u.AquaFans.ru

Навчальний центр водних лого: семінар хвороби риб!

АКВАЛЬОН навчальний центр семінар з хвороб

АКВАЛЬОН навчальний центр семінар з хвороб

РЕЗИСТЕНТНІСТЬ, ЯК ВОНА Є!

замітки за підсумками семінару компанії «Аква Лого»

з аквапрологом і акваепілогом

Аквапролог

«Бідний, бідний ляліус ...»

Був у мене один знайомий ляліус, якого лікували всім світом, чи то пак, на форумі. Лікували, лікували, поки пацієнт не наказав всім довго жити і відправився в країну вічно свіжого мотиля. Чому ж не вилікувався ляліус? Причин кілька (як то кажуть, потрібне - підкреслити).

1. Не від того лікували.

2. Не тим лікували.

3. Ліки виявилися смертельніша, ніж хвороба.

Насправді, вибрати можна як одну з вищеназваних причин, так і будь-яку їх комбінацію.

Діагностика рибних хвороб - штука складна, без пляшки, пардон - мікроскопа не розберешся. Везти одну свою, хоч і улюблену, рибку в лабораторію на діагностику - дорого по грошах і затратно по часу. Крім того, така поїздка для рибки, в більшості випадків, виявляється останньою: пацієнта, як мінімум, потрібно пошкребти зовні, полоскотати під зябрами, а краще б вилучити у нього на дослідження печінку або селезінку. А яка ж життя без печінки? Ніякий! Це вам будь-яка черепаха з острова Саругасіма підтвердить. Ось тому власники домашніх акваріумів найчастіше і не завантажуються системним підходом до рибних недугам, а приходять в магазин і просять: «Дайте що-небудь, щоб залити в акваріум». І таки ллють, не роздумуючи про наслідки. А наслідками такого бездумного вживання ліків стає РЕЗИСТЕНТНІСТЬ.

Резистентність (від лат. Resistentia - опір, протидія).

Резистентність у мікроорганізмів - повна або часткова нечутливість до протимікробних препаратів, зокрема антибіотиків, фторхінолонів і т. Д. Може досягатися за рахунок біосинтезу мікроорганізмом ферментів, що інактивують лікарський препарат, або такою зміною структури з`єднань, атакованих антибіотиком, при якому мікроорганізм міг би продовжувати життєдіяльність в присутності антимікробноїпрепарату.

«Вчитися, вчитися, вчитися ...» (В. І. Ленін, російський теоретик і практик марксизму-ленінізму).

Якщо у вас розвідний, перетримка або акваріумний магазинчик, то діагностика хворої рибки - надзвичайно важлива складова вашої роботи. Бо часом через одного хворого ляліуса або неправильно вжитого ліки, можна «покласти» всю партію закупленої риби. Для того щоб полегшити життя власникам аквариумного бізнесу, навчальний центр компанії АКВАЛЬОН організовує курс семінарів про хвороби риб. Цей курс знайомить слухачів з найбільш часто зустрічаються захворюваннями акваріумних риб, прісноводних і морських, а також вчить розбиратися в різноманітті лікарських препаратів і грамотно їх застосовувати. Автор програми і ведуча семінару Галина Мамикіна, випускниця кафедри іхтіології МГУ ім. Ломоносова, ихтиопатолог «Аква Лого Інжиніринг» в «МОСКВАРІУМ» на «ВДНХ». У резюме Галини значиться так само робота у відомій компанії АВЗ (Агроветзащіта), розробка і тестування препаратів для лікування риб. Одним словом, Галина - фахівець, більшу частину життя присвятив боротьбі за життя і здоров`я цих хвостатих і Глазатого водних мешканців.

Людина, захоплений своєю професією - майже завжди захоплює за собою всіх, хто знаходиться поруч. Ось і ми - учасники семінару про хвороби риб, що проходив на базі АКВАЛЬОН на Соколі (вул. Сальвадора Альєнде, 7) - практично не помітили, як пролетіли вісім годин занять.

Семінар Аква Лого хвороби риб

Семінар Аква Лого хвороби риб

По правді сказати, пару раз переривалися на кава-брейки, а й в ці хвилини ні разу не сходили з теми, продовжували обговорювати хвороби риб в неформальному спілкуванні.

Семінар Аква Лого хвороби риб

Семінар Аква Лого хвороби риб

З відкликання Андрія Метленко, одного із слухачів (до речі, лікаря-реаніматолога за професією):



«Самі розумієте, мало піднести інформацію. Її ще треба донести, а лекцію скласти так, щоб сказане було доступно не тільки біологу. Це завдання, я вважаю, виконана на 100%. Після семінару у мене залишилася низка питань в основному академічного характеру, однак, ставити їх все мені було соромно :). З 11 ранку до, практично, 8 вечора, Галина Анатоліївна, по суті, не мовчала ні хвилини. Навіть в перервах спілкувалася зі слухачами і відповідала на питання. Навантаження, скажу я вам, зовсім не мала. Однак, ті питання, які я все-таки поставив, дуже порадували відповіддю. Не вдаючись глибоко в суть - Галиною Анатоліївною ведеться дослідницька робота по застосуванню деяких препаратів, зокрема антибіотиків, назв яких в форумних рецептах не зустрічається, а також тих, які зустрічаються, але ось зовсім іншим шляхом введення. І я так вважаю, в наступних семінарах по темі буде досвід їх застосування та ефективності. Тобто є сенс періодично відвідувати цей семінар в подальшому ».

«Важко в навчанні - легко в бою» (А.В. Суворов, російський полководець)

Блок семінару про бактеріальних інфекціях

Насправді, коли доходить до бою, правило Суворова спрацьовує не завжди. Справа в тому, що наші знання про дії тих чи інших ліків, якими глибокими вони не були, постійно наштовхуються на т.зв. резистентність - несприйнятливість бактерій до вживаних лікарських засобів. Поясню на прикладі передчасно покинув цей невдячний світ ляліуса. Чи не того, мова про який йшла на початку статті, а його дуже близького родича, обробленої Галиною Мамикіна на лабораторні препарати.

Семінар Аква Лого хвороби риб

Семінар Аква Лого хвороби риб

У цю таблицю включені дані антібіограмми, що показують, що бактерія-збудник захворювання, від якого загинув ляліус, практично невразлива для більшості антибіотиків, за звичкою застосовуваних аквариумистами.

І що ж робити?! Синтезувати нові і нові антимікробні препарати? Є таке рішення. Уже зараз лабораторії зі створення антимікробних препаратів провідних фармацевтичних фірм є найбільші процесингові центри, де найпотужніші комп`ютери зі швидкістю звуку здійснюють «збірку» хімічних формул нових синтетичних антибіотиків. Але це не рятує. У гонці «хтось когось» перемагають мікроби. Вони мутують ще швидше. І що ж? Все пропало?! Гіпс знімають, клієнт виїжджає ?! Спокійно! ОММММ! дихаємо рівніше.

По перше, треба прийняти, що позбутися шкідливих мікроорганізмів нам ніколи не вдасться. Можна лише мінімізувати їх шкідливий вплив, створивши своїм підопічним максимально комфортне здорове існування: стежити за параметрами води, забезпечувати правильне харчування. Доведено, що бактерія, вірус, грибок швидше вражають організм, ослаблений несприятливим зовнішнім впливом. Для акваріумних риб це може бути стрес будь-якого типу: перевезення, пересадка, пресинг від неправильно підібраних сусідів по акваріуму- травми від бійок, пошкодження шкірних покривів і чешуі- антисанітарія, велика кількість розкладаються органічних речовин - нес`еденний залишків корму, відмерлих частинок рослин-неправильне годування - сильне ураження паразитами.

По-друге, не можна використовувати антимікробні препарати в якості профілактики або про запас - неповним курсом або в заниженою дозі. Риба не вилікується і загине, а ви отримаєте стійкий до даного препарату штам. Для кожного антимікробноїпрепарату (антибіотики в т.ч.) існує така характеристика, як мінімальна переважна концентрація. Ця величина визначається властивостями самого препарату і чутливістю збудника. Ця величина вказана в інструкції до ліків. А інструкції, як відомо, пишуться кров`ю.

неліричний відступ. Під час роботи над цією статтею, на новинних стрічках з`явилося повідомлення про те, що Міністерство охорони здоров`я РФ в плані заходів щодо «реалізації стратегії запобігання поширенню антимікробної резистентності» (виявляється, є й така, вона визначає держполітику щодо попередження та обмеження поширення стійкості мікроорганізмів до протимікробних препаратів), запропонувало ввести заборону на рекламу протимікробних препаратів. У список заборонених до реклами можуть потрапити такі популярні льодяники від болю в горлі Стрепсилс і Граммидин, свічки від кандидозів і молочниці. Логіка МОЗ зрозуміла: заборона на рекламу повинен привести до зниження вживання цих препаратів при самолікуванні і, в перспективі, до зниження стійкості мікроорганізмів до протимікробних засобів. Однак, гладко було на папері, та забули про яри ... Чорт з табакерки вже вискочив, і засунути його назад не представляється можливим.

І знову бій, спокій нам тільки сниться ... (О. Блок, великий російський поет)

Блок семінару про паразитарних інвазіях і антипаразитарних препаратах

Але повернемося на землю, точніше в воду, ще точніше, на семінар по хворобах акваріумних риб.

Було б необачно мені, в рамках невеликих заміток про семінар, починати розповідь і всеразлічнимі паразитів, що терзають наших риб. Боюся місця на сервері ФФ може не вистачити.

Визначник паразитів книга

Визначник паразитів книга

Визначник паразитів прісноводних риб Том 1

Визначника паразитів прісноводних риб Том 2

Словник ихтиопатолога Канаєв А.І.

На фото другий том «Визначника паразитів прісноводних риб». Весь цей том (оцініть товщину!) Присвячений моногенетіческім сосальщики. Моногенне - найчастіші і найбільш небезпечні гельмінти акваріумних риб. Сама назва класу «Monogenea» говорить про те, що проміжного господаря в циклі розвитку цього паразита немає. Розмір сосальщиков коливається від часток міліметра, до 3 см. Локалізація поверхню тіла, зябра, шлунково-кишковий тракт. Хворіють прісноводні і морські риби. Є деяка видоспецифичность, але в умовах акваріума вона знижується. Моногенне бувають яйцекладущие і живородні ... Мда ... я захопилася.

Що стосується першого тому (очевидно, такої ж товщини) то з нього можна почерпнути багато цікавого про життя інших не менш «чарівних» створінь: інфузорій протопалін, апіозом, тріходіни, бруклінелл, хілодонелл, іхтіофтіріусов- жгутіконосцев кістки, гексаміт etс, etс .. . Тому! Ніколи не кажіть мені, що у вашій рибки «плавникова гниль». Мене прямо вже трясе, коли я зустрічаю це словосполучення на форумах. Т.зв. «Плавникова гниль» - не причина хвороби, а її наслідок! Наприклад, ось таке:

Ось так «згнили» плавники сіамського окуня під впливом апіозом.

Вразливий читач вигукне: «Досить!». Але я продовжу.

Ласкаво просимо в «прекрасний» світ паразитичних ракоподібних!

портрет аргулюса

аргулюс

аргулюс

портрет ергазілюса

ергазілюс

ергазілюс

портрет Лерна

Лерна

Але цих красенів, по крайней мере, можна побачити неозброєним оком. Чого не скажеш про т.зв. «Споровики»: мікроспоридії, міксоспорідій, кокцидии ... Споровики - маловивчена група дуже дрібних паразитів. Можуть бути локалізовані практично у всіх органах і тканинах риб. Життєві цикли цього облигатного паразита і шляхи зараження жертви у різних вчених описані по різному, вивчені слабко і лікування від них не існує... worried

Серйозним великим блоком на семінарі був аналіз наявних у продажу лікарських засобів для акварімних рибок. Найчастіше склад цих коштів у виробників за сімома печатками. А даремно. Як правило, в основі дорогих імпортних ліків містяться давно відомі, апробовані препарати з «людської» аптеки. Тому аквариумистам, що живуть далеко від второваних стежок цивілізації, яка неодмінно колись загине від підступів маркетологів, можна порадити сміливо застосовувати аптечні препарати, які рекомендуються для людей і домашніх тварин. Навіть перераховувати стосовно акваріуму не дуже важко: 1 кг ваги живої істоти приблизно дорівнює 1 л акваріумний води.

Крім професійних рекомендацій по лікуванню тих чи інших захворювань, я почерпнула для себе безліч практичних порад, так званих лайф-хаков. Таких, наприклад, як приготувати лікувальний корм, як згодувати його хворий рибі, яка відмовляється приймати їжу, мікроскоп якого дозволу придбати і багато, багато іншого.

Однак будь-яка наука - штука недешева. Зокрема, вартість минулого семінару - 9000 руб. Правда, є одна маленька хитрість, завдяки якій можна потрапити на семінар безкоштовно

Знову з відкликання Андрія Метленко:

«Чи є сенс відвідувати семінар звичайному аквариумисту, який не має справу з імпортом і великою кількістю риби? Однозначно так. З одного боку, звичайно, не маючи базового біологічної освіти, не всі моменти лекції будуть повністю зрозумілі. Однак я не просто так робив акцент на науковому підході. Справа в тому, що завдяки йому, вибір препаратів вкрай обмежений, а їх ефективні дозування чітко прописані, що позбавляє акваріума від метань серед купи рекомендацій і вибору що ж використовувати, навіть коли діагноз чітко встановлений. Ще раз повторюся. Велика частина рекомендацій по лікуванню проста і зрозуміла, що і становить головну цінність ».

Акваепілог

Не знаю, наскільки вдалося мені викласти зміст восьмигодинного семінару, наповненого спеціальною термінологією популярним форумних "олбанським мовою". Не судіть суворо. Якщо комусь хотілося б все ж зловити головну думку, яка раз у раз прагне вислизнути, то ось вона:

«Не використовуйте всі підряд ліки в лікуванні всіх підряд хвороб невідповідними для лікування дозами препаратів ».

Краще приходьте до нас на форум - порадитися. Одна голова - добре, а півтори в півтора рази краще.

: 70:Дякую за допомогу в написанні статті Жанну Гудукіну, навчальний центр АКВАЛЬОН.

: 69: Автор Ольга Цівілева;

модератор вся ФФ

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Навчальний центр водних лого: семінар хвороби риб!