про шкуродерством і каре Господа за замордовані акваріумні душі». У фіналі мови, я став наполягати на тому, щоб акваріум віддали мені, що я це найкращий виходи з ситуації, що склалася, що буде їм за це прощення. Керівництво схвалило пропозицію, але сказало: «Треба подумати, мовляв акваріум приваблює відвідувачів». Оскільки з керівництвом особливо не посперечаєшся, я вийшов з кабінету, але однозначно вирішив добити це питання.

Два дня я ходив колами навколо акваріума і кабінету свого керівництва, чекав потрібного моменту. І ось, в п`ятницю, в обід момент настав. Добро на вивезення акваріума було отримано! І тут як все пішло, поїхало…


ПЕРЕВЕЗЕННЯ АКВАРИУМА
Зволікати і відкладати перевезення акваріума, було не можна! Риби були вже на останньому подиху.
Натягнувши труси на трико, і прикинувшись суперменом, я почав носиться по всьому узбережжю, де стоїть бар. Організував водія, бармена, посудомойщиц і офіціантів. На яхті взяв довгий шланг, на кухні тару для пересадки риб. Все закипіло! Вода з акваріума зливалася, обладнання та декор пакувати ... а риби вже сиділи в тарі і з переляком спостерігали, як навколо все носяться!

Все це дійство супроводжувалося повчальними радами посудомийниці, про те, як потрібно доглядати за рибками: «Ти їм головне свіже водички налий», «Ти їм головне бульбашки постав, до води вони не вибагливі ... їм що туди не лили і горілку і вино ... ». Ставало дибки від такого невимовного звірства!

Як вода злилася і був зібраний весь смердючий грунт, три матросика-вантажника крихти потягли акваріум в машину, благо це був місткий форд-транзит. Акваріум був поставлений на своєрідні палі і з усіх боків була прокладена прокладка (чохли від стільців, целофан, інше, що попалося під руку).

Машина рушила і ми поїхали ... повільно, десь 30-40 км / год. щоб не торохнути акваріум.

По приїзду додому, біля під`їзду вже стояла заздалегідь організована злочинна група швидкого реагування - друзі, які допомогли поставити акваріум і все акваріумні причандали на «надцятий» поверх.

Годинник пробив 19.00, на жаль, все зоомагазини по закривалися, а вдома стартовою гідрохімії не було. Тому рибам був пущений кисень, в воду капнути трохи метиленового синього і Тетра контралка, а також проведені підготовчі заходи по встановленню акваріума на завтра.

цихліди в карантині
рибки в карантині
карантин для риб
цихліди на карантині
брудний акваріум
зелений акваріум

Перезапуск зеленого акваріума


На наступний день, о восьмій ранку, натягнувши на трико свіжі труси супермена, я вилетів купувати акваріумну хімію, необхідну для запуску акваріума!

Було придбано: Tetra AquaSafe, Tetra Vital, Teta NitratMinus Perls, Tetra NitatMinus (рідкий), Bactozym. Попутно в аптеці була куплена перекис водню, а на ринку упаковка харчової соди.

Teta NitratMinus PerlsАкваСейфTetra VitalTetraNitratMinusBactozym

По прильоту додому, почалася тотальна чистка та дезінфекція акваріума. Оскільки акваріум не входив у ванну, довелося мити його в передпокої, благо шланг з яхти взяв з собою додому.

ніж мити акваріумяк мити акваріум
панорамний трехугольная акваріум
цвіль на акваріуміпозеленів акваріум

Акваріум був натертий два рази з содою і змитий. Потім два рази промитий перекисом водню. Висушений феном, проклеєний в слабких місцях силіконом.

Тим часом, рибам зовсім стало погано, особливо перевертнів, яких остаточно роздуло, а тіло почало вкриватися то чи грибком, то чи бактеріальною інфекцією.

сома роздуло


Було прийнято рішення тотального лікування в відрах. Благо хворі перевертні були посаджені окремо від цихлид і останні відчували себе трохи краще. Проте і тим і іншим була влита хороша доза Метіленкі, Контрактал, а також розчин ципролет.

Десь вже після обіду, руки дійшли до установки тумби і акваріума. Все було виміряно за допомогою рівня. Додатково була вирізана підстилка із залишків ламинатной підкладки.

підкладка для акваріума
вирівнювання акваріума за рівнем

Після, в терміновому порядку почалася Перемивки моторошно зеленого грунту. Вручну, раз двадцять перетирав і перемивав його з Доместосом. Перших п`ять зливів води з під грунту були фікальние-чорного кольору, бе ..! Потім, коричневі ... бе! Потім зелені! До двадцятого разу, вода нарешті стала світла, зате позеленів я, тому що рук і спини не відчував.

засипання грунту в акваріум

Після, не рахуючи дикої втоми, почалися приємні хвилини передчуття швидкого запуску акваріума. На дно акваріума був засипаний грунт, в хід пішли гранули Tetra NitratMinus Perls, які були розсипані і рівномірно перемішані з грунтом. Так само на дно була розсипана капсула Bactozem-a. Потім, був розставлено дарований і недавно відмитий декор (дві коряжкі і черепашки), із засіків був вийнятий і встановлено такий-сякий замок, і амфори))) посаджений пару кущиків валлиснерии і криптокорини. Вийшов ще той дизайн))) Але, що поробиш, цихлидам ж треба десь по першій ховатися.

корч в акваріумкореніще в акваріум

Тим часом, риби почали спливати. Додав літрів 50л. води із старого акваріума, вижимки з фільтра. І почалася заливка акваріума водою. Шлаг був підключений до крану, а інший кінець пущений в акваріума. Знято показання водоміра. вода пущена!

як заливати воду в акваріум

Коли я забирав акваріум «знавці» сказали, що це акваріум на 200л., Я не став з ними сперечатися, хоча на око було видно, що це не так. А тепер тадам !!! Коли вода залилася в акваріум до країв, водомір показав - 400 літрів !!! ціла ванна!

Як тільки вода заповнила мега-акваріум в нього, був доданий кондиціонер Tetra AquaSafe і Tetra Vital (кондиціонер: вітаміни, йод, інше), і Tetra NitratMinus (рідкий). У встановлений фільтр, в відсік з керамікою була покладена капсула Бактозіма. Благо взяв за все з запасом, вистачило на 400 літрів.

Ну, а тепер, трохи смутку. Перевертні не дожили до щасливого світлого майбутнього. Здулися, порилися білим нальотом і, на жаль, померли. Боячись за цихлид «ялинок» і скалярию, вирішив переводити їх в щойно запущений акваріум. Знаю не можна! Сам боявся ... але виждав три години (щоб хімія і витримка хоч якось облагородили воду) і пересадив цихлид. Минула ніч - все вижили! Другу добу - всі живі, ознак хвороби немає! УРА!

новий акваріум
корчі в акваріумі
замок в акваріумі

ПІДВЕДЕМО ПІДСУМКИ.

Для швидкого перезапуску акваріума знадобиться:

ШЛАНГ

КАРАНТИННИЙ АКВАРІУМ (ТАРА)

СОДА І ПЕРЕКИС ВОДНЮ

TЕТРА НІТРАТ МІНУС Перлса (ГРАНУЛИ)

ТЕТРА НІТРАТ МІНУС (РІДКИЙ)

ДВІ КАПСУЛИ БАКТАЗІМА (ОДНА НА ДНО, ІНША В ФІЛЬТР)

ТЕТРА АКВА СЕЙФ

ТЕТРА СЕЙФ СТАРТ АБО вичавки з ФИЛЬТРА

ТЕТРА ВИТАЛ, ЖЕЛАТЕЛЬНО

для лікування первинні препарати від інвазії, бактерій і грибків

метиленовийсиній

ТЕТРА КОНТРАЛК

Ципролет

Перед перезапуском ви повинні все ретельно продумати, а так само організувати знайомих і друзів, тому що їх допомога про100 не замінна.

Висловлюю щиру подяку дружині і своєму коту, які всім чим могли допомагали мені в екстреному перезапуску акваріума.
... пройшло 5 років.

І історія цього акваріума продовжилася - дитячої новорічної радістю! Тепер акваріум буде жити в родині молодої матусі з трьома дітками.

Також, Дідусь Мороз покарав ФанФішке взяти шефство і допомагати юним аквариумистам ... ще б !!! Перший акваріум 350л. !!! Цихліди Малаві !!! Це вам не гуппешкі!!!

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Перезапуск акваріума: швидкий і нещадний!