u.AquaFans.ru

Соми перевертні в моєму акваріумі

Риба, плаваюча вгору-вниз, зазвичай приречена. Але це не відноситься до сому-перевертнів, або Синодонтис, який ковзає вгору і вниз легко і елегантно. Завдяки унікальній фізіології, здавалося б, дивна поведінка є нормальним. Це рибка здавалося б створена для підводного акробатики, вона елегантно крутить бочки, сальто і рандати. У спокійному акваріумі ця рибка може залишатися в перевернутому положенні здавалося б нескінченно довго.


Synodontis nigriventris отримав своє подвійне грецько-латинське ім`я за форму щелепи і зубів і незвичайний колір черевця. Synodontis означає зчеплені зуби, а nigriventris темне черевце. Як правило, забарвлення черевця у синодонтіса темніше ніж спинна, передбачається для того що ховатися від хижаків. Темний колір черевця говорить про те, що синодонтис адаптований для плавання вгору животом у поверхні води.

Сом перевертень це мирна, стайная риба, яка росте до 10 см і добре уживається з рибами схожими за темпераментом. Шість Синодонтис в моїй колекції майже не відрізняються за забарвленням, відмінності видно тільки під яскравим світлом. Колір жовтуватий з коричневими і чорними плямами. Випадково розкидані білі точки створюють вражаючий ефект при сонячному світлі. Тематичні сайти повідомляють що синодонтис добре себе почуває при рН від 6.0 до 7.5 і температурі 23-26С.

Сомик синодонтис мешкає в басейні річки Конго і її притоках, таких як Лакені в Національному парку республіки Конго. Лакені це річка з водою кольору чаю і піщано-гравійних дном.

)

Сінодотіси в моєму акваріумі



Я посадив своїх Синодонтис в добре збалансований, 100 літровий акваріум. Акваріум експериментальний, в ньому постійна зміна рослин (зміна позицій всередині композиції) або навіть повна зміна видів. У ньому три різні зони відрізняються грунтом - пісок, гравій 2 мм і суміш грунтова для акваріумних рослин. Трохи більше полуватта на літр дає одна 20 ватна Т8 лампа. Два внутрішніх фільтра дають середню течію і обігрівач підтримує температуру близько 25С.

За неперевіреними даними Синодонтис чутливі до нітратів, тому я міняю 15% води два рази в неделю.Акваріум засаджений яванською мохом (Microsorum pteropus), Криптокорина Венді Cryptocoryne wendtii, C. wendtii var. `Bronze,` ехінодорусу амазонським і Блехер (Echinodorus bleheri). Перевертні воліють крупнолисті рослини, під листям яких вони проводять час. З ними живуть так само джорданели (Jordanella floridae), ніяких конфліктів не виникає між ними.
synodo10synodo10

риба невидимка

В акваріумі є три великі корчі, повні щілин, які служать укриттям для риб.
Одна з них внизу забезпечує ефект печери і там можна знайти до трьох Синодонтис одночасно. Через день після придбання Синодонтис, я зрозумів що їх забарвлення робить їх майже невидимими на тлі темних корчів. Всі вони значно потемніли після того як потрапили в акваріум з темними корчами. Вони можуть настільки злитися з нею, що навіть знаючи що вони там, я їх не бачу. До всього іншого, Синодонтис нічні риби, і рідко активні вдень, крім випадків коли їх турбують або годують.

Спочатку я годував своїх Синодонтис вночі, але це виявилося неправильно, так як складно було зрозуміти чи соми їли. Отже, я зіткнувся з шістьма унікальними рибами, яких практично неможливо побачити. Щоб як то розглянути їх, я став годувати на світанку і заході, коли світло мінімальний. Ідеальним місцем виявилася корч, яка давала їм укриття.
Риби всеїдні, тому важливо годувати з різноманітним кормом. Використовуючи пінцет, я засовував заморожену їжу (мотиль, трубочник) в печеру. За допомогою ліхтарика дивився щоб все соми поїли, а інших риб в акваріумі годував в іншому кутку.

Я подумав, що можна створити їм укриття, наприклад горщик, який буде добре проглядатися і тим самим за ними нарешті можна буде поспостерігати. Замість того щоб прибрати корчі і повністю розворушити акваріум, я вирішив покласти горщик набік з надійною що Синодонтис переселяться. Я спеціально розташував його між великими кущами, проте мене чекало розчарування, горщик просто не міг конкурувати з корчами.

Не забудьте прибрати з акваріума всі гострі грані, про які Синодонтис можуть пошкодити свої вуса. У природі вони проводять більшу частину часу, поїдаючи комах у поверхні води, таких як комарі. Однак в акваріумі, харчування у них в основному донне, тому важливо щоб грунт був м`який, наприклад, пісок, який не шкодитиме їх вусах. Синодонтис, безумовно заліковують пошкоджені, але рани це потенційне джерело хвороб.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Соми перевертні в моєму акваріумі