u.AquaFans.ru

Огірки і кульбаби як корм для рибок

Як і всі акваріумісти, до недавнього часу я обходився живими, морозивом та штучними кормами для акваріумних риб. Але, спробував влітку дати звичайну кропиву (та й то не рибам, а підросли ампуляриями), і раптом побачив реакцію риб.

Перша доба вони її ігнорували, але на другі бідні кульбаби терзали навіть скалярии. Та ще з таким апетитом, що я зрозумів - рослинні корми для риб потрібні і важливі.

Ще зовсім недавно годування акваріумних рибок було справою клопіткою часто навіть складним. Все розмаїття кормів зводилося до живих (мотиль, трубочник і т.д) і сушеної дафнії з циклопом. Останні по суті представляють собою висушені панцири, і ніякої поживної цінності не мають.

Ентузіасти не здавалися і проводили вільний час в ставках і річках, де ловили різних водних комах і з них створювали власні, унікальні корми. На щастя, зараз таких проблем немає, більше того, вибір кормів для акваріумних риб - колосальний. Тут і живі корми, і заморожені і фірмові.

Однак, є корм, який об`єднує корисність і простоту, це овочі та різна зелень. У чому їх корисність? Дуже просто: в природі, раціон більшості видів риб (крім відвертих хижаків), здебільшого складається з водоростей і різних видів обростань. Щоб переконається в цьому, досить подивитися відеозйомки з різних природних водойм. Ну а про простоту використання овочів і так ясно.

Проте, перш ніж кинути овочі в акваріум, вам не завадить дізнатися як їх приготувати і обробити. Про що далі ми вам і розповімо.

На щастя, від них досить просто позбутися. Ображати шкуру і залиште тільки м`яку частину. Справа в тому, що риби не можуть дістатися до м`яких волокон через шкурку, і ви тільки дарма викинете продукт. Плюс, в ній накопичуються пестициди, так що сміливо зрізайте.



Якщо ви маєте справу з овочами вашого городу, то за пестициди можна не хвилюватися, але очистити їх все одно потрібно. З травами типу кропиви і кульбаби ще простіше, досить просто їх помити. Тільки не рвіть їх поблизу доріг і трас, відійдіть туди де природа не забруднена.

Термічна обробка

Після того як рослинні корми вимиті, найчастіше їх потрібно проварити. Деякі види можна давати сирими, але більшість все-таки занадто тверді для ваших риб.

Без термічної обробки добре рибки їдять: огірки, кабачки, яблука, гарбуз м`яких сортів, банани.

5738_6

Решта овочі краще давати бланшованими. Бланшування нескладний процес, досить опустити їх в окріп і варити протягом хвилини. Також можна просто обдати окропом, якщо мова йде про травах.

Наприклад, кропиву і кульбаби я даю просто попередньо їх обдавши окропом. Помітив, що протягом першої доби риби їх практично не чіпають, а ось коли вони досить розтопляться, то риб не відірвати.

Слідкуйте за чистотою

Навіть якщо ви поріже овочі на маленькі шматочки, рибки все одно не поїдять. Я помітив, що овочі починають псувати воду приблизно через 24 години, і якщо їх не прибрати, то вона відчутно мутніє. А ось кульбаби і кропива не впливали ніяк, більше того, протягом першої доби риби відмовлялися їх є. Мабуть вони були ще досить жорсткими.

І тим не менше стежте за якістю води в акваріумі, і прибирайте корм через день після його внесення в воду. Інакше можна зловити дуже сильну бактеріальну спалах.

чим годувати?

Якщо ви не впевнені, які овочі можна давати вашим рибкам, то ось основні варіанти.

Зелений горошок підходить практично для всіх видів риб, і їдять вони його з задоволенням, так як він допомагає працювати їх кишечнику. А трохи проварені, зелений горошок взагалі вкрай необхідний золотим рибкам. Так як у них стислий, деформоване тіло, то і внутрішні органи стислі, а це призводить до запорів і хвороб.

Якщо вам потрібно універсальне рішення, що підходить для все риб, в тому числі і сомиків, то підійдуть огірки або кабачки. Просто наріжте їх на шматочки, трохи проваріть і давайте рибкам.

Як я вже говорив, відмінно рибки їдять і трави, такі прості як кульбабки і кропиву. Принцип той же, ошпарити і опустіть у воду. Тільки у мене вони починають їсти на другий день, коли кульбаби розтопляться. Але, їдять дуже жадібно. До речі, і огірки і кульбаби дуже люблять равлики, такі як ампулярії і Марізи. Влітку це дешева, поживна, доступна підгодівля для них.

Детальний відео, з коментарями англійською, але і так ясно:

як занурити?

Найчастіша проблема - овочі спливають. І акваріумісти починають придумувати різні хитрі рішення, однак найпростіше це наколоти шматочок овочів на вилку і ... все. Чи не спливає, не іржавіє, рибки їдять.

Ось з травами вже так просто не виходить, наколюють вони вперто не бажають. Я примотують кульбаби до вилки за допомогою гумки, рішення недосконале, але робочий. Скалярии все одно відривали від них цілі пласти і розносили по акваріуму.

Овочі і взагалі, будь-яка зелень це відмінне рішення для тих хто хоче урізноманітнити раціон своїх рибок. Вітаміни, здоровий шлунково-кишкового тракту, відсутність запорів, доступність і низька ціна. Думаю що вибір очевидний.

Поділитися в соц мережах:

Схожі
» » Огірки і кульбаби як корм для рибок