u.AquaFans.ru

Чи варто вимикати помпу і аерацію акваріума на ніч?

Фільтр з аератором не в якому разі відключати не можна. Вони повинні працювати 24 години на добу. На фільтруючому матеріалі знаходиться колонія корисних бактерій і живе вона за рахунок припливу кисню.

Навіть короткочасне відключення світла і зупинка фільтра призводить до того, що вона просто гине і після включення фільтр замість того щоб очищати воду починає виділяти едовітие речовини небезпечні для рибок, що утворилися в результаті загибелі колонії.
до всього сказаного додам, що постійне включення і виключення може привести до того, що швидко згорить котушка «пусковий момент» і доведеться купувати новий

Чому не можна виключати помпу і аерацію акваріума на ніч?

Деякі акваріумісти відключають на ніч фільтрацію і аерацію, «щоб акваріумні устаткування не дзижчали вночі».

Вимкнення фільтр може спричинити проблеми. В принципі риби і рослини можуть потерпіти 7-8 годин без повітря і фільтрації, але ось корисні бактерії-нітріфікатори за 3-4 години загинуть і, як наслідок, порушиться біологічну рівновагу.



ДОВІДКА:

Нітріфікатори - група автотрофних (автотрофи - харчування організмів неорганічними речовинами, що здійснюється за допомогою фотосинтезу або хемосинтезу) мікроорганізмів, здатних отримувати енергію для життєдіяльності за рахунок окислення неорганічних сполук азоту. Діляться на дві групи. Перша група окисляє аміак до нітритів з утворенням в якості побічного продукту закису азоту. Друга група окисляє нітрити в нітрати.

питання: Що робити, якщо, наприклад, приїхали гості, а в кімнаті стоїть дзижчить акваріум?

відповідь: Буває так, що ну ось просто потрібно «відключити акваріум» на час. Небажано, але все ж можна дещо відключити. Наприклад, зменшити силу аерації. Або від`єднати / заткнути аераційну трубку фільтра. У разі, коли такі маніпуляції неминучі, бажано скористатися перекисом водню - у відповідній пропорції розпорошити її зі шприца по дну акваріума.

ПИТАННЯ - Сьогодні я нарешті запустила новий акваруім, правда, це ще не акваріум-мрія на 150 літрів (не вистачає на нього грошики поки), а новий будинок для золотої рибки і золотистого сомика на 60 літрів (це не загальний, а «корисний »обсяг, тобто 60 літрів саме води). У зв`язку з цим відразу виникло кілька вопрсов, допоможіть, будь ласка:
1. Продавець порадив внутрішній фільтр з аерацією Атман, AT-F301 (на мій запит про негаласливим фільтрі), коли його включили, виявилося, що шумить він пристойно, але шум цей створює саме аерація, регулятор потужності подачі повітря ситуацію не рятує.
УВАГА, питання: чи можна відключати аерацію хоча б на ніч (не за допомогою регулятора, а прибирати саму трубку подачі кисню), щоб не було шуму? Чи не задихнуться чи рибки через це? Може, хтось знайомий з роботою цього фільтра: мені здається, він створює сильну течію і дуже багато бульбашок, всі рослини і стінки акваріума в дрібних бульбашках повітря - це так повинно бути (регулятор не допомагає, а ось, якщо аерацію прибрати, стає краще)?
2. Я купила термометр, який показав, що температура в акваріумі 20 градусів, чи не замало її для золотої рибки і сомика і як можна збільшити температуру без терморегулятора (його я, до речі, хотіла купити, але продавець сказав, що він для золотої, тому що вона холоднокровна, не потрібний)? Яка повинна бути оптимальна температура?
3. Ну, і 3-й питання, прошу не лаятися сильно, знаю, що для повного щастя золоту рибку треба 50 літрів на ніс і без всяких сусідів, але у мене чоловік загорівся прикупити їй подружку, а думки продавців з цього приводу розділилися. Питання: чи можна підсадити в цю баночку ще одну золоту рибку, або краще взяти кілька сомиків, які, наскільки я знаю, все-таки рибки стайня, а, може, ще кого-небудь можна підселити (хочеться чоловіка порадувати новою рибкою, він заслужив - акваріум купив, припер додому, і чесно допомагав встановлювати, так, і після 20 літрів новий акваріум, дійсно, здається просто величезним і порожнім, тому що жителі його ще дуже маленькі)?
4. Питання до Pikera: придбала по Вашому раді морожений мотиль, пригостила рибок: золота була дуже задоволена, передавала Вам величезне спасибі, але ось сомика я нагодувати ніяк не можу, тому що золота все встигає з`їсти, а залишати мотиля на дні для сомика якось не хочеться. Як його все-таки можна нагодувати?
Заздалегідь дякую всім за допомогу!

ВІДПОВІДЬ - Аерацію на ніч при Т = 20 можна відключати, хоча я б спочатку порадив відключити на день у вихідний день і подивитися на поведінку риб: якщо ковтають повітря з поверхні, то на жаль. Можу порадити також на вихідну трубу фільтра надіти Г-подібну трубку і направити до поверхні води так, щоб були буруни (хоч фонтан за бажанням). Це допоможе насиченню води киснем. Щодо сильної течії теж саме.

Якщо протягом заважає рибкам (або Вам) зробіть вихід через дощувальну установку (шматок трубки або шланга з дірочками).
Температура. Можу сказати одне - для сомика звичайно мало, треба 25-27. За золотим складніше - скільки людей, стільки й думок. Я тримав і при 17-20 і при 27. Ніякої різниці. До речі, продавець напевно сказав холодноводна, так як всі риби холоднокровні. Без нагрівача з терморегулятором Вам не обійтися. Купуйте.
Рибку підсадити можна, якщо впорається фільтр і Ви зможете забезпечити регулярний догляд. Тим більше я зрозумів, що у Вас мальок, а не доросла рибка.
Головне не захопитися надалі. Найкраще - ворог хорошого.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Чи варто вимикати помпу і аерацію акваріума на ніч?